Jak na ETACIE zarabiać dodatkowe PIENIĄDZE? 4
Jak na ETACIE zarabiać dodatkowe PIENIĄDZE?

Zakładam, że jeśli pracujesz na etacie masz też sporo czasu po pracy.

Niezagospodarowany czas wolny można skutecznie przekuć w dodatkowe aktywa na twoim koncie!

Za chwilę zobaczysz listę rekomendacji Marcina Osmana jak do tego doprowadzić.

Co zatem możesz robić?

- Możesz świadczyć dokładnie te same usługi jak dla swojego obecnego pracodawcy jak do tej pory, na wolnym rynku, czyli działaj jako freelancer.

Jeśli pracujesz jako grafik w agencji kreatywnej, po godzinach możesz realizować dodatkowe zlecenia twoich własnych klientów.

Wypromuj się na serwisach gdzie ludzie szukają specjalistów z twojej branży. Dla przykładu oferia.pl czy freelancer.com

Dzięki czemu zachowujesz bezpieczeństwo i regularny dopływ gotówki z etatu, bez ryzyka zarabiając dodatkowe środki.

- Zaproponuj swojemu pracodawcy dodatkową usługę, jaką jest dodatkowa ekspozycja oferty firmy na twoich social mediach.

Jeśli po pracy prowadzisz swoje media społecznościowe w temacie, jakim się zajmujesz zawodowo, możesz pozyskać dodatkowych klientów dla firmy, w której pracujesz. Jeśli jesteś księgowym zatrudnionym w biurze księgowym i prowadzisz bloga o księgowości, być może twój szef odkryje potencjał dodatkowej reklamy wyświetlanej obok twoich treści.

- Zdobywaj nowe kompetencje, które podniosą twoją wartość na rynku pracy.

Wykorzystuj przestrzenie takie jak dni wolne czy wakacje. W trakcie odpoczynku zdobądź kompetencje np. programistyczne, dzięki czemu jeśli jesteś wspomnianym wcześniej grafikiem, będziesz lepiej rozumiał współpracę z zawodowymi programistami i będziesz mógł pracować przy zupełnie nowych projektach.

- Pracuj zdalnie

Pomyśl długoterminowo o sposobie, w jaki pracujesz. Jeśli marzysz o podróżowaniu być może jesteś w stanie wykonywać swoją prace zdalnie. Wystarczy, że uda Ci się jedynie część swojej pracy zamienić na pracę zdalną, dzięki czemu zyskasz więcej czasu na rozwój swoich pasji i zainteresowań.

- Zmień sposób rozliczenia

Zastanów się, czy nie warto zaproponować swojemu pracodawcy zmiany w sposobie, w jaki się rozliczacie. Zamiast etatu, czyli miesięcznej kwoty ryczałtowej, podziel swoje obowiązki na projekty. Dzięki czemu możesz znaleźć się w sytuacji, w której jesteś w stanie domknąć więcej projektów. Dodasz swojemu pracodawcy wartość z wykonywanej pracy, a nie tylko "odbijesz" roboczogodzinny. Różnica jest ogromna, poprzez wartość rozumiemy rozwiązanie problemu. W przypadku roboczogodzin to deklaracja, że będziesz w biurze np. od 9 do 17. Jeśli zatem twój etat składa się z 5-6 różnych bloków czy projektów, wyceń każdy z nich osobno i zaproponuj pracodawcy sposób rozliczenia projektowego, czyli płaci Ci za dzieło, a nie za roboczogodziny. Z samego początku ta forma może okazać się dla Ciebie trudna i ryzykowna. Jednak z czasem, kiedy zyskasz dodatkowe umiejętności przedsiębiorcze, ponieważ w tym modelu staniesz się odrobinę przedsiębiorcą, które ułatwią Ci realizację w tej formie.

W tym momencie warto wspomnieć książkę Bogaty Pracownik Jamesa Altuchera. Książka dokładnie pokazuje jak prowadzić całą swoją karierę, aby stać się tytułowym bogatym pracownikiem. Nauczysz się z niej zwiększać swoją wartość jako pracownik.

Każdy zatrudniony na etacie to przedsiębiorca, który zdobył jednego klienta, który za określoną stawkę zgodził się kupić od Ciebie 160 godzin twojej pracy. Dzięki opisanym w tym poście poradom możesz podnieść swoje kompetencje oraz uniezależnić się od jednego źródła przychodu.

- Stwórz produkt cyfrowy

To kolejny sposób na zyskanie dodatkowych pieniędzy poza etatem.

Przykłady takich produktów to: e-book, książka, kurs online, w którym dzielisz się swoją wiedzą, z których odbiorcami nawet nie znasz. Z gotowym produktem możesz zgłosić się zewnętrznych platform takich jak OSM Masters, Ebookpoint czy Amazon.

Dzięki korzystaniu z zewnętrznej platformy, która ma już swoich odbiorców masz większe szanse na sprzedaż swojego cyfrowego produktu. Pomyśl, że każdy taki odbiorca to dodatkowy przychód na twoim koncie. Cyfrowe produkty mają ogromną zaletę. Tworzysz je raz i przy niewielkim wysiłku dbasz o ich promocje a one przez długi okres czasu mogą generować dodatkowe pieniądze.

Proszę bardzo! Oto sposoby na dodatkowy przychód, kiedy jesteś zatrudniony na etacie.

Komentarze do wpisu (4)

4 lipca 2020

http://mewkid.net/when-is-xicix/ - Amoxicillin Online Amoxicillin No Prescription gfv.bdwb.osmpower.pl.wxw.ht http://mewkid.net/when-is-xicix/

4 lipca 2020

http://mewkid.net/when-is-xicix/ - 18 Amoxicillin 500mg Capsules kla.revk.osmpower.pl.ken.um http://mewkid.net/when-is-xicix/

4 lipca 2020

http://mewkid.net/when-is-xicix/ - Amoxicillin Amoxicillin Without Prescription wvi.xbnk.osmpower.pl.pez.ls http://mewkid.net/when-is-xicix/

4 lipca 2020

http://mewkid.net/when-is-xicix/ - Buy Amoxicillin Online Amoxicillin 500mg Capsules bsa.czpe.osmpower.pl.ysd.ak http://mewkid.net/when-is-xicix/

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl