Równowaga przywództwa - Jocko Willink, Leif Babin

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 49,99 zł 49.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Sine Qua Non
Kod produktu: 9788382106855
Pin It

Opis

Poznaj doświadczenia z pola walki i zastosuj rady autorów w życiu i biznesie

Pierwsza książka Jocko Willinka i Leifa Babina, Ekstremalne przywództwo (opublikowane w Polsce w 2020 roku), wyznaczyła nowe standardy przywództwa, ucząc czytelników, jak zostać lepszymi liderami, lepszymi naśladowcami, lepszymi ludźmi w życiu zawodowym i prywatnym.

Dziś w RÓWNOWADZE PRZYWÓDZTWA Jocko i Leif nurkują jeszcze głębiej w niezbadane wody koncepcji przedstawionej poprzednio i starają się odpowiedzieć na pytanie, jak znaleźć równowagę między przeciwstawnymi siłami ciągnącymi liderów w różnych kierunkach. Autorzy skupiają się na niuansach, które musi skutecznie uwzględnić każdy lider.

Opanowanie równowagi przywództwa wymaga umiejętności ustalenia, kiedy być liderem, a kiedy naśladowcą; kiedy decydować się na agresywne manewry, a kiedy tylko obserwować rozwój wydarzeń; kiedy się odsunąć i pozwolić zespołowi działać, a kiedy włączyć się do akcji i rozpocząć mikrozarządzanie.

Ponadto każdy lider powinien:


• jako ekstremalny przywódca dowodzić wszystkim, co wpłynie na jego misję, a przy tym korzystać z dobrodziejstw decentralizacji, przekazując część przywódczych uprawnień swojemu zespołowi;
• autentycznie dbać o podwładnych, ich indywidualne sukcesy i warunki życia, lecz przy tym troszczyć się o drużynę jako całość i mieć na uwadze przede wszystkim osiągnięcie założonego celu;
• wykazywać najważniejszą cechę lidera – pokorę, lecz przy tym mieć odwagę mówić głośno o wątpliwych decyzjach mogących źle wpłynąć na zespół i misję, a także się im sprzeciwiać.

Z pola walki

Dzięki przykładom z doświadczenia autorów – zarówno z pola walki, jak i ze szkoleń jako żołnierze SEAL – oraz demonstracji zastosowania każdej z tych lekcji w świecie biznesu, Willink i Babin w przystępny sposób wyjaśniają, czym jest RÓWNOWAGA PRZYWÓDZTWA – zespół umiejętności kluczowych dla realizacji najważniejszej misji każdego przywódcy i każdego zespołu: ZWYCIĘSTWA.

 

Dlaczego warto przeczytać książkę "Równowaga przywództwa. Jak taktyki Navy Seals pomagają znaleźć balans niezbędny do zwycięstwa":

  • Jest to idealny poradnik dla liderów, którzy chcą tworzyć, szkolić i dowodzić skutecznymi, odnoszącymi sukcesy zespołami i swoim życiem osobistym;
  • Poznasz tajniki planowania działań skuteczne jak jednostki SEAL, jednocześnie poznając historie z pola walki;
  • Poznasz cechy, nad którymi powinieneś pracować jako lider;
  • Zobaczysz jak metody dowodzenia na froncie walki jednostek specjalnych SEAL można przenieść na własny biznes i życie.

 

Co mówią o książce inni:


Aż do teraz nigdy w życiu nie czytałem książki, która tak bezpośrednio i szczegółowo wyjaśniałaby arkana przywództwa. Jej wartości nie da się wyrazić słowami.


Pete Roberts, Współzałożyciel i CEO, Origin Maine USA


Równowaga przywództwa powinna mieć etykietę: BRUTALNIE SZCZERA. Wreszcie dostałem książkę, która mówi prawdę o tym, jak ciężkie i skomplikowane bywa niekiedy radzenie sobie z wyzwaniami przywództwa.


Lindi Horton, Dyrektor Cloud Services, firmy związanej z cyberbezpieczeństwem


Inspirujące, praktyczne, szczere lekcje prosto z pola bitwy. Kup tę książkę, przeczytaj ją, zastosuj się do tych rad w obliczu każdego wyzwania.


Sarah Armstrong, CFO, Mesa Technical Associates


 

A U T O R Z Y 

 

Jocko Willink - To amerykański autor, podcaster i emerytowany oficer marynarki, który służył w Navy SEALs. Willink jest współautorem książki Ekstremalne przywództwo oraz współzałożycielem firmy konsultingowej. Willink prowadzi cotygodniowy podcast z praktykującym brazylijskim jiu jitsu Echo Charlesem, zatytułowany Jocko Podcast.

 
Leif Babin - Były oficer US Navy SEAL, współautor bestsellera nr 1 New York Times Ekstremalne przywództwo. Dyrektor firmy konsultingowej, instruktor, mówca i doradca strategiczny.

Dane techniczne

Rok wydania 2022
Wydawnictwo Sine Qua Non
Oprawa Miękka
Stron 368

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium