Elon Musk - Jak myśli i działa przedsiębiorca wizjoner - Ashlee Vance

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
49.00
Cena: 49,00 zł 49.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 3.38
Producent: OSM Consult
Kod produktu: 9788394740917
Pin It

Opis

KSIĄŻKA O TYM, W JAKI SPOSÓB ELON MUSK MYŚLI ORAZ DZIAŁA!

Elona Muska najlepiej opisuje termin: przedsiębiorca-wizjoner. Wizjoner o naturze szalonego naukowca w połączeniu z przedsiębiorczym hustlerem to mieszanka wybuchowa (dosłownie)! To, co dla większości społeczeństwa stanowi szalone pomysły dla Elona Muska jest codziennością!

To jest Elon.
Elon chciał nowego sposobu płatności w internecie.
Elon stworzył PayPal.
Elon chciał taniej latać w kosmos.
Elon założył SpaceX, która opracowała i wykonała rakietę Falcon.
Elon chciał jeździć samochodem elektrycznym, więc założył Tesla Motors.
Elon chciał szybciej podróżować, więc zbuduje HyperLoop.
Ale Elon nie mówi wszystkim jaki świat jest zły.
Elon zmienia świat.
BĄDŹ JAK ELON MUSK!
 

 
Jeśli nie ponosisz porażek, to znaczy, że jesteś mało innowacyjny – Elon Musk
 

 


Może nie słyszałeś jeszcze o Elonie Musku (choć to mało prawdopodobne), ale pewnie nie umknęły Ci takie nazwy jak: PayPal, Tesla, SpaceX czy SolarCity – a to właśnie główne idee zrealizowane przez wizjonera Elona Muska, który teraz już celuje w podróż na Marsa!

Ashlee Vance napisał kolejną biografię o człowieku, którego poczynania śledzi cały świat. Jedni zastanawiają się nad tym, czy jest geniuszem, czy szaleńcem. Inni inspirują się jego działaniami. Jednak w tej książce nie chodzi wyłącznie o życie Muska, ale o biznesowy i sprzedażowy charakter jego odkryć i działań. O to, co sprawiło, że stał się miliarderem?

Obiad z Elonem? Przygoda w Afryce? Kanadyjskie przebudzenie? Myszy w kosmosie? Lekcja jazdy Doliny Krzemowej? Ból, cierpienie i przetrwanie? Zemsta elektrycznego samochodu? – brzmią jak rozdziały powieści sensacyjno-przygodowej. A to jedne z wielu części książki o Elonie Musku. Jeśli z tego składa się jego życie, to pomyśl jak dynamicznym przedsiębiorcą musi być!  Ciekawy? Sięgnij po książkę, czytaj i wdrażaj w swoją to, czym Cię Musk zainspirował. 

Ta książka:

  • wprowadzi Cię w świat prawdziwych innowacji;
  • pokaże jak myśli i działa geniusz oraz odsłoni jego wszelkie niedoskonałości;
  • pozwoli Ci doświadczyć tego, jak wyglądała droga Elona Muska do realizacji jego nierealnych pomysłów m.in. lotów w kosmos;
  • umożliwi Ci zaobserwowanie tego, co odróżnia przedsiębiorcę realistę od przedsiębiorcy wizjonera;
  • wskaże Ci, czym kieruje się wizjoner, dla którego nie ma czegoś takiego jak zbyt duże wyzwanie;
  • pozwoli Ci poznać styl przywództwa i zarządzania zwiększający szansę na wdrożenie innowacji w biznesie;
  • uświadomi Ci kim tak naprawdę jest przedsiębiorca-wizjoner.

Wszystko po to, abyś po przeczytaniu tej książki miał gotowe narzędzia do tego, aby swoje przedsiębiorcze wizjonerstwo wnieść na wyższy poziom, a nawet na… poziom KOSMICZNY!

Kim jest Elon Musk?

Elon Musk innowacyjny przedsiębiorca który rewolucjonizuje branżę transportu na Ziemi i w kosmosie. Założyciel PayPal, Tesla Inc. i SpaceX. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Generalnego i technicznego w kosmicznej firmie SpaceX, jest dyrektorem generalnym i głównym architektem w Tesla Inc. (firmie produkującej samochody elektryczne) oraz członkiem zarządu firmy zajmującej się energią słoneczną SolarCity.

Elon Musk stał się milionerem przed trzydziestką, po sprzedaniu swojej firmy Zip2. Jednak nie osiadł na laurach i pieniądze inwestował w kolejne rewolucyjne projekty technologiczne, co sprawiło, że jest jednym z najbardziej znanych i podziwianych innowacyjnych przedsiębiorców na świecie.

Znany z tego, że wymaga wiele od swoich pracowników, ale jeszcze więcej od siebie. To sprawia, że nie tylko jest wybitnym biznesmenem, ale inżynierem, kreatorem i twórcą znającym projekty swoich firm na wylot (również od strony technologicznej). Jest nieugięty w swoich pomysłach i pomimo licznych porażek swoich projektów, zawsze wierzy, że kolejna próba się powiedzie. Dzięki temu porywa za sobą rzesze uzdolnionych młodych ludzi, pragnących zmienić świat.

 

Więc jeśli chcesz stworzyć drugi PayPal, kolejną Teslę i SpaceX, to…

wróć do początku tej strony, a przede wszystkim do książki o Elonie Musku, bo już w samym jej tytule masz ważną wskazówkę! Bądź przedsiębiorcą i wizjonerem, to znaczy przewiduj zmiany oraz rzeczy, o których inni nie są w stanie lub boją się pomyśleć!

 
 
Co mówią o książce inni: 

Ta książka o Elonie Musku pokazuje jak przekraczać granice. Daje energię do działania, jak i merytoryczne wskazówki dla każdego, kto chce być nowoczesnym przedsiębiorcą. Nie tym stąpającym twardo po ziemi, ale wizjonerem którego nie interesują żadne klasyczne działania. Takim, który skupia się na rozwiązywaniu tylko tych problemów, z którymi nikt inny nie potrafi sobie poradzić i których rozwiązanie może zmienić historię ludzkości.

Inspirująca, porywająca, prawdziwa, a przede wszystkim współczesna, bo wszystko o czym w tej książce przeczytasz, jest tym, co właśnie staje się naszą nową rzeczywistością.  

Marcin Osman, marcinosman.pl


„Elon Musk. Jak myśli przedsiębiorca-wizjoner?” Ashlee Vance – to drugie wydanie w Polsce biografii Elona Muska. Czym różni się od poprzedniego, skoro nawet ma tego samego autora? Otóż jest krótsze i bardziej skupia się na biznesowej/przedsiębiorczej historii Muska, niż jego życiu osobistym. Pokazuje przedsiębiorcę-wizjonera. Dzięki niej poznacie historie związane z biznesem i projektami Muska jak PayPal, Tesla, SolarCity czy SpaceX.

- Kamila Kruk, kamilakruk.pl


Elon Musk - geniusz czy szaleniec? Twórca PayPala, Tesli, SpaceX zmusza podwładnych do pracy ponad siły. (…)

W czasach, gdy wiele firm stawiających na utrzymanie czystości w procesie technologicznym bankrutowało, Musk stworzył dwie, które osiągnęły największy światowy sukces. Potężne imperium Musk Co. o wartości netto około dziesięciu miliardów dolarów, zatrudniające tysiące pracowników i odpowiednie osoby na stanowiskach kierowniczych, zmieniło Muska w jednego z najbogatszych ludzi na świecie. (…)

Muskowi udało się rozwinąć to, czego tak wielu przedsiębiorcom z Doliny Krzemowej brakuje, mianowicie konkretny światopogląd. Jest opętanym geniuszem podążającym najwspanialszą ścieżką, jaką ktokolwiek by sobie wymarzył. Jest w mniejszym stopniu dyrektorem goniącym za bogactwem niż generałem dowodzącym wojskami, pragnącym zapewnić zwycięstwo. Podczas gdy Mark Zuckerberg chce wam pomóc udostępnić zdjęcia bobasów, Musk pragnie... cóż... ocalić ludzkość przed dobrowolnym lub przypadkowym unicestwieniem. (…)

- (fragment artykułu z weekend.gazeta.pl)


 

Dane techniczne

Rok wydania 2017
Wydawnictwo OSM CONSULT
Oprawa Miękka ze skrzydełkami
Stron 232

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (4)

28 stycznia 2020

No offensive ofc. Nie rozumiem jak mozna wydac ksiazke z takim traficznym tlumaczeniem od oryginalu...Czytajac oryginalna biografie Elona, myslalem ze ta ksiazka bedzie czyms nowym. Okazalo sie ze to tragedia nie ksiazka. Nie pole cam :d pozdrawiam :p

28 stycznia 2020

@patikpapik No problem, odeślij książkę, zwrócimy pieniądze! :)

11 maja 2020

Elon Musk zyskał miano wizjonera i seryjnego przedsiębiorcy. Jego postrzeganie świata i kosmosu wykracza poza schemat przeciętnego człowieka. Jego celem jest podróż na Marsa, obniżenie kosztów podróży w kosmos, wypromowanie i upowszechnienie samochodów elektrycznych oraz fotowoltaiki. Firmy SpaceX, Tesla i SolarCity zyskały już ogromną sławę i wiele osób czeka na rozwój wydarzeń, w których biorą one udział. W książce o założycielu tych firm – Ashlee Vence (autor i gospodarz programu Hello World) zaprezentował przekrojowy obraz Muska. Zawiera ona jego jasne jak i ciemne strony, słabości i super moce – które pomogły mu znaleźć się w tym miejscu gdzie jest obecnie. Trudne początki Elon nie urodził się w krainie miodem i mlekiem płynącej. Nie były to także Stany Zjednoczone – jak wielu może myśleć – tylko Pretoria w RPA. Do USA dostał się ze swojego kraju przez Kanadę. Świadczy to o jego determinacji i świadomości celu – i tego czego zamierzał osiągnąć już jako dziecko. Sukces również nie spadł na niego jak grom z jasnego nieba, nie był też złotym dzieckiem doliny krzemowej. Posiadał jednak wiedzę, wytrwałość, umiejętności i potrafił wykorzystać czas w którym się znalazł. Dolina Krzemowa Musk znany jest z wielu projektów, w większości nie był nawet ich założycielem. Potrafił jednak wykrzesać z ludzi energię i połączyć ich w efektywne zespoły – które dawały niesamowite rezultaty. Czasami ludzie w jego firmach byli eksploatowani do granic możliwości, ale efekty ich pracy mówią same za siebie – m.in. rakiety Falcon wysyłane w kosmos z sukcesem – co pozwoliło ograniczyć znacznie koszty ich wystrzelenia. Jako komercyjna firma kosmiczna wprawiła w osłupienie nawet NASA, na której zlecenie obecnie pracuje. Ryzyko Bohater książki nigdy nie działał bezpiecznie, wręcz balansował na krawędzi w każdym biznesie w którym uczestniczył. Po sprzedaży udziałów w PayPal’u zainwestował ogromną część majątku w kolejne projekty. Ryzyko i niepewność towarzyszą mu przez całą jego podróż związaną z przedsiębiorczością. Nawet teraz słyszymy o zawirowaniach w Tesli – notowania tej firmy na giełdzie szaleją i nie jest to spokojny biznesowy ocean. Bezpieczne decyzje i kroki nie interesują Muska – ale jak można działać ostrożnie skoro jego marzeniem jest skolonizowanie Marsa? Negatywne zachowania Jak każdy człowiek, Elon nie jest również wolny od wad. Wiele osób może potwierdzić to w jaki sposób zostali potraktowani w jego firmach, zostali zwolnieni z dnia na dzień – mimo iż dawali z siebie wszystko. Praca i życie prywatne tego wizjonera to rollercoaster i sam musi zmagać się z wieloma trudnościami. Nie prowadzi spokojnego życia i nie pracuje na etacie w korporacji – tylko prowadzi ich kilka i często ociera się o bankructwo, a czasem wręcz zniszczenie – co może mieć miejsce w SpaceX. Elon Musk to nietuzinkowa postać, barwna i zmieniająca świat. Upowszechnił płatności online i był prekursorem bankowości internetowej, wypromował samochody elektryczne, fotowoltaikę, a teraz chce wysyłać ludzi na Marsa. Może trzeba być szalonym aby porywać się na takie wyzwania i projekty? Odpowiedź być może znajdziecie po przeczytaniu tej książki, w której dowiecie się wiele od osób z jego najbliższego otoczenia. Publikacja jest szczegółowa i bezstronna, autor nie pozwolił jej bohaterowi na ingerowanie i wprowadzanie zmian. Zajrzyjcie do życia Muska i spróbujcie go rozszyfrować we własnym zakresie.

11 czerwca 2020

To najlepsza ksiażka o Elonie jaka powstala. Elon to naprawdę doskonały przywódca, czytałem trochę o nim ostatnio i większość współpracowników wypowiadało się, że on potrafił zarazić wizją. Ciekawe są też jego techniki przywódcze, które stosuje w pracy, żeby zatrzymać najlepszych ekspertów w branży, https://lepszymanager.pl/elon-musk-8-sekretow-przywodztwa/ . Sam parę metod stosują u siebie. Ciekawe czy faktycznie uda mu się zrealizować wizję komercyjnych lotów w kosmos. Byłoby ciekawie

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium