Nie zatrudniaj agencji marketingowych! 0
Nie zatrudniaj agencji marketingowych!

Kiedy zaczynasz działać w biznesie jako mały lub średni przedsiębiorca, najpierw skup się na sprzedaży swoich produktów i usług, a nie na marketingu. Zajmij się w nim w drugiej kolejności. Tylko niech Ci nie przyjdzie do głowy, żeby zatrudnić do tego agencję marketingową! 

Dlaczego ludzie zgłaszają się do agencji reklamowych?

...bo uważają, że ktoś inny wie lepiej niż oni, w jaki sposób zachęcić klientów do kupowania. Chcą wydelegować to zadanie specjalistom. Często twierdzą też, że nie mają czasu obmyślać strategii sprzedaży. Ja myślę zupełnie inaczej. Jako szef OSMPower właśnie tym się zajmuję!

Dlaczego content marketing działa?

Niech jednym z priorytetów stanie się tworzenie treści dla Twoich odbiorców. Bo kto wie najlepiej, jak działa Twoja firma i w jaki sposób powinna być postrzegana?

Do swoich codziennych obowiązków dołącz na przykład nagrywanie eksperckich video, pisanie artykułów i postów. Dzięki temu Twoi klienci poczują, że to, co czytają, oglądają i słuchają jest autentyczne, a nie wygenerowane przez osoby spoza firmy. Tym samym będziesz budował swoją markę osobistą.

Kiedy w OSMPower skorzystaliśmy z usług agencji marketingowej?

Byliśmy na kilkudniowych szkoleniach dedykowanym naszej firmie, na których uczyliśmy się jak używać Facebook Ads. Korzystaliśmy też z usługi agencji SEO, która pomogła nam ustawić AdWordsy. W każdym przypadku były to jednorazowe konsultacje.

Dlaczego warto działać samemu?

Często mówię o tym, że delegowanie zadań jest dobre. I tak właśnie jest. Jednak gdy mowa o marketingu, lepiej wziąć sprawy w swoje ręce!

Jeżeli używasz agencji, tracisz cenne kompetencje i doświadczenie. Kiedyś chciałem zatrudnić firmę, która zajmie się wysyłaniem newsletterów. Jednak stwierdziłem, że sam będę pisał takie wiadomości do mojej społeczności, jakie sam chciałbym dostawać. Zacząłem używać ActiveCampaign i od tamtej pory sam wysyłam newslettery. Na początku popełniałem mnóstwo błędów, ale za każdym razem poprawiałem jedną rzecz moje maile są coraz lepsze. To działanie dało mi wartościową umiejętność.

Poza tym dla agencji marketingowej będziesz jednym z wielu klientów. Nie poświęcą Ci więc 100% swojego czasu, co jest zrozumiałe. 

Nie wszystkie strategie marketingowe muszą zadziałać w Twoim biznesie, więc sam musisz zdecydować, które z nich wdrożyć. 100 skutecznych sposobów na sprzedaż i marketing znajdziesz w książce "Sprzedawaj więcej”.

Czytaj i działaj!

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium