Co czyta… autor książki „Kryzys szansa” – Wardan Martirosyan?

0
Co czyta… autor książki „Kryzys szansa” – Wardan Martirosyan?

Co czyta… autor książki „Kryzys szansa” – Wardan Martirosyan?

Wardan Martirosyan – młody, nieszablonowy przedsiębiorca, pochodzący z Armenii, mieszkający od urodzenia w Polsce. Pierwszą firmę założył jako nastolatek podczas kryzysu gospodarczego oraz globalnej pandemii. Self-publisher na rynku europejskim, amerykańskim i azjatyckim. Twórca platformy edukacyjnej o tematyce sprzedaży online w modelu Print on Demand. Wie, jak przekazać maksimum praktycznej wiedzy w jak najkrótszym czasie, dzięki czemu jego kursanci osiągają niesamowite efekty. Dzieli się wiedzą, dokumentując przy tym swoją drogę do niezależności i wolności finansowej na Instagramie oraz kanale YouTube. Interesuje się tematyką biohackingu, psychologii sprzedaży oraz marketingu, automatyzowania biznesu. Lubi relaks przy dobrym podcaście wieczorową porą.

 

1. Jaki rodzaj książek czytasz najczęściej?

Zawsze wybieram książki, z których będę mógł wyciągnąć najwięcej praktycznych informacji. Nie lubię „lania wody” i dlatego cenię sobie szczególnie książki Marcina Osmana, które w prosty, ale skuteczny sposób przekazują całą pożyteczną wiedzę (moim osobistym faworytem jest „Sprzedawaj więcej”).

2. Co aktualnie czytasz?

„Człowiek w poszukiwaniu sensu” Viktora Frankla to moja aktualna książka. Pomijając wzruszającą historię ze swojego życia opowiedzianą przez autora, zainteresował mnie szczególnie sam temat logoterapii, która pomaga człowiekowi poznać i zaakceptować siebie w pełni.

3. Papier, e-book czy audio – ulubiona forma.

Wybieram audio ze względu na komfort, jakim jest możliwość słuchania i jednocześnie robienia czegoś innego. Często również decyduję się na wersję papierową w połączeniu z audio w celu efektywnego czytania.

4. Czytasz na ilość czy na jakość?

Czytam tak, aby wyciągnąć jak najwięcej praktycznej wiedzy. Bardzo często wracam do tego samego rozdziału po 2-3 razy, żeby niczego nie przeoczyć i na pewno zrozumieć, co autor miał na myśli.

5. Książki  gromadzisz, kolekcjonujesz, przekazujesz, wszystko Ci jedno, co się z nimi stanie?

Często spoglądam na półkę z moją kolekcją książek i myślę wtedy, że niebywałe ile ton wiedzy jest podtrzymywane przez taki mały kawałek drewna. Następnie wybieram którąś z nich, jeśli aktualnie żadnej nie czytam.

6. Czy utrwalasz sobie jakoś materiał z książek? Powtórki, notatki?

Podkreślam podczas czytania najważniejsze linijki. Mam o wiele łatwiej, kiedy wracam w przyszłości do danej książki.

7. Książka, która wywarła na Tobie ogromne wrażenie.

Czytając biografię Elona Muska („Elon Musk – Jak myśli i działa przedsiębiorca wizjoner”) autorstwa Ashlee Vance'a, byłem pod ogromnym wrażeniem, ile człowiek potrafi przyjąć porażek, jednocześnie brnąc dalej w swoją wizję, aby w końcu spełnić postawione cele. Zrozumiałem wtedy, że naprawdę wszystko jest możliwe, jeśli się w to odpowiednio mocno wierzy.

8. Książka, która zmieniła Twoje życie.

Firma, czyli Ty” zmieniła moje myślenie o posiadaniu firmy i pomogła mnie utwierdzić w przekonaniu, że mogę zbudować coś swojego. Była jednym z głównych czynników, po których zrezygnowałem ze studiów i zacząłem budować swoją markę osobistą.

9. Wymień trzech ulubionych autorów.

Marcin Osman, Maciej Wieczorek, Barbara Piasek.

10. Co skłoniło Cię do zostania autorem książki?

Chęć rozwijania się i próbowania nowych rzeczy w życiu. Mimo że było to tylko kilka napisanych stron, świetnie się przy tym bawiłem i jeśli mój rozdział pomoże choć jednej osobie w życiowym „kryzysie”, to znaczy, że było warto.

  

Pewnie czekasz na więcej? Koniecznie śledź naszego bloga!

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium