3 najlepsze książki motywujące do działania

0
3 najlepsze książki motywujące do działania

Każdego z nas napędzają i motywują na co dzień nieco inne rzeczy. Jedni ruszają w pogoń za pieniędzmi, inni robią wszystko dla rodziny. Jeszcze innym zależy przede wszystkim na komforcie i “świętym spokoju”. Bez względu na to, do której z tych kategorii należysz - a może do jeszcze innej? - wcześniej czy później może jednak dopaść Cię kryzys lub znużenie.

Wtedy nieocenioną pomocą mogą okazać się książki motywujące do działania. Na ich kartach wiele osób odnajduje inspiracje do pracy lub nową siłę do walki o swoje. Czy to jednak zadziała również w Twoim przypadku? Na jakie tytuły zwrócić uwagę? Poznaj najlepsze książki motywacyjne jeszcze dziś!

Książki motywujące do działania - czy to działa?

Rozwój osobisty, książki o psychologii - nie każdy od razu przekonuje się do tego typu pomysłów. A przecież książki motywujące to podobny obszar zainteresowań. Mimo to warto po nie sięgnąć.

Książki o motywacji są pisane przez specjalistów, którzy wiedzą, w jakie tony uderzyć, by poruszyć Cię do działania. Sprawdzeni autorzy potrafią pomóc w radzeniu sobie z kryzysem, przekazać rady dotyczące konkretnych aspektów życia czy pracy. Przykład i inspiracja z zewnątrz, których dostarczają książki motywujące, często działa lepiej niż rady bliskich.

Jakie wybrać książki o motywacji?

Jeśli interesuje Cię książka motywująca do działania, warto wybierać publikacje i autorów o odpowiedniej renomie. Dobrym pomysłem jest korzystanie ze sprawdzonych księgarni i wydawnictw, takich jak OSMPower. Dzięki temu zyskujesz pewność, że pozycja, po którą sięgasz, rzeczywiście jest warta lektury.

Książki motywujące można wybierać w zgodzie z aktualnymi potrzebami i zainteresowaniami. Dzięki temu dostaniemy konkretne porady i inspiracje, które można od razu wykorzystać. Od czasu do czasu warto jednak postawić na inne książki i otworzyć się na zupełnie nowe treści.

Trzy tytuły, po które warto sięgnąć

Wybierając najlepsze książki motywacyjne, postawiliśmy na pozycje niosące ze sobą uniwersalny przekaz. Poniższe tytuły powinny zmotywować do działania przedsiębiorców, ale także pomóc w podjęciu decyzji o zmianach w życiu osobistym.

“Jak zacząć” - Marcin Osman

Książki motywujące do działania - "Jak zacząć"

Książkę “Jak zacząć” kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/jak-zaczac-marcin-osman

U korzeni każdego działania leży początek. Książki motywujące muszą więc tak na Ciebie oddziaływać, byś przełamał się i podjął wyzwanie. “Jak zacząć” Marcina Osmana to przykład książki o motywacji, które właśnie w taki sposób podchodzi do sprawy.

Autor zmotywuje Cię do działania tak, że zapomnisz o skłonnościach do prokrastynacji. Osman podpowie Ci bowiem, jak zacząć. Jego przesłanie pomoże Ci wcielać w życie Twoje pomysły. Z nim zaczniesz działać: zarabiać więcej pieniędzy, mocniej cieszyć się życiem.

Takie książki to jednak nie tylko wzniosłe czy wzruszające słowa. Osman przygotował bowiem również zestaw praktycznych wskazówek, które pomogą na początku drogi. Dzięki nim dowiesz się, jak zacząć zarabiać pasywnie, jak zacząć prowadzić biznes oparty na pasji, jak zacząć zarabiać online. Z taką receptą w ręku zdecydowanie łatwiej podjąć działanie.

“Zasady Canfielda. Rusz się stąd, gdzie jesteś i idź tam, gdzie chcesz być!” - Jack Canfield, Janet Switzer

"Zasady Canfielda", czyli książka motywująca do działania

Książę “Zasady Canfielda…” kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/zasady-canfielda-rusz-sie-stad-gdzie-jestes

Jack Canfield jest jednym z najbardziej znanych amerykańskich mówców motywacyjnych. Jego wykłady porywają słuchaczy, a książki trafiają na listy bestsellerów. “Zasady Canfielda…” są tym tytułem, który zyskał uznanie największej liczby czytelników. Został przetłumaczony na kilkadziesiąt języków!

Dlaczego to właśnie jego przemyślenia są przykładem bestsellerowej książki o motywacji? Canfield zdefiniował 64 zasady, które pokazują, jak dążyć do życiowych sukcesów. Są wśród nich wskazówki, które zmotywowały już do działania tysiące ludzi na całym świecie. Autor podpowiada, jak zwiększyć pewność siebie, lepiej radzić sobie w codziennych sytuacjach i działać, działać, działać!

“Pociągnij za spust. Do roboty!” - Steven Pressfield

Przykład ciekawej książki o motywacji - "Do roboty!"

Książkę “Pociągnij za spust. Do roboty!” kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/do-roboty-steven-pressfield

Książki motywujące mogą przemawiać językiem Canfielda, który formułuje swoje zasady zgodnie z zasadami dobrego wychowania. Ale do niektórych lepiej przemawiają książki takie jak ta napisana przez Stevena Pressfielda. On nie bawi się w konwenanse i woła: “do roboty!”.

Autor przekonuje, że naszym największym wrogiem na drodze do działania jest opór. Dlatego uważa, że książki motywujące powinny przygotować Cię do wojny z tym przeciwnikiem. Jak go pokonać? Najpierw trzeba go poznać i zrozumieć, a potem przechytrzyć. Pressfield i jego “Do roboty!” będą Twoimi przewodnikami w tej walce. A ta, nawet jeśli potrwa dłużej niż myślisz, zakończy się Twoim zwycięstwem.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium