Jak być kreatywnym ? 0
Jak być kreatywnym ?

W życiu codziennym, każdy z nas musi wymyślać coś praktycznie z niczego.

Ludzie często zastanawiają się, jaki przełomowy biznes założyć, który zagwarantuje im sukces i duże pieniądze. Wielu z nich chciałoby rozpocząć jakąś działalność, ale brak im pomysłu i koncepcji. Wiele zawodów wymaga ciągłego wymyślania projektów, rysowania, pisania czy rozwiązywania różnego rodzaju problemów.

Skąd czerpać pomysły?

Podstawowym narzędziem pracy jest NASZ UMYSŁ. Mamy go zawsze przy sobie, ale musimy zacząć nad nim pracować dużo wcześniej, jeśli chcemy wpaść na odpowiedni pomysł w dobrym momencie. Bo dobry pomysł jest efektem wcześniejszej pracy!

Umysł jest jak urządzenie, jednak nawet najlepszy sprzęt będzie bezużyteczny bez energii, bez niej nic nie działa i żadna praca nie zostanie wykonana. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że z każdym realizowanym projektem i wysiłkiem umysłowym wiążą się energetyczne koszty. Mózg pochłania ok. 20 % dostarczanego do naszego organizmu tlenu i cukru. Zatem jeśli jest zmęczony, nie jest w stanie pracować na pełnych obrotach.

Trzeba zwracać uwagę na to, jakiego rodzaju treści konsumujemy. Na zdolność naszej kreatywnej pracy i generowanie pomysłów ma wpływ to co czytamy, słuchamy czy oglądamy. Jeśli chcemy być kreatywni, musisz znaleźć istotne i pomocne dane do pracy, a usunąć zwykły śmieciowy szum informacyjny. Tymczasem wielu z nas nie zastanawia się wcale, jakimi treściami karmi swój umysł.

Często czujemy potrzebę sprawdzania stron internetowych czy ciągłego sprawdzania powiadomień na portalach społecznościowych, coraz trudniej jest nam być umysłem w jednym miejscu i skupić się na konkretnym zadaniu. Czasami trzeba wyłączyć, wyciszyć, odłożyć wszystkie rozpraszające uwagę urządzenia, które nie pozwalają nam wykorzystać całej cennej energii na realizację danego pomysłu.

Pamiętajmy o wprowadzaniu pomysłów w życie! Czasem mamy świetny pomysł, ale ciągle obsesyjnie wydaje nam się, że jeszcze nie jest w 100 % dopracowany i rozpoczęcie działania odkładamy w nieskończoność. Tymczasem pomysł niezrealizowany, jest nic nie warty!


Więcej porad na temat tego, jak być kreatywnym i skąd brać świetne pomysły, znajdziesz w książce: "Kreatywność na zawołanie" (klik)

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl