Opcje przeglądania

Cena

  • od
    do
 

Ayn Rand - Urodzona 2 lutego 1905 w Sankt Petersburgu. Amerykańska pisarka i filozof pochodząca z rodziny rosyjskich Żydów, najbardziej znana dzięki swojej filozofii obiektywistycznej. Autorka powieści, w których stałym wątkiem jest obraz bohatera - pogardzanego przez otoczenie geniusza, któremu udaje się osiągnąć sukces. Ayn Rand uważała prezentację pozytywnych wzorców obiektywizmu za główny cel swojej literatury. Zmarła 6 marca 1982 w Nowym Jorku.

Ayn Rand

Ayn Rand - książki, które uwielbiają najbardziej wpływowi Amerykanie

Choć najważniejsze książki Ayn Rand ukazały się jeszcze w latach 40. XX wieku, do dziś pozostaje wpływową postacią w Stanach Zjednoczonych. Jej przekonania wpływają bowiem na prezesów wielkich firm z Doliny Krzemowej, jej poglądami zachwycają się czołowi amerykańscy finansiści i przedsiębiorcy. Nawet Donald Trump, były prezydent Stanów Zjednoczonych, publicznie mówił, że był pod wrażeniem jej powieści „Źródło”.

Skąd bierze się ta fascynacja twórczością Ayn Rand? Książki tej autorki to utopijna wizja kapitalizmu, z której można czerpać pomysły i inspiracje do rozwoju własnych przedsiębiorstw i biznesów. Ayn Rand nie boi się przy tym niepopularnych stwierdzeń.

Jedną z nich jest „filozofia egoizmu”, która zdaniem autorki może prowadzić do największych sukcesów. Ayn Rand zachwala również konkurencję i uznaje ją za motor napędowy nie tylko całej gospodarki, ale i pojedynczych przedsiębiorstw. To idee, na bazie których powstało wiele amerykańskich majątków.

Kultowe książki Ayn Rand w OSMPower!

Jak najlepiej poznać twórczość Ayn Rand? Książki tej autorki, które do dziś wywierają na Amerykanach tak wielkie wrażenie, czekają na Ciebie w OSMPower. Oczywiście w polskiej wersji.

Znajdziesz tu wspomniane już wcześniej „Źródło”, które tak zachwyciło Donalda Trumpa. To właśnie w tej publikacji poznasz cztery najważniejsze pojęcia związane z filozofią Ayn Rand: kapitalizm, egoizm, rozum i obiektywną rzeczywistość, którą utożsamia z metafizyką. Wszystko to usytuowane w realiach powieści rozgrywającej się w Nowym Jorku.

Jeśli chcesz lepiej poznać Ayn Rand, sięgnij także po „Kapitalizm. Nieznany ideał”, w którym autorka bezkompromisowo przedstawia swoje poglądy. Przy okazji ocenia też najwybitniejsze umysły swojej epoki. Równie ważną pozycją w jej dorobku jest „Atlas zbuntowany”, opisywany dziś jako druga najczęściej czytana książka w USA - tuż po Biblii. Ty też możesz poznać wyjątkowe poglądy Ayn Rand - zamów jej książki w OSMPower jeszcze dziś!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium