Najlepsze i ciekawe książki psychologiczne, jakie warto przeczytać

0
Najlepsze i ciekawe książki psychologiczne, jakie warto przeczytać

Mimo wieków badań, ludzka natura wciąż kryje w sobie wiele tajemnic. Najwięcej nadal nieodkrytych sekretów znajduje się w zakamarkach ludzkiego umysłu. Dotyczą naszych motywacji, procesów decyzyjnych i wyborów, ale także relacji z innymi ludźmi.

Najlepsze książki psychologiczne odkrywają więc przed nami zupełnie nowe perspektywy. Dzięki nim możemy lepiej zrozumieć siebie i innych. Dobre psychologiczne książki skłaniają do refleksji, ale również inspirują i motywują do działania. Wybraliśmy więc kilka pozycji, które pomogą Ci odkryć się na nowo.

W naszym zestawieniu znalazły się również tytuły związane z psychologią biznesu. To fajne książki psychologiczne poradnikowe, z których możesz czerpać pełnymi garściami w codziennej pracy z ludźmi. Sprawdź nasze propozycje i wybierz coś dla siebie.

Najlepsze książki psychologiczne polskich autorów

Przyjęło się, że najlepsze książki psychologiczne to rozważania amerykańskich autorów. To pod ich publikacjami uginają się półki księgarni na całym świecie. Właśnie historie zza oceanu zwykle uważa się za najbardziej inspirujące.

Wśród Amerykanów rzeczywiście nie brakuje ludzi błyskotliwego pióra, ale dobre książki psychologiczne piszą również rodzimi autorzy. Dlatego nasz przegląd rozpoczynamy od polskich propozycji. Zacznijmy od Sebastiana Kotowa. Jego “Matematyka zaufania” to psychologiczne podejście do biznesu, które może odmienić Twój sposób pracy, a przy okazji relacje z ludźmi. Wiele porad ma zresztą uniwersalny charakter i można je zastosować również w codziennym życiu.

Matematyka zaufania

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/matematykazaufania

Najmocniej polecane książki psychologiczne często zawierają szereg praktycznych porad. I choć każdy z nas ma wyjątkowy charakter, opieranie się na sprawdzonych schematach zazwyczaj bywa pomocne. Zwłaszcza gdy jest ich wiele i możemy samodzielnie dopasować je do swojej sytuacji.

Dlatego warto sięgnąć po książkę “Kto ci ukradł marzenia” Michała Wawrzyniaka. Autor metody tysiąca marzeń obiecuje, że dzięki jego pomocy przez rok osiągniesz więcej niż w całym dotychczasowym życiu. Wawrzyniak przygotował punkt zaczepienia, który może być dla Ciebie nowym otwarciem. Czy taki plan zadziała? Jeśli nie spróbujesz, nigdy się nie przekonasz.

Kto ci ukradł marzenia

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/pl/p/Kto-ci-ukradl-marzenia-Michal-Wawrzyniak/795

Dobre książki psychologiczne, które pomogą lepiej wykorzystywać swój czas

Dobre książki psychologiczne często zwracają uwagę na to, jak korzystamy ze swojego życia i czasu. Schemat “żyj tu i teraz” stał się może nieco wyświechtany, ale to wcale nie oznacza, że należy z niego rezygnować. Wybraliśmy więc dla Ciebie dwie pozycje, które pomogą bardziej twórczo wykorzystywać swój czas i lepiej nim zarządzać.

Pierwsza z nich to książka Briana Tracy’ego, guru sprzedawców i biznesmenów. “Zrób to teraz! Przejmij kontrolę nad swoim czasem i życiem” już w tytule zawiera poważną i chwytliwą obietnicę. Autor faktycznie podaje nam jednak metody do jej realizacji.

Zrób to teraz

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/zrob-to-teraz-przejmij-kontrole-nad-swoim-czasem-i-zyciem-brian-tracy

Tracy sprawi, że staniesz się bardziej produktywny, łatwiej zmotywujesz się do działania i ostatecznie rozprawisz się z odkładaniem rzeczy na później. Sam zdziwisz się, ile można zdziałać w czasie, który dotąd marnowałeś.

W nieco inne tony uderza Jakub B. Bączek. Jego “25 miniemerytur” to przepis na maksymalizację przychodów bez zwiększania czasu poświęcanego na pracę. Znów wszystko opiera się na naszym podejściu do czekających zadań i rzeczywistości.

25 miniemerytur Jakub B. Bączek

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/25-miniemerytur-jakub-b-baczek

Bączek kusi wizją wolnego czasu - to najlepsza książka psychologiczna dla tych, którzy kochają podróże, ale mają na nie zbyt mało czasu. Zadaniem tej książki jest zmiana Twojego podejścia do życia. To naprawdę może się udać.

Rozwój osobisty w kierunku profesjonalizmu

Kiedy Bączek szuka sposobów na zdobycie wolnych chwil, Steven Pressfield traktuje sprawy zarządzania czasem zupełnie inaczej. W książce “Stań się PRO” podchodzi do rozwoju osobistego w nowatorski sposób. Przekonuje, że naszym głównym pragnieniem powinno być dążenie do profesjonalizacji.

W jego oczach profesjonalista trwa więc w pracy cały dzień i za każdym razem chce się wykazać. Zawsze jest przygotowany, radzi sobie z lękami, ale pozostaje też cierpliwy i nie boi się poprosić o pomoc. Czy tak ma wyglądać nowoczesny człowiek sukcesu? Przeczytaj i sam się przekonaj.

Stań się pro

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/pl/p/Stan-sie-PRO-Steven-Pressfield/748

Ciekawe książki psychologiczne oparte na historiach ludzi sukcesu

Jeśli dobre książki psychologiczne mają być dla Ciebie inspiracją, warto czerpać ją od ludzi, którzy odnieśli spektakularny sukces. To właśnie dlatego książkę “Dlaczego się udało. Filozofia i strategie twórcy Comarchu” można traktować jako coś więcej niż biograficzną opowieść Janusza Filipiaka. Jego przykład pokazuje, że na wkroczenie do świata wielkiego biznesu nigdy nie jest za późno - profesor milionerem został dopiero po pięćdziesiątce.

Jordan B. Peterson nie prowadzi wielkiej firmy, ale trudno odmówić mu prawa do bycia człowiekiem sukcesu. To psycholog kliniczny z uniwersytetu w Toronto, autor publikacji sprzedawanych w milionach egzemplarzy, ale i internetowy influencer.

Spod jego pióra wyszła już niejedna książka psychologiczna. Najlepsza naszym zdaniem jest praca “Poza porządek. Kolejne 12 życiowych zasad”, w której Peterson oferuje receptę na chaos w naszym życiu. Brzmi nieźle, prawda?

12 życiowych zasad

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/poza-porzadek-kolejne-12-zyciowych-zasad-jordan-b-peterson

Najlepsza książka psychologiczna coachingowa? Poznaj historie Kamili Rowińskiej i porady Marcina Osmana

Dla wielu najlepsze książki psychologiczne to pozycje stricte coachingowe. Jeśli jesteś w tym gronie, poznaj historię Kamili Rowińskiej i sięgnij po trzecie wydanie “Buduj życie odpowiedzialnie i zuchwale”. To pozycja, która poprowadzi Cię od nieśmiałości do przebojowości, od stagnacji do działania. Z nią zaprojektujesz swoje wymarzone życie. Jeśli potrzebujesz tego typu coachingowych porad, lepszych i bardziej konkretnych nie znajdziesz.

Marcin Osman zajął się z kolei dogłębnie konkretnym obszarem, który często sprawia nam najwięcej trudności. “Jak zacząć” to podręcznik do walki obawami o przyszłość i prokrastynacją, czyli odkładaniem wszystkiego na później. Dzięki Osmanowi zyskasz praktyczne metody, które ułatwią inicjowanie wszelkich działań - od tworzenia kanału na YouTube po rozpoczęcie głębokich zmian w swoim życiu. Początek i pierwsze kroki nie będą już wywoływać tylu wątpliwości.

Jak zacząć

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/jak-zaczac-marcin-osman

Polecane książki psychologiczne dla kobiet

Kobieca dusza i umysł bywa odmienna od męskiej. Jeśli interesują Cię więc polecane książki psychologiczne pisane z myślą o kobietach, sięgnij po inną propozycję od Rowińskiej. “Kobieta Niezależna. Poznaj tajniki kobiet sukcesu!” to bestseller, który obala mity dotyczące kobiet. Są tu praktyczne porady, ale i wywiady z kobietami, którym udało się zrealizować marzenia. To książka, która pomogła uwierzyć w swoje możliwości tysiącom ludzi.

Kobieta niezależna Rowińska

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/kobieta-niezalezna-poznaj-tajniki-kobiet-sukcesu-wyd-III-kamila-rowinska

Jakie książki psychologiczne warto przeczytać?

Termin “najlepsze książki psychologiczne” zawsze trzeba traktować subiektywnie. Jedni potrzebują konkretnych porad i wytycznych, innym wystarczy inspiracja do zmian w swoim życiu. Najciekawsze książki psychologiczne łączą jedno i drugie.

Wybrane przez nas pozycje to z pewnością książki warte przeczytania. Psychologiczne podejście do życia i biznesu, które prezentują, wywarło wpływ na wiele osób. Potraktuj jednak tę listę jako wskazówkę. Kieruj się przede wszystkim własnymi potrzebami, a na pewno znajdziesz odpowiednią lekturę.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium