7 powodów, dlaczego nie zarabiasz pieniędzy? 0
7 powodów, dlaczego nie zarabiasz pieniędzy?

Zastanawiasz się czasem, dlaczego pomimo tego, że chodzisz do całkiem dobrej pracy i dostajesz za nią wynagrodzenie, to paradoksalnie Twoje finanse nie są satysfakcjonujące? Być może popełniasz któryś z poniższych błędów!

Tak naprawdę nie chcesz pracować.

Roszczeniowa postawa to jeden z 7 grzechów głównych pracownika. Jeśli myślisz, że wszystko Ci się należy, zanim zrobisz cokolwiek, to grubo się mylisz. Na początku każdy musi dać coś od siebie, aby później to zaprocentowało. A co to takiego może być? Czas, energia i zapał do pracy. To podstawa. Tak jak sportowiec – aby mieć dobre wyniki, musi włożyć w to całego siebie. Nie ma innej drogi do sukcesu.

EGO to Twój wróg.

Krytycznie podejdź do oceny swoich umiejętności. Być może uważasz, że Twój angielski jest rewelacyjny, a tak naprawdę jest tylko komunikatywny? No właśnie, nie przeceniaj własnych możliwości. Na rozmowie o pracę bardzo łatwo je zweryfikować i tym samym traci się w oczach rekrutera.

Wydajesz więcej niż zarabiasz.

110% zarobku. Tyle zazwyczaj wydają ludzie. Jak to możliwe? Między innymi dzięki kredytom i kartom płatniczym. Takim sposobem nigdy nie uda Ci się zaoszczędzić i nie będziesz miał przy sobie pieniędzy. Powinieneś przemyśleć, czego tak naprawdę w tej chwili potrzebujesz, a co będzie zbytecznym luksusem. Daną rzecz kupuj dopiero wtedy, gdy będzie Cię na nią stać.

Mój pomysł jest genialny!

...powiedział co drugi przedsiębiorca. Nie oceniaj swoich projektów, zanim ich nie przetestujesz. Tak jak w przypadku swoich umiejętności, do pomysłów także podejdź krytycznie. Nie chodzi o to, żebyś w nie nie wierzył, ale żebyś podszedł do nich na chłodno. Być może rzeczywiście są rewelacyjne, ale to okaże się po ich sprawdzeniu w praktyce.

Strach przed zmianą.

(Nie)stety nie istnieje coś takiego jak stabilizacja w biznesie. Stałe są tylko zmiany, których nie powinieneś się bać. Świat dookoła się zmienia, więc i Ty musisz. Przykładowo, niedawno biznes w większości opierał się na Facebooku, teraz przeniósł się na YouTube’a. Jeśli chcesz osiągnąć zamierzony efekt, nie pozostaje Ci nic innego jak zrobić to samo. Po prostu nadążaj.

Inwestuj w rzeczy naprawdę potrzebne.

Przemyśl, co jest Ci niezbędne do efektywnej pracy i rozwoju. Skromne życie nie jest złe i to nie jest tak, że powinieneś żyć jak amisz. Dobrze, gdy zainwestujesz w lepszy sprzęt, który posłuży Ci przez lata, a nie „zaoszczędzisz” na tańszym modelu, który będziesz musiał naprawiać bądź wymieniać 3 razy do roku. Zastanów się jednak czy tak naprawdę potrzebujesz samochodu? Być może będzie Ci niezbędny, ale równie dobrze może okazać się widzimisię.

Nie chcę „ubrudzić się” działaniem.

Być może praca w magazynie nie jest tą wymarzoną. Jednak każde doświadczenie czegoś uczy. Nie od razu staniesz na czele dużego przedsiębiorstwa, więc po drodze próbuj różnych działalności, które Cię ubogacą. Nawet we wspomnianym magazynie możesz nauczyć się budowania relacji w grupie, czy negocjowania z szefem podwyższenia zakresu kompetencji. Nie wystrzegaj się też bezpłatnych stażów. Mówienie jest tanie, a działanie drogie. Dlatego też ludzie, którzy nie mają pieniędzy, nie chcą działać.

Obejrzyj wideo, dlaczego nie zarabiasz pieniędzy:

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium