Co czyta… autorka kart afirmacyjnych i mindfulness – Natalia Kaleta?

0
Co czyta… autorka kart afirmacyjnych i mindfulness – Natalia Kaleta?

Co czyta… autorka kart afirmacyjnych i mindfulness – Natalia Kaleta?

Natalia Kaleta – z wykształcenia jest logistykiem, na co dzień pracuje w dużej firmie produkcyjnej. Poza etatem uczy świadomości ciała i sama chętnie oddaje się fizycznym aktywnościom. Oprócz sportu to właśnie praca z umysłem, emocjami i stresem porwały jej serce i skierowały na drogę medytacji i uważności. Prywatnie jest świadomą Kobietą, szczęśliwą Żoną i Mamą.

1. Jaki rodzaj książek czytasz najczęściej?

Ostatnie dwa lata to u mnie duże spowolnienie w czytaniu (jestem mamą dwójki nieśpiących maluchów… ;)). Ale jeśli już uda mi się po coś sięgnąć, to są to książki z zakresu rozwoju, praktyk medytacyjnych, mindfulness, oddechu… Wszystko, co jest wokół „narzędzi”, które mamy w sobie, oraz tego, jak ich używać, aby dobrze się czuć na co dzień – niezależnie od wszystkich pożarów dookoła! :).

2. Co aktualnie czytasz?

Aktualnie zanurkowałam ponownie w książce „Życie, piękna katastrofa. Mądrością ciała i umysłu możesz pokonać stres, choroby i ból.” Jona Kabata-Zinna. I tak sobie ją kartkuję co jakiś czas w moich wolnych „5 minutach” ;).

3. Papier, e-book czy audio – ulubiona forma.

Papier to zdecydowanie moja ulubiona forma. Zaznaczanie, podkreślanie, przerzucanie kartek papieru… – tak czyta mi się najlepiej :). Czytnik e-booków niestety leży w szufladzie, choć mam ciągle cień nadziei, że się do tej formy przekonam.

4. Czytasz na ilość czy na jakość?

Na jakość. Choć ostatnie lata to głównie polowanie na nowości w tematach, które mnie interesują, i gromadzenie. Perełki leżą na półce obok łóżka i czekają na mój czas dla siebie – przyznaję, że niekiedy nie wytrzymuję i podglądam w wolnej chwili jakiś akapit.

5. Książki  gromadzisz, kolekcjonujesz, przekazujesz, wszystko Ci jedno, co się z nimi stanie?

Gromadzę! Ale jeżeli któraś okazuje się zupełnie nietrafiona – szukam chętnego, któremu ją przekażę.

6. Czy utrwalasz sobie jakoś materiał z książek? Powtórki, notatki?

Zaznaczam ważne dla mnie fragmenty – tak, aby wrócić do książki i przewinąć ją do tych momentów, w których coś mnie wcześniej zatrzymało. Czasem robię zdjęcie strony, łatwiej wtedy szybko skoczyć do odpowiedniej części tekstu, jeśli chcę go jakoś wykorzystać.

7. Książka, która wywarła na Tobie ogromne wrażenie.

Było ich sporo, każda na innym etapie życia. Ale pierwsze, co przychodzi mi teraz na myśl, to „Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym” Daniela Kahnemana.

8. Książka, która zmieniła Twoje życie.

I znowu… ;) Nie było takiej jednej książki, ale w różnych momentach życia zawsze pojawiała się jakaś, która mocno mi towarzyszyła. Mogę tu wymienić m.in.: „Umysł lidera” Friederike Fabritius i Hansa Hagemana, „Głaskologia” Miłosza Brzezińskiego, „Drive” Daniela H. Pinka, „NieustępliwyTima S. Grovera i „Oddech. Oddychaj świadomie, żyj pełniej” Grzegorza Pawłowskiego.

9. Wymień trzech ulubionych autorów.

To jest to pytanie, gdzie odpowiedź powinna brzmieć: Marcin Osman? :D A tak na poważnie, nie jestem przywiązana do żadnego autora. Jestem otwarta na poznawanie treści związanych z tematami, które mnie aktualnie interesują, i od każdego twórcy czerpię coś innego.

  

 Pewnie czekasz na więcej? Koniecznie śledź naszego bloga!

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium