Książki na prezent - 5 najlepszych propozycji

0
Książki na prezent - 5 najlepszych propozycji

To, jakie prezenty wręczamy bliskim, sporo o nas mówi. Oczywiście zwykle staramy się wpasować w potrzeby lub zainteresowania obdarowanego, ale czasami trzeba nieco wyjść poza schemat. Jeśli chcesz podarunkiem dostarczyć krewnemu, przyjacielowi czy sympatii rozrywki, ale jednocześnie sprawić coś przydatnego, postaw na książki na prezent.

Tematykę trzeba dobrać odpowiednio do obdarowywanej osoby - jednym przydadzą się książki o biznesie, inni wolą powieści albo książki psychologiczne. Wybraliśmy jednak pięć uniwersalnych propozycji, które naszym zdaniem świetnie sprawdzą się jako książki na prezent. Warto je wypróbować!

5 “Dlaczego śpimy”, czyli jaka książka na prezent zainteresuje każdego?

książki na prezent "Dlaczego śpimy"

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/dlaczego-spimy-matthew-walker

Jaka powinna być dobra książka na prezent dla osoby, której gustów zbyt dobrze nie znamy? Najlepiej uniwersalna! Tajemnice naszego umysłu i ciała przyciągają wszystkich. Dlatego w takiej roli świetnie powinna odnaleźć się pozycja “Dlaczego śpimy”. W końcu badania pokazują, że sen zajmuje niemal jedną trzecią naszego życia.

Matthew Walker pokazuje nam, jak spojrzeć na sen w zupełnie nowy sposób. Za jego wnioskami idą badania naukowe, które dowodzą, że ten niedoceniany czas może mieć znaczący wpływ nie tylko na odporność czy apetyt, ale i kontrolowanie emocji czy zdolności podejmowania decyzji. Po tej lekturze każdy zacznie nieco inaczej traktować swoje łóżko.

4 “Wygrana”, czyli przykład książki na prezent, która poprowadzi do sukcesu

książki na prezent "Wygrana. Bezlitosny wyścig do wielkości"

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/wygrana-tim-s-grover

Ciekawe książki na prezent to również takie, które pomagają w osiągnięciu sukcesu. Najlepiej jednak, by były na tyle uniwersalne, by można było je zastosować w wielu dziedzinach. Tak właśnie jest z “Wygraną” Tima S. Grovera.

To trener koszykówki, pod którego wodzą po zwycięstwa i medale sięgali m.in. Michael Jordan oraz Kobe Bryant. Jego książki zyskały w Stanach Zjednoczonych status bestsellerów. “Wygrana” to jednak dobra książka na prezent nie tylko dla fanów sportu. Wskazówki Grovera pomogą zerwać ze złymi nawykami w każdej dziedzinie i odnosić sukcesy jako przedsiębiorca, sprzedawca czy prezes. Autor zapewnia, że z jego poradami osiągniemy sukces bez oglądania się na innych ludzi.

3 “Wyloguj swój mózg. Jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii”, czyli jak prezent może pomóc naszemu zdrowiu

książka na prezent - "Wyloguj swój mózg" Andersa Hansena

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/pl/p/Wyloguj-swoj-mozg.-Jak-zadbac-o-swoj-mozg-w-dobie-nowych-technologii-Anders-Hansen/757

Serwisy streamingowe, portale z wiadomościami, Facebook, Instagram i inne social media - książki w dzisiejszym świecie, wobec takiej konkurencji, wydają się być w odwrocie. Tyle że to właśnie z nich możemy dowiedzieć się, jak poradzić sobie z nadmiarem internetowych bodźców. Pomocną dłoń i więcej niż garść porad podaje nam Andres Hansen.

To szwedzki psychiatra, który od lat zajmuje się badaniem wpływu internetu na nasz organizm. Dostrzegł, że korzystanie z Instagrama wyzwala w naszym mózgu podobną reakcję, co… polowanie na dzikie zwierzęta. Poza obserwacjami Hansen podaje jednak recepty na to, jak dbać o swój mózg i nie pozwolić, by internet nami zawładnął. To przykład książki na prezent, która w najbliższych latach będzie tylko zyskiwać na aktualności.

2 “Nawyk nieodwlekania”, czyli coś o lepszym zarządzaniu czasem

jaka książka na prezent? "Nawyk nieodwlekania"

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/nawyk-nieodwlekania-s-j-scott

Brak czasu, ale i motywacji do pracy, odkładanie decyzji na później pod byle powodem - to kolejne z problemów, z którymi wielu z nas zmaga się na co dzień. Jeśli bliska Ci osoba również na to narzeka, pomóc mogą jej karty tej książki. Prezent z pewnością okaże się wówczas udany.

S.J. Scott od lat pisze o samodoskonaleniu się. Na kartach “Nawyku nieodwlekania” pokazuje, jak poradzić sobie z prokrastynacją i nadać życiu nieco więcej systematyki. Jego punkt widzenia może sprawić, że na nowo zdefiniujemy wagę poszczególnych obowiązków i czynności. To krok do równowagi między życiem osobistym i zawodowym - a przecież na tym mitycznym niemal “balansie” zależy każdemu z nas. Scott pokazuje, jak wcielić mit w życie.

1 “Zostań drapieżnikiem”, czyli przykład inspirującej książki na prezent

ciekawe książki na prezent - "Zostań drapieżnikiem"

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/zostan-drapieznikiem-rafal-mazur-marcin-osman

Numer jeden na naszej liście na najlepsze książki na prezent. Lektura przemyśleń marcina Osmana i Rafała Mazura to sposób na zmiany w swoim podejściu do otaczającego świata. Dowiemy się z niej wiele o motywacji, pasji i pewności siebie, ale także o strachu, oporze i konfrontacji. Wszystko po to, by wyzwolić w nas prawdziwych drapieżników.

To książka oparta na internetowych rozmowach autorów, które cieszyły się dużą popularnością. Niesie jednak z sobą wiele nowych treści. Obdarowana osoba z pewnością znajdzie w niej coś dla siebie.

Najlepsza książka na prezent - jak wybrać odpowiedni tytuł?

Nasza lista zawiera dobre książki na prezent, które sprawdzą się w roli uniwersalnych podarunków dla każdego. To świetna baza pomysłów na prezent dla rodziców, partnera czy przyjaciół. Przed podjęciem decyzji zawsze warto jednak dyskretnie zasięgnąć języka u bliskich, a także sprawdzić, czy nie mają już podobnej pozycji w swojej biblioteczce. Jeśli nie, czas na zamówienie!

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium