Jak mądrze hustlować? 0
Jak mądrze hustlować?

Hustler to osoba, która od razu robi to, co do niej należy. Nie odkłada swoich obowiązków w czasie. Spotykam ludzi-cyborgów, którzy prawie nie śpią, mają setki prelekcji, występów, cały czas wiszą na telefonie. Kiedy mówię im, że rano nie mam nastawionego budzika, są w szoku. Mówią, że są hustlerami. Jednak nie jest to mądre hustlowanie.

Musimy HAROWAĆ do upadłego? 

Zdrowe hustlowanie nie jest zarzynaniem się i niedosypianiem. Przeciwnie - to robienie maksymalnie dużo w czasie, w którym jesteś zregenerowany i wypoczęty. Przy małym nakładzie energii staram się zrobić coś, co będzie efektywne. Ktoś może to nazwać lenistwem, a ja - sprytem. Bardziej istotne jest to, co robisz w czasie, w którym pracujesz niż w czasie, w którym nie pracujesz. Może to brzmi jak banał, ale większą efektywność masz wtedy, gdy naturalnie nie chce ci się pracować.

Dla mnie hustlowanie to bycie na ciągłych obrotach całą dobę, również wtedy, gdy nie działam przy komputerze czy telefonie, bo hustlowanie to też strategiczne myślenie. Kiedy obmyślam plan rozwoju biznesu, albo z kimś o tym rozmawiam, także pracuję. Jednym z hustlerów, których podziwiam, jest Gary Vaynerchuk. Większość czasu poświęca na działanie, ale potrafi też przez cały weekend oglądać mecze. Na tym polega właśnie mądre hustlowanie, aby pracować w ten sposób, żeby mieć moment na chwilę wytchnienia i zasłużonego odpoczynku. Przecież półprzytomni nie będziemy dobrymi pracownikami i szefami!

Dlaczego warto hustlować?

Kiedy DZISIAJ zrobisz to, co powinieneś zrobić, po skończonej pracy będziesz miał już wolną głowę. Kładąc się spać nie będziesz rozmyślał o tym, jak następnego dnia wykonać obowiązki, z którymi zwyczajnie się nie wyrobiłeś. Dla Twojego biznesu oraz zdrowia psychicznego o wiele lepiej jest działać natychmiastowo! :)

Kiedy wydaliśmy książkę „Filozofia Hustle”, niektórzy pomyśleli, że znajdą w niej wskazówki, jak ciężko harować. Jednak nie to jest celem jej autorów. Neil Patel, Patrick Vlaskovits i Jonas Koffler pokazują w niej, jak zacząć działać w zupełnie inny sposób i CIESZYĆ SIĘ z realizowanych projektów.

Czytajcie i hustlujcie!

 

O mądrym hustlowaniu mówię w tym video:

 

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium