Bogaty albo biedny po prostu różni mentalnie - T. Harv Eker

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
34.90
Cena: 34,90 zł 34.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 1.6
Producent: StudioEMKA
Kod produktu: 9788362304653
Pin It

Opis

Bogaty albo biedny ujawnia brakujące ogniwo między pragnieniem sukcesu, a jego osiągnięciem!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niektórzy łatwo dochodzą do majątku, a inni mają ciągłe problemy, żeby związać koniec z końcem? Czy ta różnica wynika z ich wykształcenia, inteligencji, umiejętności, wyczucia czasu, nawyków zawodowych, kontaktów, odrobiny szczęścia, czy też może z zawodu, biznesu albo inwestycji, które wybrali?

Szokująca odpowiedź brzmi: z żadnej z tych rzeczy!W przełomowej książce Bogaty albo biedny  T. Harv Eker twierdzi: „Daj mi pięć minut, a powiem ci, jaką będziesz miał finansową przyszłość!”. Eker potrafi to zrobić, rozpoznając indywidualny „schemat pieniędzy i sukcesu”. Każdy z nas ma własny schemat pieniędzy zakorzeniony w podświadomości i to właśnie ten schemat, bardziej niż cokolwiek innego, decyduje o naszym sukcesie finansowym. Możesz wiedzieć wszystko o marketingu, sprzedaży, negocjacjach, akcjach, nieruchomościach i świecie finansów, lecz jeśli twój schemat pieniędzy nie jest nastawiony na wielki sukces, nigdy nie dojdziesz do wielkich pieniędzy – a jeśli jakimś trafem zdobędziesz pieniądze, najprawdopodobniej je stracisz! 

 


Bogaty albo biedny to właściwie dwie książki w jednej. Pierwsza część wyjaśnia, jak działa schemat pieniędzy. Z wykładu Ekera, którego cechuje rzadko spotykane połączenie błyskotliwej inteligencji z niezwykłym poczuciem humoru, dowiesz się, jaką zajmujesz pozycję w świecie finansów. Nauczysz się też, jak rozpoznać i skorygować swój schemat pieniędzy, żeby nie tylko zrobić majątek, ale żeby go utrzymać i stale powiększać.

W drugiej części poznasz siedemnaście „zestawów myśli”, które mówią o tym, w jaki sposób działają ludzie bogaci w odróżnieniu od większości ludzi biednych i średnio zamożnych. Każdy zestaw obejmuje opis praktycznych działań, które powinieneś podjąć, żeby zdecydowanie zwiększyć swoje dochody.Jeśli nie wiedzie Ci się finansowo tak, jakbyś sobie życzył, to znaczy, że musisz zmienić swój schemat pieniędzy. Niestety, twój obecny schemat zostanie z Tobą do końca życia, jeśli go nie zidentyfikujesz i nie skorygujesz – właśnie w tym pomoże Ci ta niezwykła książka. Zdaniem Ekera, sprawa jest prosta: jeśli będziesz myślał tak, jak myślą ludzie bogaci, i robił to, co oni robią, jest duża szansa, że staniesz się jednym z nich!

 

 

 

 

Dane techniczne

Rok wydania 2012
Wydawnictwo Studio EMKA
Oprawa Miękka
Stron 162

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

27 grudnia 2019

Czy wiesz dlaczego niektórzy ludzie w sposób naturalny dochodzą do bogactwa, natomiast inni ledwo wiążą koniec z końcem? Wszystko zależy od mentalności finansowej ludzi. Harv Eker pisze: „Daj mi pięć minut, a powiem Ci, jaką będziesz miał finansowa przyszłość!” Książka ta koryguje nasz schemat pieniędzy, aby zdecydowanie zwiększyć swoje dochody i majątek. W pierwszej części książki autor przedstawia mentalne mechanizmy, które odpowiadają za to jak traktujesz swoje pieniądze i jakie decyzje jakie w ich sprawie podejmujesz. Dowiadujemy się, że to nasze myśli decydują o naszych uczuciach. Te zaś odpowiadają za działania, które to odpowiadają za wyniki. To właśnie na myślach należy się skupić, aby zmienić swój status materialny. Eker używa tu metafory, że aby zmienić owoc należy skupić się na korzeniu. Autor podaję w książce przykłady ludzi, którzy skupiając się na „korzeniu” zmienili swoje „owoce”. Książka udowadnia nam, że nasze myśli o pieniądzach i bogactwie są efektem tego, jak ukształtowało nas środowisko w którym dorastaliśmy. Wychowując się w środowisku, gdzie zewsząd słychać negatywne opinie o osobach majętnych nasiąkamy tymi negatywnymi myślami i sami zaczynam tak myśleć. Potwierdza się tu powiedzenie, że „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąca”. W drugiej części przedstawione jest 17 różnic w myśleniu o pieniądzach osób bogatych i tych mniej. Zwracają one uwagę na błędy w myśleniu, które popełniamy i które negatywnie wpływają na stan naszych finansów. Jeżeli chcesz poznać mnóstwo idei, spostrzeżeń i strategi, które na zawsze zmienią Twój sposób myślenia i osiągnięcia to zachęcam do przeczytania.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium