4 książki o komunikacji, które powinieneś przeczytać

0
4 książki o komunikacji, które powinieneś przeczytać

W dobie Messengera, WhatsAppa i rozmaitych internetowych komunikatorów mogłoby się wydawać, że komunikacja między ludźmi nigdy nie była łatwiejsza. Nic bardziej mylnego. To, że szybko i bez problemów możemy się z kimś skontaktować, nie znaczy, że się dogadamy. Jasne przekazywanie własnych myśli i zrozumienie partnera to wciąż wyzwania. Zwłaszcza dziś, gdy nawet w czasie rozmowy jesteśmy bombardowani bodźcami z zewnątrz - na przykład z internetu.

Właśnie dlatego warto sięgnąć po książki o komunikacji. Pomogą sprawniej formułować własne myśli, co możemy wykorzystać na różnych płaszczyznach. Lepsze zrozumienie rozmówcy może okazać się kluczowe w biznesie, ale i życiu osobistym. Poznaj nasze cztery propozycje, a zrozumiesz, jak ważna jest komunikacja interpersonalna. Literatura pomoże Ci wznieść ją na wyższy poziom.

“Język przywództwa” - przykład książki o komunikacji dla liderów

książki o komunikacji "Język przywództwa" L. David Marquet

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/jezyk-przywodztwa-l.david-marquet

Jeśli chcesz przejąć stery życia we własne ręce, powinieneś sięgać po książki o komunikacji takie, jak praca L. Davida Marqueta. To propozycja nie tylko dla właścicieli firm, dyrektorów czy osób na kierowniczych stanowiskach. Autor przekonuje, że liderem może stać się każdy pracownik, a na czoło “peletonu” możesz wysunąć się również w życiu osobistym.

Kluczem do tego jest odpowiednia komunikacja interpersonalna. Książki takie jak ta zmieniają przede wszystkim nasz język, ale i cały sposób komunikacji. Były dowódca łodzi podwodnej wie, o czym mówi - przedstawia język zaangażowania i współpracy, ale również kreatywności. Jeśli do sukcesu ma Cię prowadzić komunikacja, książka Marqueta powinna znaleźć się na Twojej półce.

“Kolory, czyli prosta instrukcja obsługi człowieka” - jak książki o komunikacji pomagają żyć wśród ludzi

komunikacja książka Ewy Błaszczak "Kolory, czyli prosta instrukcja obsługi człowieka"

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/kolory

Jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważna jest właściwa komunikacja, literatura może dostarczyć Ci ciekawych narzędzi do lepszego rozumienia ludzi. Jednym z najbardziej interesujących jest to, jakie przedstawia Ewa Błaszczak. Według niej każdemu człowiekowi można przypisać określony kolor związany z typem osobowości. Znając go, łatwiej znajdziemy nić porozumienia.

Autorka tej książki o komunikacji przekazuje wskazówki, które pozwolą w odpowiedni sposób komunikować się z każdym kolorem osobowości. Dzięki temu poprawimy własny komfort, usprawnimy pracę, uporządkujemy życie osobiste. To przykład książki o psychologii i komunikacji, która znajduje zastosowanie na co dzień.

“Jak stać się doskonałym mówcą i rozmówcą” - książki o komunikacji w przestrzeni publicznej

komunikacja literatura o retoryce - "Jak stać się doskonałym mówcą i rozmówcą"

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/jak-stac-sie-doskonalym-mowca-i-rozmowca

Dale Carnegie, autor tej książki o komunikacji, zmarł ponad 60 lat temu. Mimo to jego porady wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem i są tłumaczone na kolejne języki. Nadal mamy bowiem problemy z wystąpieniami publicznymi, a Carnegie wciąż skutecznie uczy, jak sobie z nimi radzić. Dzięki jego wskazówkom i ćwiczeniom głosowym poprawia się nasza komunikacja, książka tego pisarza wciąż pozwala piąć się po szczeblach słowa.

Po ten tytuł powinieneś sięgnąć szczególnie wtedy, gdy chcesz nauczyć się oddziaływać na emocje słuchaczy. To bowiem nie tylko techniczne sztuczki dotyczące operowania oddechem czy postawę w czasie przemowy. Carnegie dostrzegł i opisał uniwersalne zasady, które sprawdzą się w czasie wystąpień politycznych czy biznesowych, ale także przekonywaniu do czegoś najbliższej rodziny.

“Tajemnice dynamicznej komunikacji”, czyli skuteczna komunikacja interpersonalna - książki mogą w tym pomóc!

książki o komunikacji "Tajemnice dynamicznej komunikacji"

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/tajemnice-dynamicznej-komunikacji-ken-davis

Ken Davis to jeden z najlepszych amerykańskich mówców. Jego publikacje można traktować jako książki o biznesie, psychologii czy relacjach międzyludzkich. Przede wszystkim pisze jednak o tym, jak powinna wyglądać odpowiednia komunikacja interpersonalna. Książki Davisa odkrywają kolejne tajemnice. Ta pokaże, jak nadać siłę swoim wypowiedziom.

Dynamiczna komunikacja według tego autora opiera się na tym, by wyrażać się konkretnie i jasno. Do tego potrzeba jednak odpowiednich umiejętności, które pozwolą nawiązać kontakt z audytorium. Co ważne, Davis daje nam do ręki gotowe narzędzia, które pozwalają to zrobić. To nowoczesna i skuteczna komunikacja - literatura, jak widać, może w tej kwestii mocno pomóc.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium