Odwaga w przywództwie - Brene Brown

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 49,90 zł 49.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MT Biznes
Kod produktu: 9788380877764
Pin It

Opis

Odważny, autentyczny lider

Jak rozwijać odważnych i autentycznych liderów oraz jak zaszczepić odwagę w kulturze organizacji? Jak budować środowiska pracy sprzyjające poczuciu przynależności i twórczej swobody wśród pracowników? Te pytania są kluczowe dla wielu organizacji, a Brené Brown, autorka pięciu bestsellerów „New York Timesa”, poświęciła wiele czasu na badania i pracę z wpływowymi liderami oraz zespołami na całym świecie.


Na odważne przywództwo składają się cztery kompetencje

Odważne przywództwo opiera się na czterech kompetencjach, które można naukowo badać i mierzyć. Aby jednak się pewnych rzeczy nauczyć, a innych oduczyć, potrzeba śmielszej pracy, trudnych rozmów i wielkoduszności. Czy to jest proste? Nie! Ponieważ nie zawsze odruchowo przedkładamy odwagę nad wygodę. Czy jednak warto się wysilać? Zdecydowanie tak! Chcemy się przecież wykazywać odwagą w życiu i w pracy. W jaki więc sposób możemy realizować koncepcję odważnego przywództwa?

 

Odważny lider to osoba, która:

  • bierze na siebie odpowiedzialność za poszukiwanie potencjału w pomysłach i innych ludziach, a potem z odwagą ten potencjał rozwija.
  • nie udaje, że zna odpowiedź na każde pytanie, tylko niezmiennie wykazuje się ciekawością i stara się zadawać właściwe pytania
  • wie, że władza nie jest skończonym zasobem, który należy w jak największym stopniu zachowywać dla siebie. Wie, że władzy można mieć więcej, jeśli się nią dzieli z innymi
  • nie unika trudnych rozmów ani trudnych sytuacji, a kiedy trzeba, potrafi się wykazać wrażliwością.

Liderzy najróżniejszych organizacji – począwszy od małych start-upów, przez firmy rodzinne, organizacje non profit i organizacje społeczne, a na firmach z listy Fortune 50 skończywszy – mogą stać się lepszymi przywódcami, o ile nauczą się właściwie korzystać ze swoich zasobów empatii, zdolności do budowania więzi czy odwagi. Ta książka dostarcza liderom praktycznych narzędzi, które pomogą im uniknąć marnowania czasu na nieefektywne i nieproduktywne próby zarządzania swoim własnym zachowaniem i zachowaniem innych. 

 

Co mówią o książce inni:


W świecie, w którym technologia przejmuje nasze oczy, uszy, ręce i umysł, Brené Brown przypomina nam, jak nie stracić serca. Świat potrzebuje odważnych liderów, którzy nie będą się bali korzystać z empatii, wrażliwości i autentyczności.


           - Joanna Chmura, certyfikowany facylitator Dare to Lead™ 


W książce Odwaga w przywództwie Brené podsumowuje wyniki dwudziestu lat badań w postaci wnikliwych obserwacji dotyczących praktyki odważnego przywództwa. Ta książka to poradnik dla każdego, kto pragnie odważnie przewodzić, śmiało żyć i w sposób świadomy wskazywać drogę innym.


           - Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjna Facebooka, założycielka LeanIn.Org oraz OptionB.Org


Brené była kiedyś gościem studia Pixar. Rozmawiała z naszymi ludźmi od filmów, którzy słuchali jej uważnie, ponieważ najlepsze filmy to te, które powstają pod wpływem wrażliwości, gdy się przezwycięża przeszkody i mierzy z trudnościami, gdy się pada na twarz. Łatwo jest siedzieć i opowiadać o wartościach, na których powinna się opierać kultura stanowiąca źródło poczucia bezpieczeństwa i sensu – bardzo trudno natomiast coś takiego w praktyce stworzyć. Trzeba się wykazywać ciągłą uwagą. Trzeba tworzyć środowisko, w którym ludzie czują się bezpieczni, mogą się wykazywać odwagą i pozwalają sobie na wrażliwość. Wymaga to sporych umiejętności, ale te umiejętności każdy może posiąść. Ta książka to dobry punkt wyjścia.


           - Ed Catmull, prezes Pixar oraz Walt Disney Animation Studios, współautor książki Kreatywność S.A.


Brené jest dla Google Empathy Lab niczym Obi-Wan Kenobi. Za jej sprawą nasi liderzy produktu otworzyli się na kwestię wrażliwości i zaczęli ją uwzględniać w naszych produktach, zamiast dążyć do jej eliminacji. To zasadniczy przełom, dzięki któremu można każdego dnia zaprzęgać do pracy wszystko, co w człowieku żywe, nieuporządkowane i serdeczne. Odwaga lidera to bardzo zmyślnie zaprojektowany i skuteczny trening dla Jedi, na który wszyscy od dawna czekaliśmy.


           - Danielle Krettek, założycielka Google Empathy Lab


 

 

Dane techniczne

Rok wydania 2019
Wydawnictwo MT Biznes
Oprawa Miękka ze skrzydełkami
Stron 358

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium