4 sposoby na optymalizację czasu pracy

0
4 sposoby na optymalizację czas pracy

Co zrobić, żeby działać EFEKTYWNIEJ? Zoptymalizować czas swojej pracy! Mam na to kilka sposobów, którymi chcę się z Wami podzielić. Dzięki nim z pewnością lepiej zaplanujecie swoje działania i będziecie skuteczni w tym, co robicie.

Wyeliminuj niepotrzebne zadania

Zauważam, że dużo osób zaczyna optymalizację od planowania dużej liczby aktywności, które muszą wykonać. Jednak zanim przejdziemy do ułożenia sobie planu, zadajmy sobie pytanie — czy NA PEWNO wszystko z tej listy MUSZĘ zrobić? Kiedy znajdziemy rdzeń (ang. core) naszego działania, możemy przejść do optymalizacji czasu pracy.

W sprzedaży corem jest dla mnie praca z klientem. Jak ją usprawniam? Dążę do tego, aby spotkać się z klientami jednego dnia, w jednej lokalizacji, tak aby wyeliminować dojazdy, szukanie parkingów itd. Jednak zanim dojdzie do takiego spotkania, zastanawiam się — czy jest ono konieczne? Dzięki nagrywaniu video na YouTube’a oszczędzam swój czas. Nie muszę robić pierwszych spotkań zapoznawczych z klientem, bo może on obejrzeć mój materiał w Internecie i ocenić, czy chce ze mną współpracować.

Prowadź/zleć prowadzenie Twojego kalendarza

Nie mam kompetencji zarządzania swoim czasem, spotkaniami i rzeczami do zrobienia. Dlatego też wyeliminowałem prowadzenie kalendarza ze swojego życia i zajmują się tym Kamila i Dominika. W końcu mam pewność, że niczego nie przegapię! Jeśli też macie problem z planowaniem, zastanówcie się, czy nie lepiej byłoby to komuś zlecić. Planowanie zabiera dużo czasu, a może ktoś ma do tego predyspozycje, umie analizować i dba o szczegóły? Moja rekomendacja: poznajcie siebie i oddelegujcie niektóre zadania. Zamiast męczyć się z rzeczami, których nie potraficie/nie lubicie, będziecie mogli skupić się na rzeczach dla Was ważnych.

Blokowanie zadań — rób swoje aktywności jednym ciągiem

Kiedy w OSMpower nagrywamy wideo, to próbujemy nagrać dwa, trzy, pięć materiałów jednocześnie, tak żeby za jednym zamachem ustawić światło, kamerę, wybrać lokalizację czy ubranie. To pomaga w logistyce całego przedsięwzięcia. Oszczędzamy czas, który przeznaczylibyśmy na przebranie się, rozstawianie sprzętu i szukanie miejsca do nagrania. Później też operatorowi, montażyście i grafikowi jest o wiele łatwiej pracować blokowo nad materiałem.

Znajdź idealne dla Ciebie miejsce pracy

Nie mam na myśli wyłącznie idealnego pokoju, czy wygodnego fotela. Czasem całkowita zmiana miejsca pracy może być rewelacyjnym pomysłem. Pozwala zmienić perspektywę, powoduje wydobycie z nas pokładów kreatywności. W OSMpower dużo podróżujemy i robimy workation — pracę zabieramy ze sobą na wakacje, a wakacje zabieramy ze sobą do pracy. Jeśli chcecie poprawić swoją efektywność, eksperymentujcie z różnymi miejscami. Być może najlepiej będzie Wam się myślało w kawiarni albo na basenie wśród palm? To już zostawiam Waszej ocenie :)

A jakie są Wasze sposoby na optymalizację pracy?

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium