Milenialsi w pracy - Dr Chip Espinoza

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 49,00 zł 49.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: StudioEMKA
Kod produktu: 9788365068033
Pin It

Opis

Milenialsi w pracy - 7 umiejętności, które powinni posiąść dwudziestokilkulatkowie, by móc pokonywać progi i bariery w życiu i pracy.

Jak wynika z badań milenialsi w ciągu najbliższych 10 lat będą stanowili 75 proc. siły roboczej na świecie. Przykładowo już dziś aż 80 proc. 200-tysięcznego globalnego zespołu pewnej firmy stanowią ludzie, którzy nie ukończyli 35. roku życia!

 

Kim są milenialsi?

Pokolenie Y - czyli tz. Millenialsi to osoby urodzone między 1980 a 1994 lub pomiędzy 1980 a 2000 rokiem. To przede wszystkim ludzie, którzy mieli szansę na rozwój, edukację, pracę i wszelako rozumianą wolność. Millenialsi pamiętają czasy "Solidarności", Okrągły Stół, papieża Jana Pawła II i Unię Europejską.
 
Z drugiej strony to pokolenie niezwykle zarozumiałe, niepokorne, a nawet egoistyczne. To ludzie, którzy znają swoją wartość, często przeceniają własne możliwości i wymagają od innych zbyt dużo. To osoby, które już od swojego pierwszego pracodawcy wymagają kilku tysięcy zł na start, nie mają oporów przed krytykowaniem starszych czy wyrażaniem swojej opinii.
 

Rynek pracy musi więc stawić czoła nowemu modelowi pracowników. Młodzi, często oskarżani są o bycie egoistami, oraz o bycie najbardziej roszczeniowym pokoleniem od lat, które chce pracować na swoich zasadach. Kim naprawdę są? Ile jest w tym prawdy a ile krzywdzących opinii?

W codzienności biznesowej już dziś zderzają się ze sobą dwa światy, w którym młoda kadra pracowników i starsza kadra pracodawców, nie wie jak ze sobą współpracować i czego się spodziewać. Ten problem będzie się nasilał.

 

Z książki "Milenialsi w pracy" dowiesz się: 

  • dlaczego milenialsi przychodząc do pracy chcą od razu zmieniać PROCESY firmowe
  • dlaczego nie przychodzą oni do pracy żeby pracować od poniedziałku do piątku, tylko chcą stać się częścią tej organizacji
  • jakie błędy popełniają milenialsi w pracy i jak ich unikać
  • dlaczego szczególnie tej grupie wiekowej brakuje cierpliwości i jak z tym pracować
  • czy millenialsi są odporni na krytykę w miejscu pracy i jak ta krytyka wpływa na ich pracę i rozwój
  • dlaczego jeśli chcesz zmienić coś w swoim projekcie lub w firmie to powinieneś zatrudnić właśnie milenialsa?

 


Zobacz również książkę o tym jak być Angażującym Liderem i tak kierować swoim zespołem abyś NIE musiał motywować! KLIKNIJ TUTAJ


 

 

O Autorze

Dr Chip Espinoza jest współautorem książek poświęconych kwestiom zarządzania pokoleniem milenijnym: „Milenialsi w pracy. 7 umiejętności, które powinni posiąść dwudziestokilkulatkowie, by móc pokonywać progi i bariery w życiu i pracy”, „Millennials Who Manage: How To Overcome Workplace Perceptions and Become A Great Leader” oraz „Managing the Millennials: Discover the Core Competencies for Managing Today’s Workforce”. Kieruje również programem psychologii pracy i organizacji na Uniwersytecie Concordia University Irvine.

Na arenie międzynarodowej i w Stanach Zjednoczonych Chip Espinoza doradza jak tworzyć środowisko, w którym świetnie czuje się zarówno kadra kierownicza jak i przedstawiciele pokolenia milenialsów. To czołowy specjalista zajmujący się kwestiami różnic pokoleniowych w miejscu pracy. Doktor Espinoza współpracuje z firmami, instytucjami publicznymi i organizacjami typu non-profit, a do jego klientów należą między innymi: The Boeing Company, Microsoft, Schneider Electric i Special Olympics.

Napisał kilka artykułów na temat przywództwa i jest autorytetem w sprawach integracji młodych ludzi w organizacjach. Współpracuje ze stacją CNN jako ekspert merytoryczny w dziedzinie różnic pokoleniowych w miejscu pracy. Wystąpił też w audycjach Fox News i CBS Radio, a do jego prac nawiązywano w wielu publikacjach. Dziennik „Economic Times” wymienia doktora Espinozę jako jednego z piętnastu najważniejszych światowych liderów intelektualnych zajmujących się przyszłością rynku pracy.

Dane techniczne

Rok wydania 2016
Wydawnictwo Studio EMKA
Autor książki Dr Chip Espinoza
Oprawa Miękka
Stron 184

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl