Najdroższe miejsce na świecie

0
Najdroższe miejsce na świecie


Czy wiecie jaki miejsce jest najdroższym miejscem na świecie?

Ja w pierwszej kolejności typowałem centrum Nowego Jorku, Londynu, Szanghaju. Poźniej pojawiły mi się w głowie pomysły w stylu miejsc po których będą biegły kiedyś autostrady itd.

Najdroższym miejscem wg. Todda Henry jak i Marcina Osmana ;) są... cmentarze. Szok! Niedowierzanie? :)

Cmentarz to miejsce, w którym na zawsze zostały pogrzebane pomysły, idee, niezwykłe talenty tylko dlatego, że ich posiadacz nie zdążył, nie chciał, nie wiedział jak przekazać je dalej, po to aby żyły dłużej niż on sam. Długo głowiliśmy się nad tym jaki polski tytuł nadać książce Todda i finalnie zostawiliśmy "Die empty - życie na 100%". W dniu dzisiejszym nasze oczy zwrócone są na groby pełne palących się zniczy. A co by było gdyby stojąc dzisiaj na cmentarzu, czując woń jesiennych liści i palących się zniczy zadać sobie pytanie co zrobić aby... umrzeć pustym. W całej tej idei chodzi o to aby być płodnym twórcą, skutecznym przedsiębiorcą, zrealizowanym artystą itd.

To w jaki sposób robimy biznes teraz zmieniło się diametralnie w przeciągu ostatnich lat. Teraz nie wygrywa ten kto ma informację, bo google załatwił ten problem całkiem skutecznie, ale ten kto ma społeczność i umiejętność dania swojej społeczności maksymalnej wartości.

- jeśli mam pomysł, a nie mam go jak wdrożyć bo jestem zasypany aktualnymi projektami to przekazuję go dalej.

- jeśli mam klienta, którego nie jestem w stanie przyjąć to... przekazuję go zaufanemu... konkurentowi.

- jeśli znam dwie osoby, które wiem że mogły by razem coś fajnego zdziałać to... łączę je ze sobą.

Nie zatrzymuję na swoim dysku żadnego video z moich szkoleń czy wystąpień, tylko upubliczniam je dalej aby były ono początkiem/katalizatorem dla kogoś kto akurat je ogląda. Każdego dnia zadaję sobie też pytanie, co mogę zrobić aby jeszcze lepiej/szybciej moje pomysły żyły... znacznie dłużej niż ja sam.

Czy ma to dla Ciebie sens? Jeśli tak to udostępnij proszę tego posta dalej. Może ktoś z Twoich znajomych potrzebuje właśnie jego aby ruszyć do przodu w swojej kreatywnej twórczości! :)

ps.
a jeśli chcesz jeszcze mocniej zagłębić się w tą myśl, to oczywiście z pomocą spieszy Ci sam Todd i jego książka "Die empty - życie na 100%"


Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium