Najlepsze książki o inwestowaniu - 8 propozycji

0
Najlepsze książki o inwestowaniu - 8 propozycji

W czasach galopującej inflacji oszczędzanie już nie wystarcza. Zgromadzone przez Ciebie środki, nawet na lokacie czy rachunku oszczędnościowym, realnie kurczą się w nieprzyjemnie szybkim tempie. Jeśli nie chcesz tracić pieniędzy, dywersyfikacja portfela i inwestowanie staje się więc nie tylko szansą na zarobek, ale wręcz koniecznością.

Na tak głęboką wodę nie powinieneś się jednak rzucać bez odpowiedniego przygotowania. Zanim zaczniesz kupować akcje czy lokować pieniądze w funduszach, sięgnij po książki o inwestowaniu. Przygotowaliśmy listę tych, które pomogą Ci nie tylko na początku drogi, ale i na etapie zarządzania zgromadzonymi pieniędzmi.

„Myśl i bogać się!” - Napoleon Hill

Myśl i bogać się

Książkę „Myśl i bogać się” kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/pl/p/Mysl-i-bogac-sie-Napoleon-Hill/386

Zacznijmy od klasycznej książki o inwestowaniu. Napoleon Hill napisał ją w czasach Wielkiego Kryzysu, który wstrząsnął amerykańskim światem finansów w 1929 r. Obserwował z bliska niesławny Czarny Czwartek i krach na nowojorskiej giełdzie, ale również to, jak radziły sobie z tą sytuacją zamożne osoby.

Hill prowadził w tym kierunku badania. Ich efektem jest książka, w której sformułował 13 zasad sukcesu. Skupiają się w dużej mierze na psychologicznych aspektach podejścia do inwestowania. Może być więc dla Ciebie ostatecznym dowodem, że warto inwestować - Hill pomoże Ci pokonać wewnętrzne obawy i bariery, a także uwierzyć we własne siły. To może być Twoja droga do nowego życia.

„Wszystkie drogi prowadzą do… nieruchomości” - pod red. Ewy Machoń

Wszystkie drogi prowadzą do... nieruchomości

Książkę „Wszystkie drogi prowadzą do… nieruchomości” kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/wszystkie-drogi-prowadza-do-nieruchomosci

W tej książce znajdziesz 40 historii o wolności finansowej. To stan, do którego powinien dążyć każdy inwestor. Autorzy przekonują, że najłatwiej osiągnąć to w drodze inwestowania w nieruchomości. I że również Ty możesz skorzystać z tej szansy - bez względu na Twoje doświadczenie i aktualny potencjał finansowy.

Opowieści są oparte na autentycznych ludziach i prawdziwych wydarzeniach, które przeżywali. Znajdziesz tu więc motywację do działania, ale również opis niuansów, którymi rządzi się świat inwestycji. Do tego poznasz ludzi, którzy mogą Ci pomóc w prowadzeniu inwestycji. Czy to najlepsza książka o inwestowaniu w nieruchomości? Bardzo możliwe.

„Efekt latte. Dlaczego nie trzeba być bogatym, by mieć bogate życie” - David Bach, John David Mann

Efekt latte

Książkę „Efekt latte…” kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/pl/p/Efekt-latte.-Dlaczego-nie-trzeba-byc-bogatym%2C-by-miec-bogate-zycie-David-Bach%2C-John-David-Mann/778

To przykład niezwykle oryginalnej książki o inwestowaniu. Nie składa się bowiem z porad czy wskazówek, a opiera na beletryzowanej historii redaktorki magazynu podróżniczego. Zoey Daniels, bo tak nazywa się bohaterka, nie radzi sobie ze swoimi finansami i tonie w kredytach. Spotyka jednak na swojej drodze dwójkę doświadczonych ludzi, którzy odsłaniają przed nią tajniki wolności finansowej.

Ta książka pokazuje, jak mądrze oszczędzać i inwestować. Pomoże zgromadzić odpowiednie środki każdemu, rozpoczynając od odmówienia sobie jednej prozaicznej rzeczy - takiej jak latte na mieście. To inspirująca historia, która pokaże Ci drogę do bogatego życia bez podejmowania szaleńczego ryzyka.

„Jak zdobyć bogactwo” - Felix Dennis

Jak zdobyć bogactwo

Książkę „Jak zdobyć bogactwo” kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/jak-zdobyc-bogactwo-felix-dennis

To książka brytyjskiego multimilionera, który do wszystkiego doszedł samodzielnie. Felix Dennis wychował się w biednej rodzinie, a mimo to został jednym z najbogatszych ludzi w Anglii. W swojej książce nie owija niczego w bawełnę i nie ukrywa swoich błędów. Dokładnie je opisuje, dzięki czemu Ty przy inwestowaniu będziesz w stanie ich uniknąć.

Dennis zaznacza jednak, że droga do bogactwa nie jest łatwa. Jeżeli jednak jesteś w pełni zdeterminowany, pewny siebie i otwarty na działanie, Twoje inwestycje przyniosą zysk. Z tą książką stanie się to znacznie szybciej niż bez niej.

„Droga do finansowej wolności” - Bodo Schafer

Droga do finansowej wolności

Książkę „Droga do finansowej wolności” kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/pl/p/Droga-do-finansowej-wolnosci-Bodo-Schafer/794

Bodo Schafer to trener finansowy, który napisał tę książkę z konkretną obietnicą: receptą na zarobienie pierwszego miliona w siedem lat. Do tej pory jego poradom zaufało już 10 milionów ludzi, którzy kupili „Drogę do finansowej wolności”.

Schafer zawarł w niej sporo wskazówek na temat pomnażania majątku. To potężna dawka wiedzy dla każdego, kto planuje inwestycje. Książki o takiej tematyce powinny być konkretne, a ten niemiecki specjalista zdecydowanie nie przynudza.

Na kartach tej lektury znajdziesz informacje o rynku akcji, mechanizmie procentu składanego, zwiększaniu możliwości finansowych i sposobach na szybką spłatę długów. To także 11 oryginalnych metod, które pomogą natychmiast zwiększyć Twój dochód. Z Schaferem zaczniesz inwestować od zaraz!

„Jak zbudować bogactwo oraz jak je później zachować” - Rainer Zitelmann

Jak zbudować bogactwo

Książkę „Jak zbudować bogactwo oraz jak je później utrzymać” kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/jak-zbudowac-bogactwo-oraz-jak-je-pozniej-zachowac-rainer-zitelmann

Rainer Zitelmann przygotował podręcznik bogacenia się. Nie jest to jednak przykład typowej książki o inwestowaniu. Zanim bowiem autor wskaże Ci, jak mądrze operować Twoimi pieniędzmi, skupia się na psychologii bogactwa. Pokazuje, jaka jest rola bogatych ludzi w społeczeństwie i jak na zdobywanie majątku wpływa szczęście.

Z drugiej części książki dowiesz się natomiast sporo o inwestowaniu antycyklicznym, minimalizowaniu ryzyka oraz pułapkach, które czyhają na Ciebie, kiedy zaczynasz gromadzić pieniądze. Przede wszystkim poznasz jednak sprawdzone strategie inwestowania, z których korzystał sam autor.

„Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” - Robert T. Kiyosaki

bogaty ojciec biedny ojciec

Książkę „Bogaty ojciec, biedny ojciec” kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/pl/p/Bogaty-Ojciec%2C-Biedny-Ojciec-Robert-T.-Kiyosaki/383

Jeśli książki o finansach czy inwestowaniu mają przekonać czytelnika do działania, muszą stać za nimi prawdziwe historie. Robert T. Kiyosaki posługuje się metaforą bogatego i biednego ojca, ale sięga w tym celu do własnych wspomnień. Biednym ojcem jest jego własny rodzic, który mimo dobrej posady nie interesował się inwestowaniem i po zwolnieniu został z niczym. Bogaty ojciec to jego gorzej zarabiający kolega, który mądrze inwestował i zapewnił sobie dostatnie życie.

Autor, bogatszy o te doświadczenia, przekaże Ci wiedzę, którą powinieneś zyskać od bogatego ojca. Dowiesz się, jak umiejętnie generować i pomnażać swój majątek. Przede wszystkim jednak zrozumiesz, że nie ma na co czekać - czas wziąć sprawy w swoje ręce!

„Niewzruszony” - Tony Robbins

niewzruszony

Książkę „Niewzruszony” kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/tonyrobbinsniewzruszony

Mądre inwestowanie to sztuka. Niełatwo ją opanować, ale jej ważnym elementem jest zachowanie spokoju, gdy sytuacja na rynku finansów zmienia się na Twoją niekorzyść. Taka niewzruszona postawa to wyróżnik Tony’ego Robbinsa, amerykańskiego przedsiębiorcy i stratega. Po lekturze jego książki i Ty się tego nauczysz.

Na tym jednak nie koniec. Robbins stworzył szczegółowy poradnik inwestowania. Pokaże Ci mechanizmy, które rządzą rynkiem finansowym, ale także te, które najbardziej wpływają na zachowania ludzi. To konkretne wskazówki, które dotyczą minimalizowania strat i maksymalizowania zysków. Z porad autora skorzystali już m.in. słynna tenisistka Serena Williams oraz aktor Hugh Jackman. Może Ty będziesz następny?

 

Podsumowanie: na jakie książki o inwestowaniu warto się zdecydować?

Nawet najlepsza książka o inwestowaniu nie będzie gwarancją zysków. Może jednak pomóc Ci w ograniczeniu ryzyka oraz dostrzeganiu obiecujących okazji na rynku. Książka może także ostatecznie przekonać Cię do wykonania pierwszego kroku i podjęcia decyzji o zainwestowaniu swoich pieniędzy. Historie inwestorów i milionerów pokazują, że i Ciebie stać na duże zyski. Wyciągnij z nich wnioski i skorzystaj z porad profesjonalistów.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium