Jak myślą ludzie biznesu? 0
Jak myślą ludzie biznesu?

Jak myśli przedsiębiorca?

Jak myśli przedsiębiorca, jak myślą konkretni przedsiębiorcy, jak myśli Elon Musk? Za każdym razem gdy stajemy przed jakimś problemem w naszej firmie, zastanówmy się, jak postąpiłby inny przedsiębiorca, który prowadzi swój biznes z sukcesem. Dla mnie takimi ludźmi są Fryderyk Karzełek, Noah Kagan czy Elon Musk którego książkę wydaliśmy.

Gdy rozwijałem swoją firmę (tą, o której wielokrotnie mówiłem, że upadła) szukałem odpowiedzi, w jaki sposób ją budować, tak jak inni ludzie, którzy z powodzeniem tworzą wielkie biznesy. Jak myślą, jak planują działania, tak aby zagwarantować swojej firmie szybki rozwój.

W momencie gdy moja firma padła, z bankructwa pomógł mi wyjść Fryderyk Karzełek. Początkowo kontaktowaliśmy się bardzo często, ale z dnia na dzień mogłem dzwonić do niego coraz rzadziej, bo częściej zadawałam sobie pytanie “Co zrobiłby w tej sytuacji Fryderyk? Co by mi doradził?”. Zaczynałem zrozumieć, co on myśli na temat tego działania.

Jeśli JA zastanawiam się, w jaki sposób zarobić kwotę X, analizuje w jaki sposób zrobiłby to Noah Kagen. Czyli osoba, która pokazała mi jak tworzyć zwinny, bezpośredni biznes, oparty na szybkim działaniu, szybkiej walidacji i konkretnym wdrażaniu. Znając jego materiały, książki i kontent jestem w stanie samodzielnie odpowiedzieć sobie w głowie na to pytanie, bo znam założenia jego filozofii działania.

Tak też będzie z Twoimi mentorami i nauczycielami.

Z czasem będziesz zadawać coraz mniej pytań, bo zaczniesz rozumieć ich sposób myślenia. Zadaj sobie pytanie; w jaki sposób myśli Twój mentor, Twój nauczyciel czy Twój wzór i co on robi inaczej. Zdobycie tej wiedzy jest możliwe, między innymi z książek, darmowych materiałów czy lekcji. A jeśli Ty chcesz wiedzieć, jak pracować z ludźmi jeszcze bardziej efektywnie, czyli tak, aby oni wiedzieli: kim jesteś, czego oczekujesz i jak działasz, to będzie Ci zdecydowanie łatwiej nauczyć odbiorcę sposobu w jaki myślisz.

A jak Ty myślisz ? Na jakich założeniach stawiasz swój biznes?

Czy Twoje założenia pomogą Ci osiągać cele czy wręcz przeciwnie?

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium