Jak podnieść sprzedaż w galeriach handlowych?

0
Jak podnieść sprzedaż w galeriach handlowych?

Centrum handlowe to raj dla sprzedawców - pojawiają się w nim klienci, którzy pragną coś kupić. Jednak nie wszyscy dobrze wykorzystują handlowy potencjał tego miejsca. Spacerując z córką po jednej z galerii, wpadło mi do głowy kilka pomysłów, w jaki sposób można poprawić w niej sprzedaż. Moje rozwiązania są proste, a przy tym bardzo skuteczne.

Mystery shopping

Każda galeria handlowa powinna mieć etatowego pracownika na stanowisku tajemniczego klienta, który sprawdzałby jakość obsługi w poszczególnych sklepach. Obserwowałby przede wszystkim dwa konkretne zachowania sprzedawców. Za każde z nich stawiałby plusa lub minusa w specjalnie przygotowanej do tego tabeli.

Pierwszego minusa stawiałby za siedzenie. Dlaczego? Bo ważne jest to, aby być jak najbliżej klienta. Kiedy siedzimy, automatycznie się od niego oddalamy. Pokazujemy też brak zaangażowania i chęci sprzedaży. Nie wystarczy wstać dopiero, gdy ktoś do nas podejdzie, ale powinniśmy wychodzić mu naprzeciw.

Drugą negatywną ocenę można byłoby dostać za używanie telefonu. Tak jak w przypadku siedzenia, zwiększa to dystans między sprzedawcą a kupującym. Jest to też trochę aroganckie i lekceważące. Podejście do klienta jest niesamowicie ważne w procesie sprzedaży. Mamy okazywać mu szacunek, pokazać, że naprawdę zależy nam na kontakcie z nim. Ignorując go, tym samym zmniejszamy szansę na to, że kupi nasz produkt czy usługę. A chyba nie o to nam chodzi, prawda?

Galeria handlowa Twoim magazynem!

Mam też inny pomysł na zwiększenie sprzedaży w centrach handlowych, tym razem dla prywatnej osoby.

Możesz wybrać się do galerii na cały dzień i sprawdzić, jakie promocje mają poszczególne sklepy. Najbardziej przecenione produkty wstawiasz wtedy do swojego sklepu internetowego z gwarancją, że jeszcze tego samego dnia dostarczysz je pod wskazany adres w okolicy.

W momencie, kiedy klient zamówi od Ciebie jakąś rzecz, idziesz do właściwego sklepu, kupujesz ją i przywozisz mu na miejsce. Sprzedajesz więc bez żadnego zaopatrzenia na starcie! A w jaki sposób na tym korzystasz? Narzucasz marżę na dany towar i zarabiasz na dowozie. YOU’RE WELCOME :)

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium