Co czyta... ilustratorka – Gosia Zimniak?

0
Co czyta ilustratorka - Gosia Zimniak?

Co czyta... ilustratorka – Gosia Zimniak?

 

Gosia Zimniak – ilustratorka, freelancerka. Współpracuje z wydawnictwami oraz z klientami biznesowymi, dla których tworzy ilustracje do książek eksperckich, mediów społecznościowych lub na strony internetowe. Ma charakterystyczny, ekspresyjny styl rysowania oraz głowę pełną pomysłów na ukazanie różnych idei i treści. Autorka portretu Esther Wojcicki na okładce książki „Jak wychować ludzi sukcesu?”. Spotkasz ją na Instagramie, gdzie dzieli się swoją twórczością, kulisami działalności oraz miłością do kawy. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci.

 

1. Jaki rodzaj książek czytasz najczęściej?

Uwielbiam czytać i czytam książki różnego rodzaju: powieści, książki rozwojowe, biznesowe, biografie. Także książki poruszające tematy, które mnie ciekawią – o modzie, sztuce oraz te związane z moją dziedziną zawodową, czyli o ilustrowaniu i projektowaniu.

2. Co aktualnie czytasz?

„Gdzie śpiewają raki” Delii Owens.

3. Papier, e-book czy audio – ulubiona forma.

Zdecydowanie papier. W ogóle uwielbiam kontakt z tradycyjną książką – dotyk papieru, zapach druku… Czytanie takiej książki to dla mnie czysta przyjemność. Co prawda e-booki też się sprawdzają w niektórych sytuacjach np. na wyjeździe. Muszę przyznać, że audiobooków jeszcze nie słuchałam. Trochę obawiam się tego, że nie będę umiała skupić się, słuchając, bo jestem wzrokowcem. Muszę kiedyś spróbować i się przekonać.

4. Czytasz na ilość czy na jakość?

Zdecydowanie na jakość. Świadczy o tym chociażby fakt, że jak mnie książka nie porywa, bez skrupułów porzucam jej czytanie.  

5. Książki  gromadzisz, kolekcjonujesz, przekazujesz, wszystko Ci jedno, co się z nimi stanie?

Chyba wszystko po trochu. Bardzo lubię mieć na własność książki, które mi się spodobały. W mojej biblioteczce są pokaźne kolekcje konkretnych autorów. Do ulubionych książek rozwojowych wracam bardzo często (wychodzę z założenia, że na różnych etapach życia możemy z danej książki zaczerpnąć coś innego). Książki, które kupiłam i nie chcę ich zatrzymać, zazwyczaj odsprzedaję lub przekazuję do biblioteki.

6. Czy utrwalasz sobie jakoś materiał z książek? Powtórki, notatki?

Robię sobie notatki. Staram się jednak, żeby nie było to tylko przepisywanie danych fragmentów, ale od razu również wypisywanie pomysłów i sposobów, jak daną wiedzę wykorzystam w swoim życiu lub działalności.

7. Książka, która wywarła na Tobie ogromne wrażenie.

Ostatnio „Rozmowy z przyjaciółmi”, Sally Rooney, zresztą wcześniej książka „Normalni ludzie” tej autorki też mi się bardzo spodobała. Czekam na jej trzecią powieść.

Duże wrażenie wywarła na mnie też książka Marie Forleo „Wszystko da się ogarnąć”. Co prawda spodziewałam się po niej motywacyjnego kopa, ale dodatkowo zaskoczyła mnie bardzo praktycznymi, konkretnymi poradami i ćwiczeniami rozwojowymi.

8. Książka, która zmieniła Twoje życie.

Zdecydowanie był to „Esencjalista. Mniej, ale lepiej” Grega McKeowna. Bardzo trafiła do mnie idea esencjalizmu i zainspirowała m.in. do tego, aby stopniowo zawężać ofertę mojej działalności, skupić się wyłącznie na tworzeniu ilustracji i rysunków.

9. Wymień trzech ulubionych autorów.

Hmm, ciężki wybór, bo lubię wielu. Ostatnio jest to rzeczywiście wspomniana wcześniej Sally Rooney, poza tym Margaret Atwood, Elena Ferrante, a z tematów rozwojowych Steven Pressfield. W jego książkach artyści mogą znaleźć motywację do odważnego działania.

 

Pewnie czekasz na więcej? Koniecznie śledź naszego bloga!

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium