Jak przegrać prawie wszystko i wyjść z tego zwycięsko - Scott Adams

scott adams dilbert osmpower jak przegrac prawie wszystko ksiazka
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 55,00 zł 55.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4
Producent: Grafworks
Kod produktu: 9788395173301
Pin It

Opis

Jak przegrać prawie wszystko i wyjść z tego zwycięsko - czyli jakby historia mojego życia - Scott Adams

Scott Adams zaliczył w swoim życiu całą masę porażek – dotyczących pracy w korporacji, wynalazków, inwestycji i otwarcia dwóch restauracji. Jakim więc cudem w ciągu kilku lat z nieszczęsnego pracownika biurowego stał się twórcą Dilberta, jednego z najbardziej znanych komiksów na świecie? Scott zdradza wypracowane przez siebie strategie, dzięki którym zaprasza porażkę do swojego życia, pozwala jej się rozgościć, by następnie bez skrupułów opróżnić całkowicie jej kieszenie. W tej zabawnej, aczkolwiek szczerej relacji z życia pełnego porażek Scott wyjawia niezwykłe zdarzenia, które nadały mu impet na drodze do sukcesu. Książka Jak przegrać prawie wszystko i wyjść z tego zwycięsko błyskotliwie wplata humorystyczny akcent w poważne lekcje życiowe, jednocześnie torując czytelnikom drogę do ich własnego sukcesu.

 

O czym jest ta książka?:

  • pokazuje, jak ważna w życiu jest energia osobista
  • pomaga, przełamać barierę w obawie przed porażką
  • napisana z poczuciem humoru, dzięki czemu łatwiej dociera z przesłaniem (łatwiej trafia w nasz irracjonalny pierwiastek)
  • daje, impuls do działania, przez warstwę perswazji, którą stosuje
  • proponuje jak budować portfolio umiejętności, które można wykorzystać w różnych dziedzinach
  • dostarcza niesamowitą dawkę optymizmu Scott Adams upraszcza i pomaga zbudować system. Ta książka jest jak przyjaciel, który dzieli się lekcjami, które dało mu życie. Widzę, że to jest też Tobie bliskie. Dzielenie się z innymi i wspieranie ich w drodze do sukcesu (win-win).

 

Kim jest Scott Adams? Dilbert?

Scott Adams jest twórcą Dilberta, jednego z najbardziej popularnych i rozpowszechnionych na świecie komiksów. Jest także autorem wielu bestsellerów, między innymi “Jak przegrać prawie w wszystko i wyjść z tego zwycięsko”. Opowiada ona o tym jak zaprogramować się na osiągnięcie sukcesu. Zadajesz sobie pytanie czy amerykański rysownik może mieć uniwersalne rady dotyczące sukcesu. Rozumiem, Twój zdrowy sceptycyzm. Co on wie o naszych realiach? Przecież tutaj są tak niesprzyjające warunki zewnętrzne (samochody są kradzione i lato nie jest gorące). Masz rację, niestety nie mieszkamy w Słonecznej Kalifornii. Zaryzykujmy więc eksperyment myślowy. Skupienie się na tym na co mamy wpływ, czyli na sobie, może zaowocować dobrymi wynikami dla nas i naszego otoczenia. Rozumiem, że nasze życie byłoby lepsze, jeżeli skupilibyśmy się na innych. Wszystko po kolei.

Scott Adams pisze: “Jeśli pragniesz sukcesu – określ jaka jest jego cena i zapłać ją”. Ta z pozoru oczywista myśl, kryje w sobie głębszą treść. Określa różnicę między tym, że chcemy coś zrobić a decydujemy się coś zrobić. Można pragnąć bogactwa, jachtów, szybkich sportowych samochodów, dostatniego życia, bycia uznanym członkiem wspólnoty, bogatego życia duchowego, przy czym nie robić nic w tym kierunku. Zdecydować to znaczy wybrać obszar i rozwijać się w danej dziedzinie i okolicach. Skupienie się na jednej dziedzinie to dobry pomysł, a powiązanie jej z kolejnymi tworzy mieszankę wybuchową.

Scott Adams opowiada jak portfolio umiejętności (“talent stack” czyli połączenie wiedzy z różnych dziedzin) może zaowocować wyjątkowymi rezultatami. Scott Adams próbował wielu przedsięwzięć, które nie przyniosły mu sławy, nie dały sukcesu finansowego, ale każde przyczyniły się do wzrostu umiejętności. Zamiast zaniechać prób, Scott Adams testuje kolejne pomysły i w końcu posiadane portfolio umiejętności rozkwita w pełni przy tworzeniu Dilberta. Potem przenosi się na pisanie bestsellerów. 

Jak mówi Scott Adams: Nie poprzestawaj na małej wygranej, jeżeli możesz wygrać GRUBO! / Never win small if you can win BIGLY!

 

Dane techniczne

Rok wydania 2018
Wydawnictwo Grafworks
Autor książki Scott Adams
Oprawa Miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl