Książki o samorozwoju

Do roboty! - Steven Pressfield Do roboty! - Steven Pressfield
Producent: OSMpower
Cena: 99,00 zł
szt.
zobacz więcej
Wojna Sztuki - Steven Pressfield Wojna Sztuki - Steven Pressfield
Producent: OSMpower
Cena: 99,00 zł
szt.
zobacz więcej
Sztuka autoreformy - Jay Samit Sztuka autoreformy - Jay Samit
Producent: Aktywa
Cena: 49,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość

Książki o samorozwoju

Samorozwój to doskonalenie swoich umiejętności, osobowości i charakteru. Wiąże się z pokonywaniem własnych słabości i odkrywaniem potencjału, z którego nie każdy zdaje sobie sprawę. Samorozwój może być przeciwwagą dla codziennej gonitwy za pieniądzem i braku czasu na refleksję. W wydobywaniu ukrytych możliwości i odkrywaniu nowych umiejętności pomagają książki o samorozwoju. To one mogą stać się Twoją motywacją.

W OSMPower przygotowaliśmy dla Ciebie publikacje, które poprowadzą Cię na drodze samorozwoju. Znajdziesz tu książki, które pomogą Ci poradzić sobie z własnymi ograniczeniami. Te tytuły mogą poprawić Twoje codzienne kontakty z ludźmi. Nowe umiejętności będziesz mógł przełożyć na sukcesy w pracy. Książki o samorozwoju mogą rozwinąć Cię na wielu polach. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni tytuł!

Uwolnij swoją kreatywność

By się rozwijać, powinieneś uświadomić sobie, czym właściwie jest i jak działa Twoja kreatywność. Książki udowodnią Ci, że kreatywność nie jest kwestią przypadku ani szczęścia. Todd Henry w swojej “Kreatywności na zawołanie” przedstawia techniki, które pomogą pomogą Ci odkryć kreatywny rytm.

Dowiesz się, jak skupić się na projektach i pozbyć rozpraszaczy, które utrudniają pracę. W książkach o kreatywności znajdziesz też źródła codziennej energii do działania. Takie publikacje pokażą Ci, jak unikać zmęczenia. I wykrzesać z siebie to, co najlepsze, w najważniejszym momencie. To samorozwój w pełnym znaczeniu tego słowa.

Popraw komunikację z ludźmi

Tym, co często nas ogranicza, są problemy w kontaktach z innymi ludźmi. Książki pomogą Ci stać się bardziej otwartą osobą, która lepiej zrozumie otaczających ją ludzi. Praktyczne wskazówki podaje Łukasz Wdowiak, autor “Co ludzie o Tobie pomyślą?”. Uczy, jak dogadywać się z ludźmi. Pokazuje, jak przełamać nieśmiałość i zyskać dystans do własnej osoby. To znacznie ułatwia komunikację.

Książki o samorozwoju opowiadają także o tym, jak kochać ludzi. Dzięki temu inaczej podejdziesz do każdej spotkanej osoby. A przy okazji nauczysz się tworzyć znaczące relacje i bardziej się nimi cieszyć.

Zarabiaj więcej

Wiele osób nie wyobraża sobie lepszego życia bez dużych pieniędzy. By je zdobyć, często trzeba jednak mocno zmienić swoje podejście do pracy i obowiązków. Prawdziwą rewolucją w Twoim życiu może być lektura książki Tima Ferrissa “4-godzinny tydzień pracy”. Dowiesz się, jak szybko wyeliminować 50 procent codziennych zajęć i poświęcać na pracę mniej czasu. Ale zarabiać na niej zdecydowanie więcej!

Dzięki temu dostaniesz szansę na prawdziwy samorozwój. Zyskasz czas i mobilność. Poznaj też książkę “Bogaty ojciec, biedny ojciec”, która pomoże Ci wziąć finansowe sprawy w swoje ręce. Zrozumiesz, jak działać, by pomnażać pieniądze.

Lepiej zorganizuj swoją pracę

Książki, które tutaj znajdziesz, pokażą Ci też, jak ważna jest dobra organizacja pracy. Nauczą Cię odpowiednio określać priorytety i efektywnie zarządzać czasem. Sięgnij zwłaszcza po “Najpierw rzeczy najważniejsze” Stephena R. Coveya. Znajdziesz tam porady, jak dzielić sprawy na bardziej istotne i te, z których lekką ręką można zrezygnować. To ułatwi Ci podejmowanie codziennych decyzji.

Jeśli potrzebujesz dodatkowej motywacji, zapewni Ci ją Steven Pressfield. Jego “Do roboty!” pomaga stawić czoło lękowi i przestać odkładać trudne decyzje na później. Pressfield tłumaczy, czym jest opór i jak go pokonać, by wziąć się do pracy już teraz.

Znajdź receptę na szczęście

A może chcesz po prostu być szczęśliwym? W książkach, które dla Ciebie wybraliśmy, znajdziesz receptę na spełnienie tego marzenia. Tym, którzy cierpią przez brak akceptacji w oczach innych, pomogą zrzucić z siebie presję nakładaną przez otoczenie.

Szczęśliwe życie powinno być wolne od zmartwień. Książki o samorozwoju nauczą Cię, jak się tego pozbyć. Znajdziesz tu sposoby na unikanie zmęczenia, pozbycie się finansowych obaw. Dodasz godzinę więcej do codziennego życia, a efekty przerosną Twoje oczekiwania. Pamiętaj, że szczęściu trzeba dopomóc!

Zmień swoje nawyki 

By zacząć myśleć o samorozwoju, musisz wyjść z własnej strefy komfortu. Umacniają Cię w niej wszelkie przyzwyczajenia i nawyki. Są wygodne, pomagają porządkować otaczającą rzeczywistość. Ale równocześnie ograniczają.

Autorzy książek o samorozwoju przekonują, że z wieloma nawykami trzeba zerwać. I to jak najszybciej. A czasami także wyrobić sobie nowe. Świetnie pokazuje to Fryderyk Karzełek. Na OSMPower przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw jego książek o nawykach ludzi sukcesu.

Składa się z 13 części, każda opisuje inną sferę życia. Zasada win-win, panowanie nad emocjami, uważność, samodyscyplina, asertywność - to wszystko nawyki, które warto wprowadzić w życie właściwie od zaraz.

Książki o rozwoju dla kobiet

Wierzysz, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa? Nawet jeśli nie, na pewno rozumiesz, że do kobiecej duszy trzeba docierać inaczej niż do męskiej. Dlatego w OSMPower znajdziesz książki, które opisują samorozwój z kobiecej perspektywy. I skupiają się na problemach kobiet.

Wyjaśniają, dlaczego panie grają na co dzień role, które wcale im nie odpowiadają. Pomagają zrozumieć, dlaczego oceniają się tak surowo nawet w przypadku niewielkich uchybień. Dzięki lekturze lepiej usłyszysz Twój wewnętrzny głos, który na co dzień bywa zagłuszany.

Autorkami książek o samorozwoju dla pań często są same kobiety. W końcu kto lepiej może je zrozumieć? Znajdziesz tutaj tytuły, które delikatnie poprowadzą Cię za rękę. Ale też takie, których autorki nawet do kobiet zwracają się w żołnierskich słowach. Sama wybierz styl, który lepiej do Ciebie przemawia.

Poznaj najlepszych autorów, którzy piszą o samorozwoju

Skoro samorozwój można traktować na różne sposoby, to i spojrzenie autorów na tę tematykę często jest skrajnie odmienne. Dbamy o to, by dobierać tylko publikacje tych najlepszych. Dzięki temu, gdy chcesz naprawdę postawić na samorozwój, książki dostarczą Ci rzeczywistej wiedzy, a nie okrągłych formułek.

Do kanonu literatury o samorozwoju przeszły publikacje Dale’a Carnegiego. Ten amerykański psycholog i historyk był jednym z prekursorów coachingu. Z jego porad do dziś korzystają miliony ludzi na całym świecie. Wcale nie straciły na aktualności.

Jeśli samorozwój ma poprowadzić Cię do sukcesów zawodowych i finansowych, musisz poznać książki Simona Sinka. Wielkim echem odbiła się jego koncepcja “Dlaczego”. Inspiruje nią mnóstwo ludzi, z pracownikami największych międzynarodowych korporacji na czele. Skoro Sinek zdobył uznanie Microsoftu, może i Tobie jego spostrzeżenia pomogą się rozwinąć?

Samorozwój to jednak również temat, którym zajmują się polscy autorzy. Katarzyna Kucewicz i Anna Urbańska przedstawią go z kobiecej perspektywy. Bartosz Sobotka pokaże, jak zdobywać kompetencja jutra, dzięki którym upływ czasu Cię nie zaskoczy. A Kamila Kruk pomoże uzyskać odpowiedź na jedno z najważniejszych pytań: kim naprawdę jesteś?

Bestsellery o samorozwoju w OSMPower!

W OSMPower zamówisz prawdziwe bestsellery. Jeśli chcesz zacząć dbać o samorozwój, możesz zacznij od książki Carnegiego “Jak zdobywać przyjaciół i zjednać sobie ludzi” - to wiecznie żywy klasyk.

Na Twojej półce powinien się też pojawić poradnik “Ósmy nawyk. Od efektywności do wielkości i odkrycia własnego głosu” pióra Coveya. Do bestsellerów należą także książki Sinka. Koncepcję “Dlaczego” poznasz z dwóch tytułów, które podbiły rynki wydawnicze na całym świecie - “Zaczynaj od dlaczego” i “Znajdź swoje dlaczego”.

Dbamy o to, byś wszystkie bestsellery znalazł w jednym miejscu. Jeśli tylko na rynku ukaże się jakaś nowa, warta uwagi pozycja, z pewnością ją tu znajdziesz.

Nie czekaj z nowymi postanowieniami do jutra. Postaw na samorozwój już dzisiaj. Niech książka będzie Twoim przewodnikiem - wybierz odpowiednią i zamów już teraz!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium