Co czyta... polska sportsmenka – Alicja Pyszka-Bazan?

0
Co czyta... polska sportsmenka – Alicja Pyszka-Bazan?

Co czyta... polska sportsmenka – Alicja Pyszka-Bazan?

Alicja Pyszka-Bazan – polska sportsmenka i triathlonistka. Ze sportem związana od 6 roku życia. Przez 11 lat pływała i osiągnęła wiele sukcesów. Po ukończeniu studiów rozpoczęła trenowanie bikini fitness – wymagającego sportu sylwetkowego, który wiąże się z ogromnym wysiłkiem, dyscypliną i reżimem żywieniowym. Po 4 latach ciężkiej pracy stała się mistrzynią Polski w bikini fitness oraz zdobyła Puchar Polski w kategorii fit model kobiet. W 2019 roku podjęła decyzję o zmianie dziedziny na triathlon. Alicja zdobyła tytuł mistrzyni Polski w triathlonie i wicemistrzyni Europy Ironman 70.3 (wyścig triathlonowy na dystansach: 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu) w swoich kategoriach wiekowych. Z determinacją i pokorą skupia się na ciężkiej pracy oraz dążeniu do sukcesu w tej dyscyplinie, z pełnym wsparciem ze strony rodziny.

1. Jaki rodzaj książek czytasz najczęściej?

Uwielbiam czytać książki o karierach wybitnych sportowców. Uwielbiam historie, które mogą być natchnieniem do przełamywania własnych granic.

2. Co aktualnie czytasz?

Aktualnie czytam już trzeci raz pozycję „Nieustępliwy Tima S. Grovera. Lubię do niej wracać wtedy, gdy w moim życiu nastaje moment trudnych do podjęcia decyzji.

3. Papier, e-book czy audio – ulubiona forma.

Papier, papier i jeszcze raz papier – jest u mnie na pierwszym miejscu! Na drugiej pozycji plasuje się wersja audio, ale tylko wtedy, gdy wszystkie zaplanowane do przesłuchania podcasty zostały już odtworzone, a do końca treningu zostało jeszcze „trochę” minut :).

4. Czytasz na ilość czy na jakość?

Zdecydowanie jakość, a jak już dorwę mocno wartościową pozycję, to uwielbiam „wałkować” ją wielokrotnie, zamiast rzucać w kąt i przechodzić dalej.

5. Książki  gromadzisz, kolekcjonujesz, przekazujesz, wszystko Ci jedno, co się z nimi stanie?

Te które odmieniły „na maksa” moje życie – zostawiam i bardzo często do nich wracam w trudniejszych momentach, natomiast pozostałe z chęcią daruję osobom, którym wiem, że dana tematyka będzie bliska.

6. Czy utrwalasz sobie jakoś materiał z książek? Powtórki, notatki?

Zdecydowanie TAK! Najczęściej używam do tego notatnika w telefonie (mam tam podrozdział „cytaty”). Zdradzę Wam również, że niektóre książkowe cytaty motywacyjne zapisuję sobie w ramach przypomnienia na przedramieniu przed wyścigiem po to, by móc na nie zerkać w gorszych momentach.

7. Książka, która wywarła na Tobie ogromne wrażenie.

Wygrana” . Na tę książkę trafiłam dzięki podcastowi Zen Jaskiniowca. Pamiętam, że zabierałam ze sobą tę pozycję na większość ważnych startów triathlonowych w najmocniejszym w moim życiu sezonie. Zawdzięczam jej wiele wspaniałych momentów na trasie wyścigu, jak również tuż po przekroczeniu mety.

8. Książka, która zmieniła Twoje życie.

„Bez ograniczeń. Historia najtwardszej kobiety na świecie” Chrissie Wellington. Książka niewątpliwie wpłynęła na moje życie. W postaci autorki odnalazłam wiele własnych cech, jej historia mocno utwierdziła mnie w przekonaniu, że jeżeli się mocno czegoś chce – to się da (nawet przy tych cechach osobowości, które mamy, a może nawet dzięki nim :)).

9. Wymień trzech ulubionych autorów.

Tim S. Grover, Wim Hof i oczywiście Marcin Osman :).

 

Pewnie czekasz na więcej? Koniecznie śledź naszego bloga!

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium