Siła przedsiębiorczości, siła upadku - Daymond John
Opis
Jak puste konto niewielki budżet i głód sukcesu mogą stać się Twoją największą przewagą konkurencyjną.
SIŁA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, SIŁA UPADKU to książka dla każdego przedsiębiorcy, ponieważ każdy z nas niezależnie od tego czy zaczyna, czy ma już rozwinięty biznes, trafia na momenty słabszej koniunktury, kiedy brakuje mu zasobów na start lub gdy zasoby na nowy produkt są niewystarczające. Daymond John odwraca to podejście i pokazuje, jak rozpoczynanie nowego biznesu – bądź projektu – gdy ma się bardzo mały, limitowany budżet jest drogą na finansowy szczyt.
W książce "Siła przedsiębiorczości, siła upadku" dokładnie przedstawia, w jaki sposób osoby, firmy czy produkty mogą stawać się rozchwytywanymi markami i osiągać ponadprzeciętne wyniki przy użyciu… siły przedsiębiorczości i siły upadku. Ta książka to ponad 270 stron pełnych konkretnych przykładów i treści na temat tego, czym są obie te siły.
Z książki "Siła przedsiębiorczości, siła upadku" nauczysz się jak:
- brak budżetu przekuć w swój biznesowy atut;
- tworzyć niestandardowe sposoby na promocje Twoich produktów i usług;
- zamienić głód i desperację, aby osiągać sukces, w firmę, która z poziomu zera rozwinęła się w światową potęgę znaną pod brandem FUBU;
- myśleć zgodnie z postawą wykorzystującą siłę przedsiębiorczości, siłę upadku;
- ustrzec się przed pułapkami, jakie czyhają na Ciebie, na kolejnych etapach rozwoju Twojej firmy;
- przygotować się na sukces, w taki sposób, aby nie paść jego ofiarą.
PRZECZYTAJ DARMOWY FRAGMENT KSIĄŻKI
Ponadto przeczytasz i dowiesz się m.in.:
- czym dokładnie jest siła upadku i siła przedsiębiorczości;
- jak ją w sobie dobrze rozpoznać i wykorzystać;
- jak zyskać, nie mając już nic do stracenia;
- od czego zacząć, żeby podnieść się z porażki i dobrze ocenić własne możliwości;
- jak odważyć się na rozwój siebie i swojego biznesu!
Historie przedsiębiorców
W książce "Siła przedsiębiorczości, siła upadku" poznasz również różne historie przedsiębiorców, którzy tak, jak Daymond John przeszli drogę „from zero to hero”, a wszystko po to, abyś i Ty mógł jeszcze efektywniej i szybciej dotrzeć tam, gdzie sobie zaplanowałeś. Wśród nich:
- Steve Aoki, DJ, który od grania na lokalnych imprezach przeszedł do pozycji międzynarodowego przedsiębiorcy całkowicie zmieniając to, w jaki sposób funkcjonowała jego branża;
- Gigi Butler, która ze sprzątaczki zamieniła się bizneswoman nazywaną królową babeczek;
- 11-letni uczestnik program Shark Tank, Mo, który z kawałków materiałów stworzył produkty, brand i firmę o zasięgu globalnym;
- Tim Ferris, który jako przedsiębiorca, mówca i propagator 4-godzinnego tygodnia pracy znany jest na całym świecie.
Gdy jesteś przyparty do muru, masz puste konto, a kreatywność i pasja to Twoje jedyne zasoby, które posiadasz, to sukces jest jedyną opcją – jedynym wyjściem dla Ciebie! Warto zapamiętać jedno z wielu przesłań tej książki: to, że nie posiadasz pieniędzy lub wszystko możesz stracić, niczego nie przekreśla. Zmusza do szybkiej reakcji i do bycia PRZEDSIĘBIORCZYM. Świadomość tego to pierwszy krok do wielkich zmian, bo „siła upadku jest sposobem myślenia!”.
Podejmiesz to ryzyko?
Cenne lekcje biznesu od amerykańskiego milionera
Lekcja 1
Im masz mniej zasobów, tym jesteś bardziej zwrotny. Masz dużo – ciężej jest Ci się poruszać, ciężej skręcać, ciężej jest dowozić efekty. Dlaczego? Bo masz zbyt duże obciążenia. Małe zasoby, małe narzędzia – większa zwrotność. I dotyczy to zarówno małego, jak i dużego. Rozrastasz się – uważaj, wpadniesz w pułapkę, a może nie? Może się wywrócisz? Może rozwiniesz? Ja i Daymond John rekomendujemy -> działaj ostrożnie, na małych kosztach i zwróć uwagę, gdy rośniesz, gdy robisz się ociężały, opasły – robisz się mało zwrotny.
Lekcja 2
Każdy może rozpocząć biznes i nie potrzebuje do tego na start nic oprócz… właśnie, czego? Motywacji, akcji, ognia w dupie (trzeba tak to nazwać) i powera do tego, żeby ten cel realizować. Jaka będzie tego cena? Ogromna! Jeśli jesteś w stanie ją zaakceptować, to Ci się uda. Jak nie, Daymond John mówi, żebyś lepiej nie zaczynał. Ja tak samo mówię. Jeśli boisz się zapłacić cenę przedsiębiorczości, czyli bycia niewyspanym, bycia niezadowolonym, bycia styranym, bycia między klientem a dostawcą, bycia w całym tym kotle ofiarą (na początku przynajmniej), nie bierz się za biznes, ale nie mów, że potrzebujesz pieniędzy, żeby go rozpocząć.
Lekcja 3
Robić zasobami, które już masz! Nie skupiaj się na tym, czego nie masz - skupiaj się na tym, co masz dzisiaj, tu i teraz, i to właśnie wykorzystuj, aby budować swoje przewagi konkurencyjne. Wiem to brzmi naiwnie, brzmi to banalnie, ale pytanie czy tak właśnie jest, czy nie? Nie szukaj zasobów. Skup się na tym, co masz tu i teraz, i za pomocą tego zbuduj swój biznesowy wehikuł. Daymond John i ja. Dlaczego jesteśmy w bluzie? Dlaczego on sprzedawał bluzy ze swoimi kumplami z bagażnika pod stadionem? Bo tak zaczynaliśmy. Ta bluza nie jest przypadkowa. Ta bluza jest po to, żeby pokazać Ci że muszki, koszule są na później. Na początku jest zapierdziel i handlowanie książkami, bluzami, t-shirtami pod stadionem. Nie ma stadionu? To jedź tam, gdzie jest stadion. Ale rozpocznij z tym, co masz w bagażniku swojego samochodu.
Lekcja 4
Wydaje Ci się, że potrzebujesz wiedzy, doświadczeń, czegoś więcej. Nie prawda! Potrzebujesz tylko więcej robienia dzisiaj, tu i teraz. On to zrobił, ja tak robię, też tak możesz zrobić. Co znaczy więcej robienia? Więcej robienia oznacza 10% czasu się uczę, 90% czasu robię. Odwrotnie masz? Zmień proporcje!
Lekcja 5
Łamanie schematu. Robienie tego samego w innym kontekście, w innej formie, w innym środowisku. Książka, Osman ten sam, inna bluza, inny strój – zupełnie inny odbiór. Można inaczej? Jasne! Jak się wyróżnić? Różnorodnością, przeplataniem, kombinowaniem, zmienianiem, dopasowywaniem, patrzeniem co szokuje, co zadziwia. Jak ja jestem bez muszki - wszyscy pytają gdzie jest muszka? Jest cała bluza w muszki! W miejscach, w których są klienci.
Lekcja 6
Najlepsza rada ode mnie, od Daymonda i od Casey Neistata – nie słuchaj naszych porad. Udowodnij nam swoim działaniem, że to, co robisz jest efektywne i skuteczne. Napisz swoją książkę, zrób swojego vloga, zrób swoje szkolenie, zrób swój biznes! Dlaczego? Wyniki mówią znacznie głośniej niż strój, książki i autorytet.
Lekcja 7
Upadniesz. Na 100%. Nie ma innej możliwości. Pytanie tylko kiedy i jak szybko się z tego podniesiesz? Budując swój biznes przygotuj się na to, że będą faile, upadki, trudności, ale pamiętaj, że właśnie dzięki sile przedsiębiorczości i sile upadku, które są wspólną siłą dla każdego rozpoczynanego biznesu, będziesz w stanie sobie z tym poradzić. Nie możesz bazować na motywacji „I can do it!”, „I can do it!”, ale z drugiej strony nie możesz tego robić bez tej motywacji, że „You can do it!”. Ale pytanie czy się motywujesz, inspirujesz i czy działasz. To jest ta różnica. „The power of broke” w oryginalnym tytule „Siła przedsiębiorczości, Siła upadku” w polskim tytule, to książka która pokazuje Ci, że możesz zrobić biznes nie mając nic. Mało tego pokazuje Ci pułapki w jakie na pewno wpadasz lub wpadniesz, mając bardzo duży biznes. Więc jeśli nie masz biznesu, łap tę książkę. Może ta książka wybije Ci z głowy robienie biznesu? Masz swój biznes? Jesteś prezesem, właścicielem, masz milion pracowników – tym bardziej potrzebujesz tej książki. Zobaczysz jak bardzo łatwo jest popełniać błędy, będąc na szczycie.
ZOBACZ KSIĄŻKi innych JURORów SHARK TANK
ZOBACZ POZOSTAŁE NASZE BIZNESOWE POZYCJE TUTAJ!
Co mówią o książce inni:
Jednak większość osób czytająca takie książki, zwraca uwagę na coś zbyt oczywistego. Każdy szuka podobieństw w podejściu tych ludzi sukcesu. Ciężka praca, pomysłowość i podejmowanie ryzyka, to na pewno ważne cechy przedsiębiorcy. Jednak w każdej z tych historii jest coś ważniejszego.
Każda z tych osób działa na swój sposób inaczej. Podobieństwa znajdziemy w tym, co jest podstawą. Podobieństwa to lekcja obowiązkowa dla każdego. Jednak prawdziwy sukces możesz odnieść tylko wtedy, kiedy znajdziesz to, co wyróżnia Cię z tłumu. Jeżeli ciągle będziesz robił tylko to co należy robić, możesz być tylko przeciętny.
- Patryk Wójcik, psycholog, coach i trener rozwoju osobistego, fragment z lubimyczytać.pl
Poszukałem w internecie jego obecna ofertę i jestem w szoku, że można zarobić tak duże pieniądze mając tak słabą ofertę. Co prawda John przyznaje, ze poszli na ustępstwa w prezentowanym stylu po to by stać się masową marką, i wejść do sieci sklepów, ale to tym gorzej, bo jak kiepscy musieli być wcześniej skoro ich kolekcje nie mogły być sprzedawane w sieciach... To moje negatywne odkrycie nie wpływa negatywnie na opinię o książce, przeciwnie czyni ja bardziej wartościową, gdyż jest w niej historia kiepskiego produktu, który dzięki sili przedsiębiorczości uczynił jej właściciela bogatym. Jeśli John zdobył fortunę sprzedając kiepskie ciuchy to tym bardziej jego metody działania są dla nas interesujące. Pomyśl do czego John doszedłby sprzedając porządne ciuchy?
- fragment z bloga czycaty.blogspot.pl
Marcin Osman i 5 lekcji biznesu od amerykańskiego milionera Daymonda Johna
Dane techniczne
Rok wydania | 2017 |
Wydawnictwo | OSMPOWER |
Oprawa | Miękka ze skrzydełkami |
Stron | 272 |