Od Z do A. Jak to zrobiliśmy? Tajniki, zasady i sekrety Amazona - Colin Bryar, Bill Carr

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 44,99 zł 44.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Sine Qua Non
Kod produktu: 9788382100969
Pin It

Opis

Tajniki globalnego sukcesu

Amazon, początkowo powstały w garażu w 1994 roku, stał się dzisiaj najbogatszą firmą na świecie. Jak to osiągnęli? Jakie wnioski można wyciągnąć z tego niezwykłego sukcesu i jak można je zastosować w innych biznesach?

Książka „Od Z do A” to nie tylko praktyczny poradnik, ale również opowieść o samej firmie. Autorzy, po raz pierwszy ujawniając kulisy działania tego giganta, dzielą się 14 zasadami przywództwa w Amazonie i jak wpływają one na proces podejmowania decyzji na wszystkich poziomach organizacji. Przedstawiają dogłębną analizę i w przystępny sposób wyjaśniają, w jaki sposób te zasady mogą być zastosowane w firmach o różnej skali. Ponadto, wyjaśniają cztery fundamentalne założenia Amazona - obsesję na punkcie klienta, perspektywiczne myślenie, skłonność do tworzenia innowacji i dążenie do doskonałości operacyjnej - i jak wpływają one na kulturę organizacji.

Colin Bryar to były wiceprezes firmy, przez dwa lata był „szefem sztabu” Jeffa Bezosa, nazywano go też „cieniem Jeffa” i pracował w firmie od 1998 roku. Bill Carr dołączył do zespołu w 1999 roku i spędził w firmie ponad 15 lat. Jako wiceprezes ds. mediów cyfrowych uruchomił i zarządzał globalną działalnością firmy w zakresie cyfrowej muzyki i wideo, w tym Amazon Music, Prime Video i Amazon Studios.

W książce „Od Z do A” obaj autorzy opierają się na swoim wieloletnim doświadczeniu menedżerskim, aby sformułować główne zasady i praktyki, które przyczyniły się do spektakularnego sukcesu jednej z najbardziej niezwykłych firm na świecie, jaką jest Amazon.


Pokazujemy, że sukces na skalę Amazona nie jest osiągany dzięki geniuszowi pojedynczego lidera, ale raczej dzięki zaangażowaniu i realizacji zestawu dobrze zdefiniowanych, rygorystycznie przestrzeganych zasad i praktyk, udostępnionych tutaj publicznie po raz pierwszy.

- Colin Bryar


Dlaczego warto przeczytać tę książkę:

  • autorami są osoby pracujące w firmie przez wiele lat;
  • książka zdradza kulisy potęgi Amazona;
  • pozycja stanowi poradnik zarządzania dla menedżerów.

 

 

Co mówią o książce inni:


Colin i Bill przedstawiają nam wgląd w firmę Amazon w okresie niezwykłego rozwoju tej organizacji. Współpracując z Amazon Web Services (AWS) podczas mojego pobytu w Red Hat, a teraz w IBM, mogę zaświadczyć o ich niesłabnącym zaangażowaniu na rzecz klientów. Liderzy, którzy chcą rozwijać obsesję na punkcie klientów i napędzać doskonałość operacyjną w swoich organizacjach, powinni przeczytać tę książkę.

- Jim Whitehurst, prezes IBM


Dla tych, którzy chcą zmienić świat w skali makro i mikro przez innowacje i biznes, zdecydowanie polecam zagłębić się w tę książkę. Myślę, że Od Z do A szybko stanie się lekturą obowiązkową w salach posiedzeń i salach lekcyjnych na całym świecie.

- Jason Kilar, dyrektor generalny WarnerMedia


Tę książkę powinien przeczytać każdy zainteresowany zasadami, procesami i praktykami zarządzania i przywództwa XXI wieku.

- Steve Denning, Forbes


 

 

A U T O R Z Y


 

 

 

Colin Bryar - Dołączył do Amazona w 1998 roku (cztery lata po jego założeniu) i spędził tu12 lat jako członek starszego zespołu kierowniczego, gdy firma urósła z krajowego (tylko w USA) sprzedawcy książek do globalnej potęgi. Był wiceprezesem firmy Amazon i przez dwa lata był „szefem sztabu” Jeffa Bezosa, znanego również jako „cień Jeffa”. Po odejściu z Amazona przeniósł się wraz z rodziną do Singapuru na dwa lata, gdzie pełnił funkcję dyrektora operacyjnego w firmie e-commerce RedMart. Colin jest współzałożycielem Working Backwards LLC, w której szkoli kadrę kierowniczą zarówno w dużych, jak i na wczesnym etapie wdrażania praktyk zarządzania opracowanych w Amazon.

  Bill Carr - Dołączył do Amazon w 1999 roku i spędził w firmie ponad 15 lat. Jako wiceprezes ds. Mediów cyfrowych zarządzał globalną działalnością firmy w zakresie cyfrowej muzyki i wideo, w tym Amazon Music, Prime Video i Amazon Studios. Po Amazonie był dyrektorem rezydentem w Maveron, LLC, a następnie dyrektorem operacyjnym OfferUp. Dzisiaj Bill jest współzałożycielem Working Backwards LLC, gdzie szkoli kadrę kierowniczą zarówno w dużych, jak i na wczesnym etapie wdrażania praktyki zarządzania opracowane w Amazon.

 

Dane techniczne

Rok wydania 2021
Wydawnictwo Sine Qua Non
Oprawa Miękka ze skrzydełkami
Stron 400

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium