Zarządzanie czasem - książki, które usprawnią organizację Twojego czasu

0
Zarządzanie czasem - książki, które usprawnią organizację Twojego czasu

Nasze życie bywa pełne paradoksów. Choć coraz więcej rzeczy możemy załatwić bez wychodzenia z domu, a telefony z urządzeń do rozmów stały się mobilnymi centrami dowodzenia, wielu z nas cierpi na brak czasu. A to powoduje nie tylko zmęczenie, ale i frustrację prowadzącą do poważniejszych problemów.

Wyjątkowo ważne staje się więc odpowiednie zarządzanie czasem. Książki na ten temat mogą być drogą, która doprowadzi nas do spektakularnych zmian. Lepsza organizacja zajęć i obowiązków to więcej wolnego czasu, który możemy przeznaczyć na odpoczynek i kontakty międzyludzkie. Wybraliśmy więc książki o zarządzaniu czasem, które każdy powinien przeczytać!

“Zjedz tę żabę”: zarządzanie czasem - książki, które podnoszą wydajność pracy

zarządzanie czasem książki Briana Tracy'ego "Zjedz tę żabę"

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/zjedz-te-zabe-wydanie-iii-rozszerzone-brian-tracy 

Brian Tracy to guru mówców, specjalistów od szkoleń dotyczących rozwoju osobistego, a także technik sprzedażowych. Taka osoba musi dobrze dysponować własnym czasem. I to m.in. tego problemu dotyka książka “Zjedz tę żabę”.

Tracy przygotował 21 metod, które pomogą uporać się z największą żabą, czyli najważniejszymi zadaniami. Często boimy się je podjąć i odkładamy na później. Autor pokazuje, jak podnieść wydajność pracy i nie bać się takich wyzwań. Ta pozycja to bowiem nie tylko publikacja o biznesie, ale i książka o organizacji czasu. Z nią będzie Ci łatwiej o sukces w pracy.

“Nadgodziny są do bani!”: przykład książki o zarządzaniu czasem, z którą oszczędzisz sporo energii

książki o zarządzaniu czasem - "Nadgodziny są do bani"

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/pl/p/Nadgodziny-sa-do-bani-Cali-Ressler%2C-Jody-Thompson-/621

Lubisz nadgodziny? Cali Ressler i Jody Thompson również ich nie cierpią. Co jeszcze ważniejsze, autorzy tej książki o organizacji czasu w pracy przekonują, że dodatkowe chwile spędzane na firmowych obowiązkach wcale nie są Ci potrzebne. I to bez względu na to, czy jesteś prezesem przedsiębiorstwa, czy pracownikiem niższego szczebla.

By w nowoczesny sposób traktować zarządzanie czasem, książki takie jak ta wysuwają często rewolucyjne i radykalne rozwiązania. W tej publikacji jest nim system ROWE. To specjalne środowisko pracy, które koncentruje się jedynie na wynikach. Kiedy stworzymy sobie takie warunki do pracy, będziemy mogli ją wykonywać w dogodnym dla siebie terminie. Brzmi intrygująco? Takie książki o zarządzaniu czasem wciągają najbardziej!

“13 Nawyków Ludzi Sukcesu. Wyznaczaj czas na indywidualne myślenie i rozwój”: nie ma sukcesów bez czasu dla siebie

książka o organizacji czasu - "Trzynaście nawyków ludzi sukcesu" Fryderyka Karzełka

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/13-nawykow-ludzi-sukcesu-tom-viii-wyznaczaj-czas-na-indywidualne-myslenie-i-rozwoj-f-karzelek

Na czym polega zarządzanie czasem? Książki Fryderyka Karzełka przekonują, że w dużej mierze na wyrabianiu w sobie odpowiednich nawyków. W tomie ósmym autor przekonuje, że drogą do sukcesu jest nie tylko odpowiednia organizacja pracy, ale i czas na indywidualny rozwój.

Na co dzień często o tym zapominamy. Tymczasem zatopienie się w codziennych obowiązkach nie zawsze przynosi pozytywne efekty. Czas postawić na rozwój osobisty i wyznaczyć przestrzeń na myślenie wolne od codziennej zawieruchy. Karzełek opisuje, dlaczego ten nawyk jest tak ważny. Oferuje jednak coś więcej - jego publikacja to przykład książki o organizacji czasu z praktycznymi wskazówkami. Dzięki nim wyrobimy w sobie ten ważny nawyk.

“Metoda Bullet Journal”: jak zarządzać czasem? Książka o porządkowaniu myśli

zarządzanie czasem książki - "Metoda Bullet Journal"

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/metoda-bullet-journal-ryder-carroll

Drogi do zorganizowania naszego czasu na nowo mogą być różne. Wśród nich z pewnością wyróżnia się nowatorskie podejście Rydera Carrolla. Jego Metoda Bullet Journal stała się tak popularna, że publikacja z jej opisem została prawdziwym bestsellerem. Wszystko dlatego, że autor pokazuje, jak zarządzać własnymi myślami.

Nazywa to sztuką świadomego życia. Wie, o czym pisze: sam przez lata zmagał się z zaburzeniami koncentracji. Bullet Journal to rodzaj notatnika, który może mieć jednak dużo większy wpływ na nasze życie niż zwykły zeszyt. Pozwoli stworzyć model działania, które zorganizuje teraźniejszość i zaplanuje przyszłość. Właśnie o tym jest ta książka. Zarządzanie czasem z wykorzystaniem notesu może dać lepsze efekty niż myślisz!

Lepsze zarządzanie czasem i ludźmi

Cztery opisane powyżej tytuły powinien poznać każdy, komu doskwierają problemy z brakami czasu. Więcej podobnych publikacji czeka na Ciebie na https://www.osmpower.pl/ksiazki-zarzadzanie. Znajdziesz tam jednak również tytuły o zarządzaniu firmą czy ludźmi. Ale nawet w takich przypadkach nic nie zdziałasz, jeśli wcześniej nie uporządkujesz własnej głowy i działań. Sięgnij więc po te publikacje jeszcze dziś.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium