Najlepsze książki biznesowe, które warto przeczytać

0
Najlepsze książki biznesowe, które warto przeczytać

Niektórzy twierdzą, że pierwszy milion trzeba ukraść. Zanim jednak zaczniesz planować napad na bank, pomyśl o założeniu lub rozwinięciu własnego biznesu. To znacznie bezpieczniejsza droga, która może Cię doprowadzić do tego celu.

By jednak mieć szansę na regularne zyski i pierwszy milion na koncie, potrzebne będą solidne podstawy. Najłatwiej czerpać je z książek biznesowych. Znajdziesz w nich wiele praktycznych informacji o biznesie, ale i mnóstwo inspirujących historii. Oczywiście nawet najlepsza książka o biznesie nie będzie sama sprzedawać, ale dobrze dobrana lektura może odmienić losy Twojej firmy.

Książki o biznesie, które warto przeczytać. Jak inni doszli na szczyt?

Sukcesy innych mogą być powodem do zazdrości, ale również skutecznym motywatorem do działania. Szczególnie wtedy, gdy są naprawdę spektakularne. Wśród biznesowych bestsellerów jest więc mnóstwo historii wielkich marek, które często zaczynały od zera, a dziś przynoszą miliardowe zyski.

Najbardziej pouczające bywają początki amerykańskich miliarderów. Pozycją tego typu, po którą warto sięgnąć w pierwszej kolejności, z pewnością jest “Imperium Big Maca”. To historia, która zaczęła się w budce z hamburgerami, a skończyła wykreowaniem globalnej marki. W dodatku autor, John. F. Love, nie szczędzi ciekawostek i smaczków zza kulis Big Maca. Dobre książki o biznesie wcale nie muszą być nudne!

Imperium Big Maca

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/imperium-big-maca-john-love

Najlepsza książka o biznesie? To ta, która zmieni Twoje nastawienie!

Czasami jednak nawet najlepsza inspiracja to zbyt mało. Próbujesz coś zmienić, masz głowę pełną pomysłów, ale wciąż Ci nie wychodzi? Być może problem jest w Tobie. Z takiego założenia wychodzą autorzy, którzy książki o biznesie piszą z perspektywy psychologicznej.

Dzięki nim nie będziesz potrzebować psychoterapeuty, by zdiagnozować własne ograniczenia. Pierwszym krokiem do sukcesu jest zmiana nastawienia. Samo pragnienie zarabiania pieniędzy to za mało. I tak na przykład T. Harv Eker w książce “Bogaty albo biedny po prostu różni mentalnie” pokaże Ci, jakimi torami myślą ludzie, którzy osiągają sukcesy. Jeśli brakuje Ci pewności siebie, sięgnij zaś po propozycję Łukasza Wdowiaka. “Co ludzie o Tobie pomyślą?” to książka, która zmieni Twój sposób komunikacji.

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/co-ludzie-o-tobie-pomysla-lukasz-wdowiak

Najlepsza książka biznesowa może poprowadzić Cię do sukcesu prostą drogą. Jeśli potrzebujesz konkretnych wskazówek, idealna będzie seria Fryderyka Karzełka “13 nawyków ludzi sukcesu”. To kompleksowe poradniki, z którymi nie zbłądzisz na krętych ścieżkach samorozwoju.

Jeśli chcesz otworzyć oczy na nowe możliwości, z pewnością powinieneś też zwrócić uwagę na Sama Zella. Jego “Prosto z mostu. Czyżbym wyraził się zbyt subtelnie?” udowadnia, że najlepsze efekty przynosi łamanie biznesowych konwenansów. Jego żołnierskie słowa zmieniły już niejednego przedsiębiorcę. Na lepsze!

Prosto z mostu

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/prosto-z-mostu-czyzbym-wyrazil-sie-zbyt-subtelnie-sam-zell

Książki biznesowe, które warto przeczytać - praktyczne poradniki

W książkach czekają także gotowe rozwiązania, które pomogą rozpędzić Twój biznes. Papier wciąż ma moc przyciągania autorów, którzy mają do przekazania fachową wiedzę. Dzięki temu znajdziesz w nich rozwiązania praktycznych problemów, z jakimi mierzysz się na co dzień.

Biznesowa literatura jest pod tym kątem niezwykle bogata. Od pomysłów na lepszą sprzedaż, przez porady dotyczące działań w internecie, po podręczniki dla sprzedawców i copywriterów - w książkach czeka na Ciebie kompendium wiedzy.

A może potrzebujesz całego planu działania? Marcin Osman i Kamila Kruk przygotowali dla Ciebie 100 sprawdzonych strategii w książce “Sprzedawaj więcej”.

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/sprzedawajwiecej

Książki dla biznesmenów, którzy dopiero zaczynają

Najwięcej niepewności może Ci towarzyszyć na początku drogi. Dobrze mieć wówczas obok siebie doświadczonego mentora. Książki uznanych trenerów biznesu sprawdzą się idealnie.

Jedną z nich jest “Siła przedsiębiorczości, siła upadku” Daymonda Johna. To pouczająca lektura, która pokazuje, jak rozwinąć swój biznes i odnieść sukces mimo ograniczonych funduszy na początku działalności. Wskazówki i porady Johna pomogą również na kolejnych etapach rozwoju firmy - zwłaszcza wtedy, gdy poczujesz się przyparty do muru. Jego książka pomoże Ci wtedy wyzwolić kreatywność.

Siła przedsiębiorczości

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/daymondjohn

Książki biznesowe - ranking to nie wszystko

Zaczęliśmy ten artykuł od wyświechtanego powiedzenia i na podobnym skończymy. Ile razy słyszałeś już, że czas to pieniądz? Jego wartość dla każdego biznesmena jest nieoceniona. Dobieraj więc lektury tak, by nie tracić czasu na pozycje, które niczego Ci nie dadzą.

Nie wierz bezgranicznie rankingom - nawet najlepsza książka o biznesie może okazać się nieprzydatna, jeśli w żaden sposób nie jest związana z Twoją branżą. Jeżeli jednak dopasujesz tytuł do swoich oczekiwań, kilka godzin lektury naprawdę może pchnąć Twój biznes na nowe tory.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium