Leadershift. Przemiana przywództwa - John C. Maxwell

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 44,90 zł 44.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MT Biznes
Kod produktu: 9788380879485
Pin It

Opis

11 metamorfoz przywódczych

Jeśli chcesz być skutecznym liderem, musisz się zmieniać. Nie możesz być wciąż taki sam, nie możesz tak samo myśleć i działać, jeśli liczysz na sukces w świecie, który nie pozostaje taki sam.

Chcąc osiągnąć doskonałość w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, liderzy muszą być zwinni i zdolni do adaptacji – kluczem jest nauczenie się, jak dokonywać przemian przywództwa. W książce "Leadershift. Przemiana przywództwa" ekspert w dziedzinie przywództwa i bestsellerowy autor, John C. Maxwell, pokazuje, jak przyśpieszyć swoją karierę dzięki umiejętności elastycznego dopasowania się do nowych warunków.


W końcu zrozumiałem, że nie przewodziłem ludziom. Próbowałem tylko sprawić, byśmy wszyscy, oni i ja, czuli się dobrze. Nie prowadziłem organizacji naprzód. Stawiałem na przyjaźń, a nie na przywództwo. Nie prowadziłem ludzi ani nie pomagałem im postępować lepiej i stawać się lepszymi. Starałem się żyć w krainie szczęśliwości.


Szkicując plan zmiany, autor dzieli się historiami własnych przemian, których dokonał w swojej długiej i pełnej sukcesów karierze. Wskazuje 11 metamorfoz przywódczych, które zmienią nieodwracalnie twój sposób myślenia, działania i przewodzenia. Są to m.in.:

  • przemiana rozwoju osobistego – od celów do wzrostu – pozwalająca przejść od myślenia krótkoterminowego do długoterminowego nastawienia;
  • przemiana skutku – od lidera wyszkolonego do lidera transformacyjnego – tworząca przywódcę, którego działania inspirują innych ludzi do zmian i rozwoju;
  • przemiana udoskonalająca – od jednolitości do różnorodności zespołu – pozwalająca budować efektywny zespół oparty na różnych punktach widzenia, zdolnościach i doświadczeniach jego członków;
  • przemiana reprodukcyjna – od wspinania się po drabinie do budowania drabiny – ucząca, jak stać się mentorem i jak pomóc nowym liderom wykorzystywać swój potencjał.


Zawarte w tej książce wskazówki dotyczące kompetencji lidera przyszłości są nie tylko innowacyjne, ale też perfekcyjnie dopasowane w czasie. Pozwolą ci wprowadzić niezbędne zmiany w zarządzaniu, zanim jeszcze staną się one konieczne.

 

Co mówią o książce inni:


To książka o zmianie i wznoszeniu się na jeszcze większe wyżyny wzrostu osobistego i korporacyjnego. Myślę, że dla lidera nie ma nic ważniejszego od aspirowania do wielkości, a jedynym sposobem jej osiągnięcia jest nieustanne dokonywanie przemian – na lepsze.

Ed Bastian, dyrektor generalny Delta Air Lines


Innym punktem, z którym bardzo mocno mogłem się identyfikować to opowieść o samotności lidera w trakcie przemiany. Jeśli stawiasz ludziom wyzwania, rzadko kiedy są oni z tego zadowoleni. Dopiero po jakimś czasie potrafią docenić twoją postawę w tamtym momencie, a zanim to nastąpi panuje pewien chłód w waszych relacjach. Istnieje też spora grupa ludzi, którzy nigdy się nie zmienią i nie chcą stawiać przed sobą wyzwań. Czy warto tracić na nich swój czas i energię? Autor udziela tutaj bardzo jednoznacznej odpowiedzi...

- fragment opinii z https://niezbednikmanagera.pl/polecam/recenzja-ksiazki-leadershift/

 


John Maxwell przez całe lata wywiera olbrzymi wpływ na świat przez swoje przesłanie budowania siły, wzrostu i przywództwa. W niniejszej książce uczy nas, jak nieustannie się zmieniać na najlepsze, aby wywierać wpływ na innych i dokonywać transformacji życia ludzi przez wiele następnych dziesięcioleci.

           - Trent Shelton, pisarz i mówca motywacyjny


 

Dane techniczne

Rok wydania 2020
Wydawnictwo MTBiznes
Oprawa Miękka
Stron 256

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium