Jak prowadzić biznes online! 0
Jak prowadzić biznes online!

Przez lata mojej działalności w Internecie moja społeczność nie przestaje zadawać mi tego jednego pytania. Przyznam szczerze, że zaczyna mnie to już przerażać! Ilość oporu czy wymówek zawartych w obiekcjach przed rozpoczęciem biznesu zaczyna już być prawdziwie frustrująca.
To smutne i przerażające, że hamuję Cię brak wiedzy jak zacząć lub strach, że Twój pomysł nie wypali.

W tym artykule kolejny raz podejmę próbę wskazania kierunku w jakim należy się rozwijać. Zatem jak znaleźć pomysł na biznes? Jak rozwinąć nowy projekt w ramach firmy, którą już prowadzisz, jednak szukasz czegoś innego.

Jaki pomysł wybrać?

Pomysł... jakikolwiek! Często można usłyszeć, że pomysły bez realizacji są nic nie warte. Dopiero egzekucja zdecyduje czy dany projekt będzie dobrze działał. Ludzie kupują dosłownie wszystko!
Nie ma znaczenia, czy będziesz oferował telefony, kwiaty czy długopisy. Jeżeli teraz w Twojej głowie pojawiła się lista obiekcji, które przekonują Cię, że nie masz wystarczających kompetencji, aby taki biznes prowadzić koniecznie zapoznaj się z całą treścią tego artykułu. Krok po kroku przedstawię Ci czego i jak masz się nauczyć. Jak zjeść słonia? Po kawałku. ;)

Jak prowadzić biznes online?

1. Działanie od zera ma Cię nauczyć jak działać, bo to jest kompetencja NABYWALNA tzn. robisz to po to, aby się uczyć, a nie po to, aby mieć od razu sprzedaż, bo czasami ona jest opóźniona.

2. Skup się na założeniu witryny sklepowej, a nie na stronie www z traffikiem (ruchem).

3. Rób wszystko sam, aby poznać proces, a później wydeleguj niecorowe aktywności asap (np. obsługę magazynu).

4. Najprostsza sprzedaż jest wokół Ciebie, więc patrz blisko a wizję zostaw na kolejny etap.

5. Własna baza klientów, jest cenniejsza niż jednorazowe strzały partnerskie.

6. @@@@ i jeszcze raz @@@@@@! Buduj własną bazę mailingową.

7. Najpierw sprzedaż naturalna, a dopiero później płatny ruch.

8. Płatny ruch służy do domykania sprzedaży (w modelu sprzedaży OSMpower.pl).

9. Partnerstwa to fajny dodatek, ale nie jako core biznes.

10. Z takiego działania dzieją się okazje, których nie jesteś sobie w stanie wyobrazić teraz, bo one dopiero się pojawią PO wykonaniu działania.

11. Działaj tu i teraz z tym co masz – znacie to, ale czy nadal to robicie?

Dlaczego nie zaczniesz działać online?

Przeraża Cię wizja niepowodzenia. Tylko od Ciebie zależy czy tak się stanie! Strach puka do drzwi, otwiera mu odwaga a tam nikogo nie ma.

Nie masz produktu. No i dobrze! Nie musisz posiadać własnego produktu, żeby działać w Internecie. Nie posiadając produktu pod własną marką eliminujesz ilość dodatkowych ryzyk. Czekają Cię w procesie produkcyjnym, jeżeli nie masz wystarczającej ekspertyzy lub podwykonawca nie dowiezie projektu na odpowiednim poziomie. Nie stracisz pieniędzy na produkcję i zatowarowanie magazynu na coś czego nikt nie chce od Ciebie kupić. Znajdź sklep, który już oferuje to czym chciałbyś się zająć i spróbuj sprzedać to swoim znajomym.

Brakuje Ci umiejętności sprzedaży. Sprawdź, czy potrafisz namierzyć klienta i dowieść go do produktu, który już jest na rynku. Naucz się zadawać właściwe pytania i wciel się w rolę doradcy, który dowozi gotowe rozwiązanie. Przeczytaj  książkę Sprzedawaj więcej.

Nie musisz znać się na programistyce, aby działać on-line. Nie musisz zaczynać od razu ze sklepem internetowym, szczególnie na etapie testowania. Wystarczy Ci prosta witryna lub profile w mediach społecznościowych. Stwórz własny landing page – kliknij tutaj.

Nie potrafisz XYZ. Wpisz w Google jak zrobić XYZ. :) Znajdź kilka firm, które zajmują się tym tematem i zadzwoń do nich przedstawiając im swój problem. Już w momencie przedstawiania przez nich oferty możesz znaleźć rozwiązanie.

Jeżeli uważasz, że nie masz na coś czasu, odpowiedz sobie na pytanie, czy jest to dla Ciebie naprawdę ważne. Priorytetyzacji zadań można a nawet trzeba, się nauczyć!

Wszystko to opór, którego celem jest zatrzymać Cię w miejscu, w którym teraz jesteś i nie puszczać dalej.

Lekcje dotyczące każdego wymienionego wątku powyżej znajdziesz na moim kanale YouTube
za darmo!

Najważniejszym Twoim zasobem jest działanie! Ucz się, wdrażaj i DZIAŁAJ!

 

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium