Książka dla managera – 5 najlepszych propozycji

0
Książka dla managera – 5 najlepszych propozycji

Bycie managerem to niełatwe zadanie. Zarządzanie zespołem można wręcz uznać za niebywale ciężką pracę. Przez to lider musi mieć wiele cech i umiejętności, dzięki którym czuwanie nad pracownikami oraz kontrolowanie postępów stanie się o wiele skuteczniejsze. 

Nie da się oczywiście ukryć, że studia czy kursy to najczęściej podstawa, jeśli chodzi o zarządzanie. Książki są jednak w stanie równie skutecznie przygotować Cię do pracy na takim stanowisku czy zwiększyć Twoje dotychczasowe kompetencje. Jeśli właśnie na tym Ci zależy, ten artykuł zdecydowanie jest dla Ciebie. 

Pokażemy w nim, jaka dokładnie książka dla managera będzie godna polecenia. Ba, przedstawimy nawet szczegółowo aż 5 takich tytułów, a dodatkowo także i listę kilku innych ciekawych pozycji. Gotowy na rozwój swoich kompetencji? Zaczynajmy!

Książka dla managera – tytuły, dzięki którym zwiększysz swoje kompetencje

Jakie umiejętności powinien ciągle rozwijać każdy menedżer? Literatura, którą teraz Ci przedstawimy, to propozycje odpowiadające rzeczowo na to niezwykle ważne pytanie. Przed Tobą zatem lista 5 pozycji będącym must have dla każdego lidera zespołu.

1. „Prosto z mostu. Czyżbym wyraził się zbyt subtelnie?” – Sam Zell

"Prosto z mostu" - Sam Zell

Książkę „Prosto z mostu. Czyżbym wyraził się zbyt subtelnie?” kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/prosto-z-mostu-czyzbym-wyrazil-sie-zbyt-subtelnie-sam-zell

Czy dobry manager powinien być subtelny i kurtuazyjny? Według Sama Zella – zdecydowanie nie! I oczywiście nie chodzi przy tym o to, aby zatracić kulturę osobistą, ale wyszlifować w sobie pewną umiejętność. Jaką? Przekazywania informacji i komunikatów w sposób dosadny, bez zbędnego owijania w bawełnę. Czuwając nad sztabem ludzi, trzeba być po prostu konkretnym, rzeczowym i wyrazistym. To coś, co zdecydowanie ułatwi codzienne biznesowe funkcjonowanie. 

Jak jednak wypracować w sobie taką umiejętność? Sam Zell w książce „Prosto z mostu. Czyżbym wyraził się zbyt subtelnie?” pokazuje, jak to zrobić. W swój oryginalny i nieszablonowy sposób, będąc przy tym dosadnym i szczerym do bólu, podpowiada, jak stworzyć zespół niekonwencjonalnymi metodami. Jest to jednak także przy okazji świetny poradnik dla każdego przedsiębiorcy, pozwalający dostrzec okazje tam, gdzie nikt się tego nie spodziewa. Dla wszystkich ludzi biznesu jest to prawdziwy must have!

2. „Zostań Drapieżnikiem” – Rafał Mazur, Marcin Osman

"Zostań drapieżnikiem" - Rafał Mazur, Marcin Osman

Książkę „Zostań Drapieżnikiem” kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/zostan-drapieznikiem-rafal-mazur-marcin-osman

Aby dobrze zarządzać całym zespołem, zawsze trzeba najpierw zacząć od siebie i dążyć do własnego samorozwoju. Kluczowe jest to, aby mieć w sobie ogrom pewności siebie, motywacji, pasji oraz uporu. Trzeba wiedzieć, jak się podnieść po porażce, wyjść ze swojej strefy komfortu i przełamać strach. Najprościej mówiąc, warto być drapieżnikiem. Wtedy zespół będzie w stanie postrzegać swojego lidera jako autorytet. 

I właśnie o tym, jak zdobywać w życiu to, czego się chce, opowiada publikacja Rafała Mazura i Marcina Osmana „Zostań Drapieżnikiem”. To książka dla managera, dzięki której zrozumiesz, co dokładnie blokuje ludzi do podjęcia działania i realizacji określonych celów. Będzie świetną okazją, aby popracować nad samym sobą, a następnie móc sprawnie zarządzać zespołem, wiedząc, jak go motywować i jak budować relacje. 

Co ciekawe, jest to niekonwencjonalna książka, której nie musisz czytać od deski do deski czy po kolei rozdziałami. Możesz skakać po różnych zagadnieniach w zależności od swoich aktualnych potrzeb. Każdy z pewnością znajdzie w niej coś dla siebie! 

3. „Angażujący lider. Angażuj, żebyś nie musiał motywować” – E. Błaszczak, P. Kolmas, S. Błaszczak

"Angażujący lider"

Książkę „Angażujący lider. Angażuj, żebyś nie musiał motywować” kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/pl/p/Angazujacy-lider.-Angazuj%2C-zebys-nie-musial-motywowac-E.-Blaszczak%2C-P.-Kolmas%2C-S.-Blaszczak/225

Bez zaangażowanego zespołu nie można liczyć na powodzenie w biznesie. Każdą firmę tworzą przecież ludzie. Ludzie, od których zależy jej sukces. Kluczowe jest więc to, aby zbudować zespół lojalny, oddany oraz odpowiedzialny. Taki, który dąży do ściśle określonych celów, na których po prostu mu zależy. A żeby tak się stało, lider musi stworzyć zaangażowaną ekipę, która będzie czuła, że to od nich zależy powodzenie całego przedsiębiorstwa.

W znalezieniu odpowiedzi na pytanie, jak prawidłowo angażować pracowników, z pewnością pomogą Ci książki dla menedżerów. Jedną z najważniejszych będzie zdecydowanie „Angażujący lider. Angażuj, żebyś nie musiał motywować” autorstwa Ewy Błaszczak, Piotra Kolmasa i Sławomira Błaszczaka. To poradnik, z którego dowiesz się, jak stać się lepszym przywódcą, jak wraz z całym zespołem koncentrować się na budowaniu biznesu oraz jak rozmawiać ze swoim teamem, aby wzbudzać w nim odpowiedzialność, lojalność i gotowość do podejmowania wyzwań. Nie przegap tej lektury, jeśli chcesz stworzyć najlepszy zespół. 

4. „Język przywództwa” – L. David Marquet

"Język przywództwa" - L. David Marquet

Książkę „Język przywództwa” kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/jezyk-przywodztwa-l.david-marquet

Wspominaliśmy już o tym, że odpowiednia komunikacja to klucz do sukcesu. Nie ma się więc czemu dziwić, że książki dla menedżerów to niezwykle często poradniki na temat tego, jak porozumiewać się ze swoim zespołem. Jedną z nich jest „Język przywództwa”. L. David Marquet, bazując na swoim doświadczeniu, pokazuje innowacyjne spojrzenie na komunikację interpersonalną. A kto, jak nie dowódca okrętu podwodnego amerykańskiej marynarki wojennej, zna się na tym najlepiej? 

Z jego pomocą dowiesz się, jak posługiwać się językiem pełnym kreatywności, ale też współpracy i zaangażowania. Masz w ten sposób szansę na lepszą komunikację ze swoim zespołem oraz na stworzenie efektywnego biznesu osiągającego coraz to lepsze wyniki. Przy okazji L. David Marquet zdradzi Ci m.in. jak kontrolować czas czy jakie są najlepsze techniki umożliwiające prężny rozwój firmy. 

5. „Efektywne zarządzanie rozwojem pracowników w firmie” – Małgorzata Mitoraj-Jaroszek

"Efektywne zarządzanie rozwojem pracowników w firmie"

Książkę „Efektywne zarządzanie rozwojem pracowników w firmie” kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/efektywne-zarzadzanie-rozwojem-pracownikow-w-firmie-malgorzata-mitoraj-jaroszek

Wielu managerom wydaje się, że kluczem do sukcesu jest zatrudnienie wykwalifikowanych specjalistów. Trzeba jednak pamiętać, że jest to dopiero początek. Zadaniem lidera jest stworzenie z każdej z tych indywidualności zgranego zespołu. Takiego, który będzie realizować wszelkie strategiczne cele przedsiębiorstwa. 

Aby tak się stało, należy skonfrontować oczekiwania teamu z oczekiwaniami przełożonych, a następnie zadbać o odpowiedni rozwój pracowników, przygotowując adekwatne szkolenia. Należy bowiem cały czas pamiętać, że zespół nie może stać w miejscu. Trzeba cały czas szlifować umiejętności i podnosić kompetencje każdej jednostki. Tylko wtedy biznes ma szansę na sukces. 

I o tym właśnie jest książka dla managera „Efektywne zarządzanie rozwojem pracowników w firmie” autorstwa Małgorzaty Mitoraj-Jaroszek. Z jej pomocą dowiesz się, jak stworzyć zgrany zespół, który będzie każdego dnia uczyć się czegoś nowego. To obowiązkowa lektura dla każdego, komu zależy na ciągłym rozwoju przedsiębiorstwa. 

Jakie jeszcze książki dla menedżerów będą godne polecenia?

Oczywiście wyżej przedstawione książki dla menedżera to jedynie kilka wybranych pozycji. Lista publikacji, o których warto pamiętać, będąc liderem zespołu, jest zdecydowanie dłuższa. W asortymencie OSMPower znajdziesz jeszcze inne godne polecenia tytuły. Jakie? Przede wszystkim będzie to:

  • „Odwaga w przywództwie” – Brene Brown – książka pokazująca cztery kompetencje, które powinien mieć opanowane do perfekcji każdy odważny i autentyczny lider,
  • „Zasady skutecznego przywództwa” – Stephen R. Covey – poradnik na temat tego, jakie cechy powinien mieć manager i jak wykorzystywać cały swój potencjał w kierowaniu zespołem,
  • „Problem Solving jest dla ludzi. Skuteczne rozwiązywanie problemów w każdym biznesie” – Krzysztof Dobrowolski – publikacja pokazująca, jak zidentyfikować problem, a następnie zapobiec pojawieniu się go w przyszłości,
  • „Leadershift. Przemiana przywództwa” – John C. Maxwell – książka pokazująca, jak być liderem przyszłości i jak dopasowywać się do ciągle zachodzących w biznesie zmian,
  • „Bądź liderem!” – John C. Maxwell – poradnik ukazujący, czym jest prawdziwe przywództwo i jakie są jego cechy,
  • „Pięć Dysfunkcji Pracy Zespołowej” – Patrick Lencioni – opowieść o fascynującym i złożonym świecie zespołów ludzkich,
  • „Liderzy jedzą na końcu” – Simon Sinek – publikacja pokazująca, że w liderach często budzą się pewne biologiczne instynkty, 
  • „Równowaga przywództwa” – Jocko Willink, Leif Babin – poradnik uczący, jak znaleźć balans między przeciwstawnymi siłami i stać się zwycięzcą. 

Jeśli jesteś managerem lub chcesz stać się liderem zespołu, każda z wyżej wymienionych lektur z pewnością zwiększy Twoje kompetencje i przybliży Cię do sukcesu. Dzięki nim będziesz stawać się coraz lepszy i każdego dnia będziesz wykonywać swoje obowiązki najlepiej, jak się da!

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium