Co czyta... autorka książki „Recepta na sukces w biznesie beauty”– Klaudia Krabes-Czarnacka?

0
"Co czyta... autorka książki "Recepta na sukces w biznesie beauty" - Klaudia Krabes - Czarnacka?

Co czyta... autorka książki „Recepta na sukces w biznesie beauty”  Klaudia Krabes-Czarnacka?

 

Klaudia Krabes-Czarnacka certyfikowany trener biznesu. Jej pasją była, jest i będzie sprzedaż! Pasja to coś co ją napędza i budzi duże pokłady kreatywności i energii. Sprzedaje od 20 lat, przeszła przez wszystkie etapy rozwoju; od konsultanta sprzedaży bezpośredniej, dyrektora sieci sprzedaży bezpośredniej, przedstawiciela handlowego, doradcę ds. leasingu, koordynatora rynku medycznego, aż po eksperta ds. leasingu zawierającego kontrakty na 40mln rocznie. Ostatnie 8 lat pomagała sfinansować inwestycje w branży beauty. Jej klientami byli właściciele klinik medycznych i salonów kosmetycznych. Poznała problemy branży od podszewki. Autorka książki „Recepta na sukces w biznesie beauty”.

 

1. Jaki rodzaj książek czytasz najczęściej?

Zwykle czytam książki związane ze sprzedażą, 20 lat sprzedaję i 20 lat uczę się o sprzedaży, i mam wrażenie, że za każdym razem odkrywam coś zupełnie innego i podkreślam inne zdania. Uważam, że wrogiem każdego sprzedawcy nie jest konkurencyjny produkt, usługa czy konkurencyjny sprzedawca, ale naszym największym wrogiem jest RUTYNA. Wpadamy w rutynowe działania szybciej, niż myślimy, dlatego bardzo ważny jest rozwój, więc czytam i słucham o sprzedaży praktycznie codziennie.

2. Co aktualnie czytasz? 

Aktualnie czytam ostatnio nabyte nowości „Atomowe Nawyki” James Clear i „Jednominutowy Milioner” polecam te pozycje każdemu!

3. Papier, e-book czy audio – ulubiona forma.

W domu absolutnie papier, w samochodzie audio.

4. Czytasz na ilość czy na jakość? 

Czytam na pewno na jakość, nie na ilość.

5. Książki  gromadzisz, kolekcjonujesz, przekazujesz, wszystko Ci jedno, co się z nimi stanie?

Książki z wiedzą, z kategorii rozwój osobisty, sprzedaż gromadzę i mam je na widoku. Książki z kategorii wypoczynkowej, które połykam na raz, wypożyczam z biblioteki, od znajomych albo kupuję na lotnisku i zostawiam w hotelu dla kolejnych wczasowiczów.

6. Czy utrwalasz sobie jakoś materiał z książek? Powtórki, notatki? 

Czasem robię notatki, jeśli chcę wykorzystać dany przykład, zdanie np. podczas szkolenia, które prowadzę i zależy mi, żeby o tym pamiętać. Najczęściej jednak piszę po książkach. Moje książki w środku są całe popisane, kiedy są czyste, znaczy, że w książce nic ciekawego dla mnie nie ma i wtedy do takiej książki wracam na końcu.

7. i 8. Książka, która wywarła na Tobie ogromne wrażenie. Książka, która zmieniła Twoje życie. 

Nie ma takiej książki, która wywarła na mnie spektakularne wrażenie albo zmieniła moje życie, ale jest książka, do której zawsze wracam. Jest to książka, która stawia mnie do tzw. pionu, porządku i jest to „SELL OR BE SOLD jak utorować sobie drogę w biznesie i życiu” Grant Cardone.

9. Wymień trzech ulubionych autorów.

Grant Cardone, R. Mróz, Jo Nesbø, H. Coben.

10. Co skłoniło Cię do napisania książki?

Od 2012 roku pomagam branży beauty w finansowaniu zakupu maszyn i urządzeń do gabinetów beauty. Zauważyłam, że bardzo dużo moich klientów koncentruję się przede wszystkim na tym, żeby zapewnić swoim klientom nowoczesne technologie i nowości. Zapominają o swoim interesie. Właściciele salonów beauty rzadko liczą zysk z inwestycji i rzadko kiedy analizują swoje działania pod kątem rentowności. Dlatego postanowiłam napisać książkę, która pokazuje, jak liczyć, co liczyć, kiedy liczyć, jak sprzedawać, na co zwrócić uwagę budując markę osobistą, jak przygotować skuteczne promocje. Po roku od premiery, na podstawie opinii czytelników, mogę powiedzieć, że cel został osiągnięty :) Osoby, które kupiły książkę, rozwiązują zadania, liczą zgodnie z moimi wskazówkami, w końcu wiedzą, kiedy zarabiają, a kiedy tracą.

 

Pewnie czekasz na więcej? Koniecznie śledź naszego bloga!

 

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium