Jak wnieść SOCIAL MEDIA na WYŻSZY poziom

0
Jak wnieść SOCIAL MEDIA na WYŻSZY poziom

Jesteś aktywny w Internecie? Tworzysz treści na Facebook, TikTok i Instagram?

Co dalej? Co możesz, poprawić? Co masz robić dalej?

Za chwile przeczytasz listę porad Marcina Osmana, niekwestionowanego autorytetu w dziedzinie sprzedaży i promocji własnego brandu w internecie.

Oto lista rekomendacji dla osób, które już tworzą treści do Internetu i chcieliby je wnieść na wyższy poziom.

1. REGULARNE TWORZENIE

Utrzymaj regularność tworzenia.

Istnieją dwie szkoły. Pierwsza to ta, która mówi, aby regularnie publikować treści, druga mówi, aby poświęcić regularność na rzecz większego wysiłku na jeden duży projekt, który zdziała więcej w dłuższej perspektywie czasu.

Skupmy się na strategii opartej na założeniach tej pierwszej. Więcej treści regularnie to nie tylko bogatsze portfolio, ale przede wszystkim znacznie szybsza nauka tego, czego nasz odbiorca potrzebuje i jaki rodzaj treści przynosi najlepszy rezultat. Częste publikacje dają swobodę eksperymentu oraz są znacznie szybszą drogą do udoskonalania się w dziedzinie publikacji w internecie.

2. CIĄGŁE ULEPSZANIE

Jeśli na początku tworzysz treści telefonem – to jest bardzo dobry ruch.

W tym momencie zastanów się, które elementy możesz poprawić właśnie w tej formie. Możesz popracować nad kadrowaniem, oświetleniem, możesz także nauczyć się najlepiej wykorzystywać naturalne światło z otoczenia. Wykorzystaj dostępne aplikacje czy programy, które ulepszą jakość twoich nagrań, np. poprzez lepsze nasycenie kolorów, które nagrywa Twój telefon.

3. LEPSZY DŹWIĘK

Wielu twórców przykuwa zbyt dużą uwagę do jakości obrazu, zupełnie zapominając o audio.

Osobiście uważam, że audio to najbardziej niedoceniany element w tworzeniu materiałów wideo. Według mnie, aspekt dźwięku gra zdecydowanie większą rolę, ponieważ to Twój głos jest głównym źródłem wartości twoich nagrań.

Jeśli zacząłeś nagrywanie mikrofonem wbudowanym w Twój aparat czy telefon, pomyśl o inwestycji w lepszy mikrofon. Na początek dobrze sprawdzi się standardowy mikrofon krawatowy. Jakościowe mikrofony krawatowe nadające się idealnie do nagrywania treści kupisz już od około 50 złotych. Im dalej i im więcej tworzysz możesz pokusić się o coraz lepsze urządzenia do rejestracji dźwięku.

4. CORAZ LEPSZE GRAFIKI

Popracuj nad estetyką grafik, które towarzyszą, np. Twoim postom na Instagramie. Ludzie posiadają tendencję do zaprzestania rozwoju nad grafiką, gdy osiągają jej względnie akceptowalny poziom. Oczywiście nie jest to nic złego, ale w trakcie publikowania treści staraj się podnosić sobie poprzeczkę jakości aż ona stanie się twoim nowym standardem i tak w nieskończoność! Pamiętaj, że każdy nawet najmniejszy element wpływa na Twoją prezencję w Internecie, dlatego warto nie zaniedbywać żadnego z nich.

5. WCHODZENIE W INTERAKCJE

Buduj relacje z innymi. Każdy, kto komplementuje twój kontent czy zadaje Ci pytania, staje się nową bazą i inspiracją do kolejnych porcji kontentu. Marcin wspomina, że na poziomie ogólnym u niego najlepiej sprawdza się strategia Gary’go Vaynerchuka, czyli jedno słowo wypowiedziane raz żyje wielokrotnie dłużej, jeśli jest publikowane w różnych mediach. Dlatego właśnie ten wpis na blogu jest rozbudowaną transkrypcją jednego z nagrań Marcina, opublikowanych na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=LcBEmBf7sSM&t W ten sposób płynnie przechodzimy do następnego punktu, czyli:

6. PUBLIKOWANIE NA WIELU PLATFORMACH

Publikacja treści na możliwie każdej dostępnej platformie to porada, która najlepiej sprawdza się w przypadku e-commerce, usług, budowania własnego brandu. Niektórzy twierdzą, że to nie działa zbyt dobrze w przypadku produktów edukacyjnych. Nic bardziej mylnego. To właśnie udostępniana ZA DARMO wiedza Marcina ma bardzo istotny wpływ na wyniki sprzedaży książek w OSMPower, czy kursów w OSMMasters. Podsumowując, warto udostępniać treści, dzięki czemu jednocześnie się ucząc i udoskonalając, poprawiasz swoje wyniki finansowe. Publikacja w wielu mediach tworzy także zdywersyfikowaną bazę narzędzi marketingowych. Przykładem tego działania jest, np. mailing wysłany do bazy OSMPower. Mailing bardzo dobrze się przyjął, dlatego ta sama informacja pojawią się również na blogu, na Instagramie itd. Dzięki czemu zwiększasz szanse, że każdy twój klient otrzyma wysyłane przez Ciebie treści informujące, np. o rabacie na Twoje produkty.

7. BUDOWANIE BAZY MAILINGOWEJ

To chyba najważniejszy punkt tej listy. Nawiązanie do poprzedniego punktu udowadnia jak wartościowe i potężne jest to narzędzie sprzedażowe. Nawet jeśli klienci przestaną sprawdzać Twojego Facebooka, Fnstagrama czy nawet TikToka (być może będzie to spowodowane brakiem przychylności algorytmu wobec twoich treści). Zawsze masz możliwość wysłania im maila! Prosty komunikat „Kup mój produkt może, przynieść lepsze rezultaty niż myślisz. Oczywiście, w połączeniu z budowaniem relacji oraz ciągłemu dostarczaniu kontentu” na wielu platformach. Częsta publikacja wartościowych materiałów buduje zaufanie, pomaga w rozwiązaniu problemów Twoich klientów. Wynikiem czego, następny krok do pogłębienia relacji z Tobą stoi po stronie twojego odbiorcy, który staje się Twoim klientem, ponieważ kupuje Twój produkt.

Nie zniechęcaj się, jeżeli na początku zbieranie adresów mailowych będzie Ci szło topornie. Nie załamuj się, jeśli na początku w Twojej bazie znajduje się nawet tylko jeden mail. Jeśli zawrzesz ten element w swojej strategii i zadziałasz długoterminowo, zobaczysz jak Twoja baza się rozrośnie.

8. SZUKANIE PARTNERSTW

Popularnie nazywane crosy, inaczej partnerstwa, gdzie w trakcie tworzenia treści wspólnie z inną aktywnie publikującą osobą. Zwiększacie swoje zasięgi i docieracie do nowych osób. Występ gościny u innego twórcy lub zaproszenie kogoś do wystąpienia wśród twoich materiałów czy wspólne tworzenie jednej treści to doskonała okazja na poszerzenie zasięgu Waszych brandów.

To właśnie lista 8 rekomendacji dla ludzi, którzy już tworzą, ale zależy im na poprawie swoich działań i docieranie do jeszcze szerszej grupy odbiorczej.

Czytaj i działaj!

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium