Jakie książki warto przeczytać o rozwoju osobistym? TOP 10 książek

0
Jakie książki warto przeczytać o rozwoju osobistym? TOP 10 książek

Prawdziwy rozwój osobisty to coś więcej niż powtarzanie sobie każdego dnia “jestem zwycięzcą”. To odkrywanie w sobie nowych talentów i umiejętności, ale przede wszystkim poznawanie siebie na nowo. Może w tym pomóc dobrze dobrana lektura. Dlatego właśnie przygotowaliśmy ten artykuł - top 10 książek o rozwoju osobistym.

Top 10 książek - rozwój osobisty

Jakie książki warto przeczytać o rozwoju osobistym? Z pewnością te, które napisali prawdziwi ludzie sukcesu. Na OSMPower wybraliśmy więc 10 publikacji, które inspirują i pomagają w analizie własnej sytuacji. To książki zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów - każdy znajdzie tu coś dla siebie.

1 “Kryzys szansa. Jak rozwinąć siebie i biznes w czasach zawieruchy?”, praca zbiorowa

Przegląd zaczynamy od pracy zbiorowej, w którą zaangażowało się aż 50 autorów. To prawdziwe historie z ich życia i pracy, które pokazują, jak radzić sobie z trudnościami. Swoje opowieści snują tu przedsiębiorcy i eksperci. Pokazują, że w każdej, nawet najbardziej kryzysowej sytuacji, wciąż jest szansa na światełko w tunelu - rozwój osobisty, ale i nowe otwarcie na rynku pracy.

Kryzys szansa - najlepsza książka o rozwoju osobistym

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/kryzys-szansa-jak-rozwinac-siebie-i-biznes-w-czasach-zawieruchy

 

2 “Sztuka autoreformy”, Jay Samit - książki o rozwoju osobistym, które warto przeczytać

Jeśli chcesz naprawdę się doskonalić, musisz sięgać po najlepsze książki. Rozwój osobisty może przyspieszyć i wprowadzić na nowe tory publikacja Jaya Samita. “Sztuka autoreformy” ma pomóc w zdefiniowaniu życiowych celów. Dostarcza także narzędzia do ich realizacji. Koniec ze stagnacją - po tej lekturze weźmiesz stery życia we własne ręce!

Sztuka autoreformy - Rozwój osobisty - najlepsza książka

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/sztuka-autoreformy-jay-samit

 

3 “Jak to powiedzieć? Rozmawiaj z odwagą, życzliwością i zaangażowaniem”, Łada Drozda

Odpowiedź na pytanie “jakie książki warto przeczytać o rozwoju osobistym” nie zawsze jest oczywista. Być może Twoim problemem jest komunikacja? Jeśli tak, z książką Łady Drozdy dostaniesz pakiet porad od doświadczonego psychologa, które pozwolą Ci nauczyć się na nowo rozmawiać z ludźmi. Te rozmowy rozwiną również Ciebie.

 

Jak to powiedzieć - top książka o rozwoju osobistym

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/jak-to-powiedziec-rozmawiaj-z-odwaga-zyczliwoscia-i-zaangazowaniem-lada-drozda

 

4 “Pewnego razu w kawiarni na końcu świata”, John P. Strelecky

Czasami, by odnaleźć siebie, trzeba udać się na koniec świata. Przynajmniej w sensie metaforycznym. Tak można wkroczyć na ścieżkę, u której końca znajdziemy sens istnienia i rozwój osobisty. Najlepsza książka do takich rozważań to opowieść Johna P. Strelecky’ego. To inspirująca podróż po ludzkiej świadomości, która na nowo definiuje strach, przemijanie i radość.

Książki rozwój osobisty - Pewnego razu w kawiarni na końcu świata

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/pewnego-razu-w-kawiarni-na-koncu-swiata-john-p-streleck

 

5 “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie”, Natalia De Barbaro

Czas na pozycję dla kobiet. Książka Natalii De Barbaro to damski punkt widzenia na rozwój osobisty. Książki top 10 powinny zawierać tę pozycję, bo autorka jak nikt inny uzmysławia kobietom, że ich rola jest inna, niż na pozór mogłoby się wydawać. Publikację zachwalają między innymi Magda Mołek i Dorota Wellman. Innych rekomendacji chyba nie potrzeba?

Książki rozwój osobisty - Czuła przewodniczka - Kobieca droga do siebie

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/czula-przewodniczka-kobieca-droga-do-siebie-natalia-de-barbaro

 

6 “Heksagon szczęścia, Fryderyk Karzełek. Najlepsze książki - rozwój osobisty w równowadze

Książki Fryderyka Karzełka to zwykle konkretne poradniki, które pomagają osiągnąć sukces. Tak jest i tym razem, ale głównym tematem jest szczęście. Według autora składa się na nie sześć obszarów: praca, finanse, permanentny rozwój osobisty, czas dla siebie, relacje i zdrowie. Z “Heksagonu szczęścia” dowiadujemy się, jak zachować między nimi balans.

Heksagon szczęścia - Najlepsza książka o rozwoju osobistym

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/heksagon-szczescia-fryderyk-karzelek

 

7 “Przestań się oceniać”, Gabrielle Bernstein

Jeśli naprawdę interesują Cię książki rozwojowe, które warto przeczytać, publikacja Gabrielle Bernstein powinna zająć na Twojej liście wyjątkowe miejsce. Ważnym elementem rozwoju osobistego jest bowiem wyzwolenie się spod presji innych. Dzięki autorce poznasz sześć kroków na uwolnienie się od osądów, co zapewni emocjonalny spokój.

Książki rozwojowe, które warto przeczytać - Przestań się oceniać Bernstein

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/przestan-sie-oceniac-gabrielle-bernstein

 

8 “Błysk! Potęga przeczucia”, Malcolm Gladwell

A co, jeśli wpływ na nasze decyzje ma przede wszystkim przeczucie? Malcolm Gladwell pokazuje mechanizm błyskawicznego osądu, który wpływa na wyniki wyborów i wybory życiowych partnerów. Dopóki nie zdamy sobie sprawy, ile w życiu znaczą nieświadome przeczucia, rozwój osobisty będzie niemożliwy. Gladwell pokazuje jednak, jak okiełznać tę potęgę.

Błysk potęga przeczucia - książka o rozwoju osobistym

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/blysk-potega-przeczucia-malcolm-gladwell

9 “Mnich, który sprzedał swoje Ferrari”, Robin S. Sharma

Jeśli rozwój osobisty kojarzy Ci się z klasztorem Szaolin i Harrym z Tybetu, ta książka pozwoli Ci spojrzeć na filozofię Dalekiego Wschodu nieco poważniej. Autor łączy mądrość Wschodu z zachodnią mentalnością, dzięki czemu powstał przepis na to, jak wykorzystać życie w 100 procentach.

Mnich, który sprzedał swoje Ferrari - Robin S. Sharma

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/mnich-ktory-sprzedal-swoje-ferrari

 

10 “Jak zacząć”, Marcin Osman

Warto sięgnąć nie tylko po zagraniczne publikacje, ale i polskie najlepsze książki. Rozwój osobisty wymaga podjęcia odpowiednich decyzji. Najtrudniejszą jest początek. Marcin Osman pokazuje, jak zrobić krok ku realizacji celów, a potem trzymać się wyznaczonej ścieżki. Dzięki tej pozycji w końcu rozwiniesz skrzydła.

Jak zacząć - Marcin Osman

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/jak-zaczac-marcin-osman

 

Jakie książki warto przeczytać o rozwoju osobistym?

Zestawienie, które przygotowaliśmy, nie ma charakteru rankingu. Każda z powyższych książek niesie ze sobą inną wartość. Dobierz ją do własnych przemyśleń i charakteru, by poznać siebie i postawić na prawdziwy, wewnętrzny rozwój.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium