Książki o nawykach, które zmienią Twoje życiowe działania

0
Książki o nawykach, które zmienią Twoje życiowe działania

Każdego dnia podejmujemy dziesiątki, jeśli nie setki działań i decyzji. Czy jednak wszystkie z nich na bieżąco analizujemy? Wystarczy cofnąć się do dzisiejszego poranka, by stwierdzić, że wielu z nich nie podejmujemy do końca świadomie. I tu właśnie zaczyna się obszar, w który wkraczają książki o nawykach.

Badania pokazują bowiem, że niemal połowa działań, na które decydujemy się każdego dnia, to właśnie efekt nawyków, a nie świadomych wyborów. Wiele z tych nawyków jest zakorzenionych w naszej świadomości bardzo głęboko. Czy z nawykami należy więc walczyć? A może lepiej wyrobić w sobie właściwe? M.in. o tym opowiadają książki o nawykach.

Czym właściwie są nawyki?

Nawyki mają wiele definicji. Wszystko zależy od tego, z jakiej strony badamy to zagadnienie. Na przykład z punktu widzenia psychologii, co przytacza Wikipedia, nawyki są zautomatyzowanymi czynnościami, sposobami zachowania lub reagowania, które nabywamy poprzez ćwiczenia. Dlatego psychologowie twierdzą, że nawyku możemy nauczyć się nawet w ciągu miesiąca - wystarczy regularne powtarzanie.

Socjologia nawykami nazywa z kolei rutynowe działania społeczne. Książki o nawykach czasami definiują z kolei takie działanie jako coś z pogranicza umiejętności, pragnień oraz wiedzy. Nawyki można podzielić na pozytywne i negatywne. Te pierwsze pomagają nam w podejmowaniu decyzji i codziennych funkcjonowaniu, niosą ze sobą korzyści. Negatywne nawyki mogą nas z kolei hamować i sprowadzać na nas problemy.

Najlepsze książki o nawykach? “13 Nawyków Ludzi Sukcesu” Fryderyka Karzełka

książki o nawyku - Fryderyk Karzełek pokazuje tę sprawę z ciekawej strony

Tom I “13 Nawyków Ludzi Sukcesu” kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/13-nawykow-ludzi-sukcesu-tom-i-zacznij-kazdy-swoj-dzien-z-gotowym-planem-f-karzelek

Na pozytywnych nawykach skupia się Fryderyk Karzełek. To przedsiębiorca i trener rozwoju osobistego, komunikacji i sprzedaży. Stworzył całą serię książek, które traktują o nawykach. To “13 Nawyków Ludzi Sukcesu”.

Karzełek skupia się w nich na przyzwyczajeniach, które warto wprowadzić w swoim życiu, by osiągnąć sukces na polu zawodowym i osobistym. Książki o nawykach napisał na bazie swoich sukcesów i doświadczenia. W każdym tomie opisuje nawyk od strony teoretycznej, pokazując jego zalety i to, jak można wprowadzić go w życie. W drugiej części każdej książki o nawyku przedstawia zadania do zrealizowania, które pomogą wprowadzić dany nawyk w życie.

W tomie pierwszym pokazuje, jak zaczynać każdy dzień z gotowym planem. W kolejnych porusza m.in. kwestie dbania o zdrowie, dyscypliny, asertywności czy stosowania zasady win-win. Całą serię publikacji Karzełka - komplet 13 tomów - można zamówić na https://www.osmpower.pl/ksiazki-o-psychologii.

Książki o nawyku autorstwa Marcina Osmana

książki o nawykach mogą być pomocne w przezwyciężaniu słabości

Książkę “Jak zacząć” kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/jak-zaczac-marcin-osman

Do autorów, którzy analizują wpływ nawyków na nasze życie, można zaliczyć również Marcina Osmana. To praktyk sprzedaży i marketingu, który napisał już kilka bestsellerów o tematyce biznesowej. Należy do nich również “Jak zacząć”.

Gdzie tu miejsce na nawyki? W tej publikacji Osman skupia się na rzeczach, które przeszkadzają nam w podjęciu działania. Często to właśnie początek jest bowiem newralgicznym punktem pomysłu, który sprawia, że nie jesteśmy w stanie zrealizować naszych zamiarów.

“Jak zacząć” uczy więc tego, jak wprowadzić do swojego życia nawyki, które będą przynosić korzyści. I pomagać w życiu na własnych warunkach, pełnemu sukcesów. Osman uczy, jak zarabiać pasywnie, prowadzić kanał na YouTubie i wielu innych rzeczy - pokazuje bowiem, jak zacząć to robić. Wbrew pozorom początek często jest bowiem do siebie podobny. 

Książki o nawykach. Jakich przyzwyczajeń warto się pozbyć?

filozofia lekkiego plecaka to ciekawa książka o nawykach

Książkę “Filozofia lekkiego plecaka” kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/filozofia-lekkiego-plecaka-kamila-kruk-marcin-osman

Książka o nawykach może pokazywać nie tylko korzyści płynące z tych pozytywnych, ale i sposoby pozbycia się negatywnych przyzwyczajeń. W ten sposób do sprawy podchodzi “Filozofia lekkiego plecaka”, którą Osman napisał wspólnie z Kamilą Kruk.

Życiowy plecak, o którym piszą, jest pełen rozmaitych bagaży. Niesiemy w nim doświadczenia, relacje, ale także sporo nawyków. Niesienie takiego plecaka na plecach nie wpływa na nas najlepiej, mimo że często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Z publikacji Osmana i Kruk można dowiedzieć się, które z rzeczy dźwiganych na plecach są nam zupełnie niepotrzebne.

Filozofia lekkiego plecaka pozwala cieszyć się luzem. Dzięki niej stajemy się wolni od złych nawyków i niekorzystnych przyzwyczajeń. To wstęp do nowego etapu naszego życia.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium