Jak radzić sobie ze stresem? 4 książki o stresie

0
Jak radzić sobie ze stresem? 4 książki o stresie

Jesteś podenerwowany, nie potrafisz się skupić, a może masz zbyt wysokie ciśnienie i czujesz uderzenia gorąca? Takie przypadłości, a także wiele innych, mogą być konsekwencją nadmiernego stresu. To czytelny znak, że przestajesz dawać sobie z nim radę.

Źródło stresu nie zawsze da się wyeliminować. Ale można znaleźć własny sposób na radzenie sobie ze stresem. Książka może być jednym z nich. Nie chodzi jednak o relaksacyjną lekturę, a publikacje, które pomogą w zapanowaniu nad własnym organizmem. Wybraliśmy 4 książki o stresie, które warto przeczytać!

Czym jest stres i co go wywołuje?

Warto jednak uzmysłowić sobie, czym tak naprawdę jest stres. To nie tyle nerwy, co reakcja organizmu na niecodzienne wydarzenia - takie, które zaburzają jego równowagę. Nazywamy je stresorami. Ich źródła mogą być bardzo różne - od hałasu po problemy rodzinne.

Słabsze, codzienne stresory są mniej groźne, choć w dłuższej perspektywie mogą przyczynić się do poważnych problemów. Badacze wyróżniają także stresory poważne, które są efektem dużych zmian. Ekstremalny stres wywołują z kolei stresory katastrofalne, związane z zagrożeniem bezpieczeństwa i życia.

Jak radzić sobie ze stresem? Książka o ludzkiej wytrzymałości

Stres pojawia się często w sytuacjach, które wydają się nam powyżej progu naszej wytrzymałości. Sposobem na ograniczenie tych destrukcyjnych wpływów będzie więc przesunięcie jej granic. O tym właśnie opowiada książka “Klin” Scotta Carneya.

Książki o stresie - Klin - Scott Carney

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/klin-scott-carney

 

Jej autor nauczył się kontroli nad reakcjami organizmu w krytycznych punktach, gdy oprócz stresu organizm uruchamia pewne funkcje biologiczne i fizjologiczne. Tą metodą jest właśnie tytułowy klin. Dzięki niej możemy poznać, na co naprawdę nas stać. Jeśli ją opanujesz, stres nie będzie Cię już paraliżował. Jak radzić sobie ze stresem? Książki takie jak ta przygotowują gotową receptę.

Książki o stresie, po które warto sięgnąć

Książki o stresie nie muszą podchodzić do tego zagadnienia w konwencjonalny sposób. A może nawet nie powinny? “Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie” Marcina Osmana to pozycja, która pomoże zniwelować jedno z największych źródeł stresu - strach przed porażką. 

Książki o stresie w biznesie - Jak radzić sobie z porażką - Marcin Osman

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/jak-radzic-sobie-z-porazka

 

Ta książka biznesowa pomoże zachować wiarę w siebie nawet w trudnej sytuacji. Bez względu na to, czy masz problemy finansowe, czy osobiste, porady Osmana pozwolą Ci zachować trzeźwość myślenia i znaleźć receptę na wyjście z tarapatów. A wtedy stres nie będzie Cię paraliżował, tylko motywował. 

Książki o stresie na współczesne czasy

Jak wspomnieliśmy, do stresorów można zaliczyć codzienne sytuacje. Z ich wpływu na naszą świadomość często nie zdajemy sobie sprawy. Tak jest z nowymi technologiami. Choć ułatwiają życie, z czasem niepostrzeżenie stają się źródłem lęku i frustracji.

By to zmienić, warto zajrzeć do książki. Jak radzić sobie ze stresem - m.in. o tym opowiada Anders Hansen w książce “Wyloguj swój mózg. Jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii”. Ten szwedzki psychiatra wprost wskazuje, co zrobić, by uniknąć stresu związanego z byciem online przez całą dobę. Warto skorzystać z tych porad.

Najlepsza książka o stresie - Wyloguj swój mózg - Anders Hansen

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/pl/p/Wyloguj-swoj-mozg.-Jak-zadbac-o-swoj-mozg-w-dobie-nowych-technologii-Anders-Hansen/757

 

Najlepsza książka o stresie - uniknij problemów ze zdrowiem

Stres może powodować poważne konsekwencje zdrowotne. Mimo że pozornie nie dotyczy naszego ciała, to jednak przeciążenie nim umysłu z czasem da się we znaki naszemu sercu, płucom, a może innym narządom. Ten problem dostrzegają również książki o stresie.

Książki o stresie - Chorzy ze stresu - Ewa Kempisty-Jeznach

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/chorzy-ze-stresu-problemy-psychosomatyczne-ewa-kempisty-jeznach

 

W uporządkowany sposób do tego zagadnienia zabrała się Ewa Kempisty-Jeznach. tak powstała jej książka - jak radzić sobie ze stresem radzi w publikacji “Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne”. Autorka pomaga lepiej kontrolować umysł i zdać sobie sprawę z choroby wyzwań, która jest jedną z głównych współczesnych przypadłości. Dzięki niej nie przegapisz pierwszych sygnałów, że dzieje się z Tobą coś niedobrego.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium