Jak oszczędzić mnóstwo pieniędzy na Wielkanoc?

0
Jak oszczędzić mnóstwo pieniędzy na Wielkanoc?

Idą Święta Wielkanocne. W sklepach pojawiają się kurczaczki, zajączki, jajeczka. Jedyne, co musimy zrobić, to NIE KUPOWAĆ WIELKANOCNEGO CHŁAMU. To naprawdę nie jest najważniejsze na świątecznym stole.

Ale to kosztuje tylko 5 zł!

Szkoda każdej złotówki na kolejną ozdobę, która przez resztę roku będzie schowana w pudełku i stanie się typową “kurzochwytką”. Poza tym, często nabieramy się na niską cenę i kupujemy kilka takich przedmiotów, bo przecież SĄ TANIE. I w ten sposób, zanim się obejrzymy, wydajemy dobre kilkadziesiąt/kilkaset złotych!

Kiedy bardzo zależy nam na pisankach, koszyczkach, stroikach itd., lepiej zróbmy je sami. Spędzimy przy tym wartościowy czas z rodziną i nawet jeśli stworzymy coś tandetnego, to będzie to nasza osobista tandeta, a nie plastikowa podróbka z galerii handlowej. :)

Nie przyjmujemy kiczu!

Ogłośmy wśród naszych bliskich, że nie chcemy w tym roku dostać żadnej świątecznej ozdoby (dzięki temu, ich wydatki także będą mniejsze i tym samym zminimalizujemy koszty oprawy wielkanocnej). A jeśli już nam taką ozdobę podarują, to lepiej niech mają na nią paragon, bo czym prędzej ją zwrócimy (i przy okazji na tym zarobimy)!

Komu króliczka?

A sposobem na dość łatwe zdobycie pieniędzy przy okazji Wielkanocy, jest sprzedanie świątecznej tandety, która zalega w naszych domach. Zróbmy przegląd ozdób i pozbądźmy się niepotrzebnych rzeczy. Chętnych na nich z pewnością nie zabraknie! Kiedy inni będą cieszyć się z nowych zakupów, my będziemy zadowoleni, że na tym zarobiliśmy.

Jak podnieść jakość relacji na święta?

Oprócz pieniędzy, możemy zaoszczędzić również swój czas i nerwy. Stwórzmy listę osób, u których byliśmy w zeszłym roku na święta. Przy każdej z nich napiszmy: “lubię/nie lubię”. Tych, których nie darzymy sympatią, skreślmy z tej listy i po prostu do nich nie jedźmy. Kiedy nie przepadamy za ciocią Franią, nie zmuszajmy się do odwiedzin jej. Spotykajmy się z BLISKIMI, a nie spokrewnionymi.

Każde święta (Boże Narodzenie, Walentynki czy Wielkanoc) sprzyjają bezsensownemu wydawaniu pieniędzy. Dlatego bądźmy mądrzejsi i odporni na kupowanie chłamu. Skupmy się za to na budowaniu relacji z innymi ludźmi.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium