5 najbardziej skutecznych przedsiębiorców

1
5 najbardziej skutecznych przedsiębiorców

W swoim życiu spotykamy osoby, które w jakiś sposób nas inspirują, cenimy je i chcemy się od nich uczyć. Przedstawię Wam 5 najskuteczniejszych według mnie przedsiębiorców. Za co ich szanuję, jakie lekcje mi dali?

Fredrik Eklund

W pierwszej kolejności wspomnę o Fredriku Eklundzie, autorze książki "Sprzedaż". Po pierwsze — sam sprzedaje, ma własne zespoły i wypracował sobie swój unikalny styl sprzedaży, który jest bardzo kontrowersyjny, oryginalny, momentami wręcz teatralny. A działa na najbardziej konkurencyjnym rynku świata, czyli w Nowym Jorku na Manhattanie.

Fredrik Eklund zbudował swoje imperium nieruchomościowe jako sprzedawca nieruchomości, później jako lider zespołu sprzedawców. Eklund kształtuje w ogromnej mierze rynek premium nieruchomości w Nowym Jorku. Teraz to on ustala, konsultuje i rekomenduje kształty budynków, mieszkań, remontów i inwestycji nieruchomości w mieście.

Jego oryginalność inspiruje mnie do szukania jej w sobie. Podpatruję, w jaki sposób Eklund planuje swój dzień i jak podchodzi do sprzedaży. Kiedy zapytałem go w jednym z wywiadów — jaką dałby mi jedną, główną radę, odpowiedział: "You have to be you". Brzmi trochę tanio i amerykańsko. Jednak jeśli zastanowić się nad tym głębiej, to rzeczywiście najważniejsze jest to, żeby być sobą. Powinno się mieć świadomość swoich wad, zalet, pracować nad mocnymi stronami, pokazać, jakim się jest i co jest dla mnie ważne. A to wszystko bez kreowania sztucznej wersji siebie.

Gary Vaynerchuk

Drugim bardzo ważnym dla mnie przedsiębiorcą jest Gary Vaynerchuk, autor książek "Zapytaj Gary'ego", "W market[r]ingu", "Ekonomia wdzięczności", czy "Przebij się". On również mówi o byciu sobą i pokazuje na przykładzie branży nieruchomości, że ludzie, którzy rozpoczynają w niej pracę, często na początku wypożyczają garnitury, limuzyny tylko po to, żeby zrobić wrażenie na swoim potencjalnym kliencie. Natomiast Gary'ego możecie zobaczyć raczej w bluzie.

Najbardziej szanuję Gary’ego za jego przedsiębiorcze, hustlerskie podejście do działania. Hustler to osoba, która robi to, co jest DZISIAJ do zrobienia i to jest dla niej najważniejsze. Nieważne, ile czasu jej to zajmie, nieważne jak bardzo będzie zmęczona, po prostu to robi.

Pracujemy na frameworku Vaynerchuka. Spodobały nam się jego formaty daily vlogs, treści internetowych na Instagram, Facebook itd. A to bardzo ważne elementy naszego biznesu.

Gary Vaynerchuk to również ambasador ekonomii wdzięczności, czyli "daj, daj, daj, poproś". Gary mówi: Jeżeli chcecie, aby Wasi klienci zapłacili Wam pewnego dnia, to zbudujcie zaufanie między Wami a Waszą społecznością. I na tej właśnie ekonomii jest oparte działanie OSMpower.

Lech Kaniuk

Moim mistrzem jest Lech Kaniuk, Polak wychowany w Szwecji. Teraz mieszka w Polsce i tworzy światowe biznesy. Uwielbiam jego ogromną skromność, ale przede wszystkim skuteczność. Ma prawie tyle samo lat co ja, a skala jego sukcesu jest wręcz niewyobrażalna! Wielkość exitów, czyli sprzedaży spółek, które wygenerował i stworzył ze swoimi wspólnikami, jest liczona w milionach euro.

Książka "Siła pędu" jest wypełniona jego lekcjami. Moja ulubiona z nich: gdy zapytał tatę o poradę, czy ma zrobić tak lub inaczej, on odpowiedział: "Nie wiem. Spróbuj". Tak samo my w OSMpower dajemy Wam rekomendacje, ale to Wy musicie spróbować, doświadczyć, poeksperymentować, która porada jest dla Was najbardziej wartościowa.

Daymond John

Moim numerem jeden, jeśli chodzi o autorów książek OSMpower, jest Daymond John i jego "Siła przedsiębiorczości. Siła upadku". To książka, która mówi: buduj biznes bez niczego. Kiedy już go zbudujesz, pamiętaj, że na początku nie miałeś nic, więc nie wydawaj pieniędzy na marketing, tylko dlatego, że teraz je masz. Dzięki temu nie zaliczysz wpadek wynikających stąd, że firma posiada duży budżet marketingowy i nagle go nieumiejętnie wydaje. Daymond John mierzy się z mitem, że do powstania firmy potrzebujemy ogromnego kapitału. Stawia na pomysł, energię i chęć do realizowania swoich celów i zamierzeń.

Josh Altman

Na mojej liście widnieje też Josh Altman. Jest podobny do Eklunda, ale pracuje w Los Angeles. On również jest hustlerem. Mieliśmy okazję zaprosić go do Polski na naszą konferencję, która była rok temu. Tytuł jego książki "Twój ruch" nie jest hasłem motywacyjnym. To pełna odpowiedzialność za proces sprzedaży i biznesu, która powoduje, że to my decydujemy i kreujemy naszą sprzedaż albo jej brak.

A jacy są Wasi ulubieni przedsiębiorcy? :)

Komentarze do wpisu (1)

29 marca 2019

Gary to nr 1 ;)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium