Bądź Yes Manem! 0
Bądź Yes Manem!

Bądź Yes Manem!

Ryan Serhant to jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawanych sprzedawców nieruchomości w Nowym Jorku. W swojej książce „Sprzedawaj jak Serhant” daje wiele wskazówek na temat tego, jak prowadzić skuteczną sprzedaż. Co ma na myśli, kiedy pisze, żeby być Yes Manem?

Łap kilka srok za ogon

Ryan rekomenduje, aby zawsze żonglować kilkoma piłkami jednocześnie. Oznacza to, że powinniśmy mieć kilku klientów w tym samym czasie. Błędem w biznesie jest skupianie się wyłącznie na jednym kupującym. Często jest tak, że sprzedawcy chcą zająć się tylko konkretną transakcją i przeprowadzić ją od początku do końca. Wkładają w nią cały swój czas i energię. A nie mają przecież pewności, że przebiegnie ona pomyślenie. Zaczynają szukać nowych klientów dopiero po zamknięciu tej sprzedaży.

Serhant radzi, aby unikać sytuacji, kiedy nie mamy w zanadrzu żadnych innych klientów. Powinniśmy mieć otwartych kilka transakcji, które będą znajdować się na różnych etapach – z kilkoma będziemy dopiero się umawiać, z niektórymi prowadzić negocjacje, a z pozostałymi – zamykać cykl sprzedaży.

Ważne jest to, aby być otwartym na nowe propozycje i współprace. Ryan pisze o tym, żeby korzystać z każdej możliwej okazji, która przydarza nam się w biznesie. Nie mamy pewności, czy w ostatecznym rozrachunku przyniosą nam one niesamowicie zadowalający efekt, ale jeśli nie spróbujemy, to nigdy się nie dowiemy, prawda?  

Nowe jest dobre!

Na nowych projektach, w które się zaangażujemy, możemy wiele zyskać. Oczywiście dosłowne wzbogacenie się jest bardzo ważne, ale liczą się też nowe doświadczenia, kontakty i przełamywanie swoich barier. Dzięki następnym przedsięwzięciom stajemy się odważniejsi i mądrzejsi.

Jaką specjalizację wybrać?

W szkole uczą nas, żebyśmy się w czymś wyspecjalizowali, skupili się wyłącznie na jakiejś dziedzinie nauki. Jednak Ryan łamie ten schemat i stwierdza, że w biznesie warto angażować się w wiele rzeczy jednocześnie, aby jak najbardziej korzystać z okazji do zarabiania.

 Jeśli chcecie poznać inne wskazówki, jak stać się skutecznym sprzedawcą, to odsyłam Was do książki „Sprzedawaj jak Serhant”.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium