Dlaczego twoja sprzedaż NIE DZIAŁA?

0
Dlaczego twoja sprzedaż NIE DZIAŁA?

Dlaczego twoja sprzedaż NIE DZIAŁA?

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i zadajesz sobie to pytanie – widocznie jesteś słabym sprzedawcą. W twojej głowie pewnie nasuwa się inne rozwiązanie tego problemu. Wpadasz na genialny pomysł obniżenia ceny swojego produktu. Odważę się wysnuć hipotezę, że wcale nie poprawiło to twoich wyników, prawda? W takim razie co teraz? Jeśli marża produktu jest już tak niska, że prawie nic na nim nie zarabiasz a statystyki sprzedaży dalej znacząco odbiegają od twoich oczekiwań. Wróćmy do mojej hipotezy. Jeśli przekonałeś się już, że nie chodzi o cenę produktu to prawdopodobnie musisz zwiększyć swoje kompetencje i udoskonalić swoje umiejętności sprzedaży.

Przykładem na to może być niewłaściwe miejsce w jakie trafiasz ze swoim produktem.

Przykładem tego może być sytuacja jaka zaistniała podczas maratonu w Atenach.

Na 32 kilometrze pojawiło się dwóch wolontariuszy. Jeden trzymał skrzynkę cząstek pomarańczy drugi tacę pełną pączków. Dlaczego niemal każdy uczestnik biegu sięgał po pomarańczę, za to nie znalazł się absolutnie nikt kto skusiłby się na pączka. Zaufaj mi nie chodziło tu o zdrowe nawyki żywieniowe biegaczy. Gwarantuję, że jeśli chłopak od pączków ustawiłby się za linią mety nie zostałby mu ani jeden pączek. Chodzi o miejsce, w którym dotarł z produktem do potencjalnych klientów. Nikt, kto właśnie pokonuje jeden z największych wysiłków swojego życia nie ma ochoty na zastrzyk węglowodanów. Za to orzeźwiająca pomarańcza? To jak propozycja małżeństwa przez tę drugą połówkę, na którą czekałeś całe życie. Twoja oferta powinna być nie tylko atrakcyjna, ale przede wszystkim dopasowana do okoliczności. Poznaj swojego odbiorcę, rozpoznaj jego potrzebę i przygotuj perfekcyjną ofertę.

Na świecie sprzedaje się wszystko – bo wszystko ma swoich odbiorców. Nie ma znaczenia czy sprzedajesz kiczowate zabawki z chin czy luksusowe samochody.

Skończ z wymówkami i działaj nad poprawą swoich umiejętności sprzedaży.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium