Wyspy komfortu – Kamila Kruk

Dostępność: brak towaru
Cena: 34,90 zł 34.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: OSM Consult
Kod produktu: 9788394981976
Pin It

Opis

W przygotowaniu nowe wydanie! 

Książka "Wyspy Komfortu" Kamili Kruk to opowieść o ludzkich postawach obrazująca nastawienie i zachowania ludzi w kontekście stref komfortu - zwanych w tej książce wyspami.

 

Obawnik? Ostrożniak? Przebój? Gdybaś? Zapobiegacz?

Czy wiesz, która z tych postaci to Ty?

Czy wiesz czego się boisz?

Czy wiesz dlaczego czasem wolisz się ostrożnie się wycofać niż zaryzykować?

Czy raczej pomimo strachu rzucasz się na głęboką wodę?

Czy wciąż się zastanawiasz co by było gdyby? Ciągle analizujesz?

 

 

Wszystkie te postacie i zachowania, które one reprezentują, są w Tobie. Co to oznacza?

  • Być może tkwisz na swojej własnej wyspie komfortu i nie jesteś w stanie ruszyć dalej. Przegapiasz to, co nowego ma dla Ciebie życie.
  • Być może powtarzasz stary schemat zachowań i tracisz. Tracisz szansę na poznanie siebie, świata.
  • Być może tracisz szansę na podejmowanie dobrych decyzji, na właściwi rozwój siebie. W efekcie tracisz szansę na rozwinięcie żagli i dopłynięcia do celu. W życiu i w biznesie, w tym wszystkim, czego się podejmujesz!

 

 

„Wyspy komfortu. Krótka opowieść o ludzkich postawach” Kamili Kruk

Ta historia w sposób metaforyczny obrazuje nastawienie i zachowania ludzi w kontekście tego, do czego przyzwyczajamy się w życiu oraz tego, co jest dla nas nowe.

Pokazuje też różne sposoby myślenia dotyczące trzymania się swojej strefy komfortu i wychodzenia z niej, a także tego, jak traktujemy nasze obawy: czy stają się one dla nas przeszkodą, blokadą czy może informacją?

Ta pozycja uświadomi ci, ile możemy się dowiedzieć, po prostu patrząc w głąb siebie i ucząc się jasno nazywać uczucia oraz zachowania, które towarzyszą nam od dziesięcioleci.

 

 

Książka Kamili Kruk „Wyspy komfortu. Krótka opowieść o ludzkich postawach” jest dla tych:

  • którzy chcą zrozumieć czym właściwie jest strefa komfortu i jak z niej wyjść;
  • którzy chcą odnaleźć tą właściwą dla siebie przestrzeń;
  • którzy chcą robić w swoim życiu to, co jest zgodne z nimi, a nie wbrew sobie, czując frustrację i niezadowolenie;
  • którzy chcą zobaczyć jakie zachowania bardziej im szkodzą, niż pomagają w osiągnięciu szczęścia; którzy chcą przekonać się o tym, co jest dla nich ważne;
  • przede wszystkim dla tych, którzy chcą się dowiedzieć czegoś o pięciu postawach, które przyjmują, gdy próbują wyjść poza swoją strefę komfortu.

 

 

W tej historii każdy odnajdzie elementy swojego sposobu myślenia, a także swojej osobowości. Poznasz mechanizmy, które powstrzymują Cię przed zmianami i te, które uniemożliwiają Ci skuteczne działanie.

To, czy wyciągniesz z tego wnioski i pozwolisz sobie na odpłynięcie od swojej wyspy komfortu, zależy tylko od Ciebie!

 

 

"Wyspy Komfortu" opinie:


Gdybyś miał odpowiedzieć na pytanie, kim jesteś i dlaczego jesteś w swoim życiu tam, gdzie jesteś to, co być odpowiedział? Ta krótka historia w doskonały sposób uświadomi ci, że strefa komfortu dla każdego znaczy zupełnie coś innego.

Kamila Kruk to trenerka rozwoju osobistego. Od 2005 roku jej artykuły ukazują się w czasopismach i na internetowych portalach, które są związane z tematyką zawodowego i osobistego rozwoju. Jest autorką programów szkoleniowych oraz inicjatorką wielu projektów. To dzięki nim wiele osób potrafi przełamywać swoje ograniczenia oraz tworzyć na nową swoją rzeczywistość.

Po lekturę „Wyspy komfortu” sięgnąłem z największym zainteresowaniem i nieskrywaną ciekawością. I przyznaję – od tej pobudzającej lektury naprawdę trudno się oderwać. Ta ciekawa historia opowiada o pięciu bohaterach. Na pięknych wyspach poznajemy Obawnika, Przeboja, Gdybasia, Ostrożniaka i Zapobiegacza. (…)

W specyficzny i metaforyczny sposób autorka ukazuje zachowania ludzi i ich postawy do tego, do czego się przyzwyczailiśmy w życiu oraz tego, co jest nieznane i zupełnie nowe. Każdy z poznanych bohaterów kieruje się w życiu tym, co uważa za najlepsze dla niego samego.

- fragment recenzji z bloga Marka Bachorskiego-Rudnickiego,

lubimyczytac.pl, bachorski.wordpress. com


 

 


Książka pisana bajką (chociaż momentami opowieści przypominały przypowieści niczym te z ewangelii :P  mówię to na plus), niby krótka pozycja, taka niepozorna, a ile zmiany myślenia wywołała. Jestem zaskoczony.

Podsumowując, dzięki za tę książkę i za sprowokowanie zmiany kierunku myślenia. Będę szczerze polecał znajomym.

- Grzegorz Olifirowicz, recenzja ze strony wyspykomfortu.pl


 


Właśnie jestem po przeczytaniu Twojego e-booka „Wyspy komfortu”.
Rewelacyjna książka o prostym przekazie dla każdego – młodych jak i starszych osób.

Cieszę się, że mogłam przeczytać ją i w niedalekiej przyszłości zamówię kilkanaście do kilkudziesięciu egzemplarzy dla moich podopiecznych z Akademii Przedsiębiorczych Zuchów – im młodzież zacznie czytać więcej takich książek, tym coraz szybciej zaczną korzystać ze swojego potencjału.

Czekam na Twoje kolejne książki !!!

- recenzja ze strony kamilakruk.pl


 


Książka na raz. Ma zaledwie 40 stron. Mimo tak małego rozmiaru ukazuje szkodliwe postawy człowieka. Niestety sam kwalifikuje się często do "Zapobiegacza" i "Gdybasia". Książka zawiera pięć historyjek postaw ludzi często spotykanych w życiu. Na końcu publikacji zawarte są informacje co można zrobić z negatywnymi postawami.
Warto przeczytać, tym bardziej że zajmie to niewiele czasu.

- z recenzji na portalu lubimyczytac.pl


 


Parafrazując znane powiedzenie nie oceniaj książki po objętości. Przyznaję, że moją pierwszą reakcją na otrzymanego e-booka było zdziwienie wynikające z liczby stron.
 
Zwracam jednak honor, gdyż historia Gdybasia skutecznie rozwiała wszelkie moje zastrzeżenia.
Dziękuję za Wyspy komfortu, ponieważ pozwoliły mi one inaczej spojrzeć na siebie.
 
Pozdrawiam serdecznie,

- Aleksandra (recenzja ze strony kamilakruk.pl)


 

 

 


Bardzo do mnie trafiła metafora wyspy – jak czuję obawę przed zrobieniem czegoś, to od razu mam obraz z jednej strony wyspy otoczonej murami przez Obawnika, a z drugiej Przeboja zdobywającego kolejne statki:)
 

- recenzja ze strony kamilakruk.pl


 
 
 
 
 

Witam. Cóż… Właśnie przeczytałam książkę ,,Wyspy Komfortu”. Jestem czternastoletnią osobą zakochaną w psychologii, także uwielbiam tego typu lektury. Opowieść jest naprawdę dobra, zaczęłam myśleć na tematy, których wcześniej się zwyczajnie bałam.
 
Bałam się sobie uświadomić, co się ze mną dzieje. Myślę, albo mam nadzieję, że będę zwracała uwagę na to, w których momentach jestem dana postacią z książki.
 
Dziękuję Pani bardzo, oraz mamie, która kupiła mi tę książkę.
 
Pozdrawiam serdecznie,

- Zuza


 
 
 
 
 

Jestem świeżo po audio lekturze Pani książki Wyspy komfortu.

Wprawdzie żeby dotrwać do końca tej choć krótkiej książki musiałem zejść ze swojej wyspy komfortu. No ja poważny człowiek słuchający bajeczek. Ale nie żałuje.
 
Ta metafora może nie wszystkim od razu podpasuje ale w bardzo dobry sposób pokazuje typy osobowości.
 

- recenzja ze strony kamilakruk.pl


 

 

 

 

 

O autorce:

Kamila Kruk  - przedsiębiorca, wydawca, redaktor naczelna portalu, trenerka rozwoju osobistego, coach ICF, autorka książek i artykułów.

Współwłaścicielka i partner w firmie oraz wydawnictwie, w ramach których realizuje projekty łączące rozwój osobisty i biznes.

Redaktor naczelna ogólnopolskiego portalu Świat Coachingu i coach z międzynarodową akredytacją ICF. Trenerka rozwoju osobistego z ponad 11-letnim doświadczeniem w pracy z administracją publiczną, organizacjami pozarządowymi i biznesem, gdzie wykorzystuje swoją wiedzę z ukończonych studiów: ekonomii i psychologii komunikacji społecznej. Autorka trzech książek, w tym książki "Przedsiębiorca w podróży" i „Wyspy komfortu” oraz autorskich warsztatów „Wyjdź ze swojej strefy komfortu- świadomie i celowo”.

Ekspertka w zakresie rozwoju osobistego w Akademii Marki z Klasą. Inicjatorka i organizatorka projektów dla kobiet m.in. Kobiecy Lublin, Kongres Kobiet czy autorski program rozwojowy: Kobieta z moich snów. Nagrodzona w plebiscycie Kobieta Przedsiębiorcza Lubelszczyzny.  

Ekspertka portalu „Zmiany w życiu”. Od ponad 2 lat współgospodarz audycji radiowej o rozwoju osobistym.

Zafascynowana ludźmi i schematami, jakie nimi kierują. Pomaga ludziom odkryć własny przepis na życie zgodnie z hasłem: „Twoje życie - twoja przygoda - twój wybór” opierając się nie tylko na wiedzy, ale również na swoich różnorodnych doświadczeniach. Propagatorka świadomego rozwoju, pozytywnego myślenia, idei „workation" i "life hackingu”, które wdraża w praktyce. Cieszy się życiem, pracuje z pasją łącząc podróże, rozwój, odpoczynek i pracę. Żyje zgodnie z maksymą: „Życie jest zbyt krótkie, by było małe”.

Więcej informacji: www.kamilakruk.pl 

 


ZOBACZ POZOSTAŁE KSIĄŻKI TEJ AUTORKI TUTAJ


 

Dane techniczne

Rok wydania 2015
Wydawnictwo OSM Consult
Autor książki Kamila Kruk
Oprawa Miękka
Stron 44

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl