Najlepsze książki o zarządzaniu ludźmi - TOP7 pozycji do przeczytania

0
Najlepsze książki o zarządzaniu ludźmi - TOP5 pozycji do przeczytania

Funkcjonowanie w grupie ambitnych ludzi bywa trudne - zwłaszcza, gdy masz być jej liderem! A nawet jeśli zarządzanie ludźmi przychodzi Ci z łatwością, zdarzają się kryzysowe momenty, w których przyda się dodatkowa motywacja i gotowe rozwiązania problemów. Może Ci ich dostarczyć najlepsza książka o zarządzaniu ludźmi. Jednej konkretnej pozycji nie wskażemy, ale wybraliśmy siedem tytułów, które z pewnością warto przeczytać.

1 “Język przywództwa”, L. David Marquet

Język przywództwa

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/jezyk-przywodztwa-l.david-marquet

To, jakim językiem opisujemy otaczającą nas rzeczywistość, definiuje zarówno ją, jak i nas. Jeśli więc chcesz skutecznie zarządzać ludźmi, Twój język musi prezentować Cię w roli lidera. L. David Marquet, były dowódca okrętu podwodnego, przekaże Ci tajniki języka przywództwa.

Z tej lektury dowiesz się, jak mówić do zespołu, by zyskać jak najwięcej korzyści. Poznasz sposoby na poprawę współpracy między jego członkami oraz podpowiedzi, jak wykreować wizerunek przywódcy. Nie lekceważ potęgi komunikacji - to najlepsza książka o zarządzaniu ludźmi traktująca o języku.

2 “Lider sprzedaży. Jak angażować handlowców w aktywną sprzedaż”, Robert Zych

Lider sprzedaży

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/lider-sprzedazy-robert-zych

Książka Roberta Zycha to prawdziwy bestseller. Być może jej tajemnica kryje się w osobie autora, który sam był liderem sprzedaży, a dziś trenuje liderów. Wszystko, o czym opowiada, zna więc z własnego doświadczenia.

Zych nie tylko omawia teoretyczne problemy przywódców, ale od razu podaje na nie gotowe rozwiązania. To najlepsza książka o zarządzaniu ludźmi dla wszystkich, którzy rozpoczynają drogę do bycia liderem. Zych Cię nią poprowadzi: z nim zbudujesz autorytet i zmotywujesz zespół.

3 “Zarządzanie sprzedażą”, Brian Tracy

Zarządzanie sprzedażą Tracy

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/zarzadzanie-sprzedaza-brian-tracy

Jeśli chcesz zarządzać ludźmi, powinieneś ich inspirować. Tak przynajmniej przekonuje Brian Tracy, jeden z największych autorytetów wśród autorów piszących o biznesie i sprzedaży.

W swojej książce przedstawia krok po kroku zadania, jakie lider i przywódca powinien wykonać przy kompletowaniu i zarządzaniu zespołem. Z tą lekturą właściwie zmobilizujesz ludzi, co powinno szybko przełożyć się na bardziej efektywną pracę i większe zyski.

4 “Leadershift. Przemiana przywództwa”, John C. Maxwell. Najlepsza książka o zarządzaniu ludźmi na nowe czasy?

Leadershift. Przemiana przywództwa

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/leadershift-przemiana-przywodztwa-john-c-maxwell

Żyjemy w świecie ciągłych zmian. Strategia, która wczoraj przynosiła sukcesy, jutro będzie przestarzała i przestanie działać. To dotyczy również sposobów zarządzania ludźmi. Właśnie dlatego John C. Maxwell uważa, że dobry przywódca musi się zmieniać.

Przedstawia więc nowe podejście do książki o zarządzaniu - prezentuje w niej 11 metamorfoz przywódczych. Z Maxwellem dowiesz się, w jakich obszarach powinieneś zmienić swoje podejście do zarządzania i ludzi.

5 “Zamknij się i słuchaj!”, Tilman Fertitta

Zamknij się i słuchaj

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/zamknij-sie-i-sluchaj

Książka Tilmana Fertitty nie jest typową pozycją o zarządzaniu pracownikami. Dużą wagę kładzie bowiem również na relacje z klientami. Ale czy właśnie w takich sytuacjach odpowiednie kompetencje komunikacyjne nie będą równie ważne, co wewnątrz firmy?

“Zamknij się i słuchaj” pokazuje, jak krok po kroku budować biznes, by stać się multimiliarderem - zupełnie jak Fertitta. To recepta na to, by zostać liderem, który będzie prawdziwie i skutecznie przewodzić innym.

6 “Zmień Kurs”, L. David Marquet

Zmień kurs

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/zmien-kurs-david-marquet

Drugi proponowany przez nas tytuł L. Davida Marqueta podchodzi do sprawy liderowania w nieco inny sposób niż “Język przywództwa”. “Zmień kurs” to idealna lektura dla przywódców, którzy chcą zmienić sposób przewodzenia grupie.

Marquet przygotował zestaw inspiracji i konkretnych sposobów, dzięki którym menedżerowie czy dyrektorzy na nowo zdynamizują podległą sobie grupę. Praktyczne wskazówki są wzbogacone o anegdoty z życia dowódcy łodzi podwodnej, który do swoich wniosków doszedł wiele metrów pod powierzchnią oceanu. To poradnik dla liderów jedyny w swoim rodzaju.

7 “Jak wynagradzać pracowników w start-upach i małych firmach”, Piotr Sedlak

Jak wynagradzać pracowników

Książkę kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/jak-wynagradzac-pracownikow-w-start-upach-i-malych-firmach-piotr-sedlak

Na koniec propozycja dla małych przedsiębiorstw. Często mówi się bowiem, że zarządzanie niewielką, hermetyczną grupą pracowników wymaga specjalnych rozwiązań. Piotr Sedlak podaje Ci je niczym na srebrnej tacy.

Na kartach jego książki znajdziesz przede wszystkim porady dotyczące wynagradzania pracowników, ale też skutecznego zarządzania małą firmą. Zyskasz podstawy teorii i praktyczną wiedzę opartą na doświadczeniach z polskiego rynku. Tu nie ma miejsca na lanie wody - sięgnij więc po konkrety.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium